منو سایت

آموزش و توسعه رهبری شرکتی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ


آموزش و توسعه رهبری شرکتی: مقدمه ای کوتاه

در حالی که برخی می گویند “رهبران به دنیا می آیند”، برخی دیگر به این واقعیت معتقدند که “رهبر ساخته می شود”، واقعیت هر چه باشد. او مطمئناً مهارت‌های خاصی دارد که حداقل شایستگی رهبری نامیده شدن را داشته باشد. با این حال، هنگامی که این مهارت ها بیان می شوند، به نظر می رسد چیزی نزدیک به پیشرفت جدید باشد. با این حال، آنها به شما بینشی می دهند که چه چیزی یک رهبر خوب را می سازد.

رهبری هرگز از روح نامیده شدن دور نیست، اگرچه می توان آن را یک کیفیت نیز نامید. در حالی که ممکن است برخی از آن به عنوان مهارتی یاد کنند که می توان در طول سال ها بر آن مسلط شد. برای پاک کردن هوا از رهبری چیست و چه چیزی نیست. بیایید نگاهی به موضوع بحث امروز در مورد “آموزش و توسعه رهبری” بیندازیم.

آموزش و توسعه رهبری - Edureka

چرا یک شرکت باید در آموزش و توسعه رهبری شرکت سرمایه گذاری کند؟

 • ساده ترین پاسخ به این سوال تکامل است. یک رهبر خوب همیشه می‌خواهد رشد کند و از تجربیات و درس‌هایش بیاموزد، ممکن است در کار یاد بگیرد یا نگیرد. در حالی که ممکن است نیازی نباشد چیزی که او می‌آموزد در آینده نزدیک اتفاق بیفتد، اما چند نکته که او می‌تواند حذف کند مطمئناً می‌تواند به او کمک کند شکافی را که برای اینکه یک رهبر خوب و یک رهبر عالی باشد، پر کند.
 • پاسخ به این سوال ممکن است در پر کردن 2 شکاف رهبری باشد. در این روزگار، سازمان‌ها قطعاً برای یافتن رهبران واقعی مشکل دارند. آنها احتمالاً به دلیل توجیه وضعیت، خود را در بسیاری از آنها می یابند. با این حال، مطمئناً آنها را بر آن می دارد تا در آموزش و توسعه رهبری سرمایه گذاری کنند.
 • سومین و قانع‌کننده‌ترین دلیل برای سرمایه‌گذاری در آموزش و توسعه رهبری، مدیریت تغییر است. همانطور که می گویند، تغییر تنها ثابت است. تغییری که در اینجا از آن صحبت می کنیم می تواند ناشی از شکاف بین نسلی، ظهور کارگران از راه دور یا حتی جهانی شدن سریع باشد.

چرا یک شرکت باید در آموزش و توسعه رهبری شرکت سرمایه گذاری کند؟

برخی از مهم‌ترین مهارت‌ها/مجموعه‌های مهارتی که یک رهبر خوب باید داشته باشد

 • صداقت
 • تفکر استراتژیک
 • دستاورد
 • شنیدن
 • هیجان
 • هیجان
 • قابلیت اطمینان

البته بسته به جنبه‌ها و موقعیت‌هایی که یک رهبر در آن قرار می‌گیرد، فهرست می‌تواند ادامه پیدا کند. با این حال، هیچ راه حل یک به همه برای این وجود ندارد. یک برنامه آموزشی و توسعه رهبری شرکتی به بسیاری از نکات ذکر شده در بیشتر موارد کمک می کند.

چگونه می توان برنامه آموزش و توسعه رهبری شرکتی را مؤثرتر کرد؟

 • اهداف یا نتایج را تعریف کنید
  اولین قدمی که نیاز به توجه دارد نتیجه است. یک رویکرد عقب مانده به شما کمک می کند همیشه جنبه های زیادی را که ممکن است بر سفر شما تأثیر بگذارد یا نه، در نظر داشته باشید.
 • روش های خارج از جعبه را بگنجانید
  در حالی که ممکن است برخی از ما به روش خاصی از یادگیری عادت کرده باشیم. البته همیشه گروهی از افراد هستند که وقتی با روش‌های خلاقانه ارائه می‌شوند، از جنبه‌های یادگیری بهتر لذت می‌برند.
 • ایجاد فرهنگ برای یادگیری
  بهترین راه برای توسعه فرهنگ یادگیری از طریق اشتراک دانش است. مطمئناً می توان با پاداش دادن به کارمندانی که به طور خستگی ناپذیر برای توسعه مهارت ها تلاش می کنند و همچنین درخواست از آنها برای ایجاد انگیزه در همتایان خود برای پیروی از آن به دست آورد.
 • سعی کنید ترکیب مناسبی از روش های آموزش رهبری را وارد کنید
  مهم ترین راه هایی که می توانید اضافه کنید عبارتند از:
  – یادگیری یک به یک
  – یادگیری گروهی
  – یادگیری خود راهبری
 • اهداف یادگیری واضح را تعریف کنید
  مهم است که آموزش شما گروه خاصی از مخاطبان را جذب کند. به عبارت دیگر، هر گروه رهبری در شرکت باید آموزش ببیند تا نتایج روشنی در ذهن داشته باشد. آموزش شرکتی برای جذاب تر کردن جلسه برای شرکت و کارمندان شما.

رهبری شرکتی موثر

برنامه آموزش و توسعه رهبری شرکتی نه تنها کیفیت رهبری رهبران یک شرکت را افزایش می‌دهد، بلکه به رهبران جدید و نوظهور نیز کمک می‌کند.

اگر فکر می کنید می توانیم موارد بیشتری را به لیست خود اضافه کنیم، لطفاً از اینجا با ما تماس بگیرید [email protected] یا با ما با شماره 8660674718-91 تماس بگیرید، در حالی که از طرف دیگر، اگر شرکت شما می خواهد با هر مربی شرکتی همکاری کند، می توانید با ما نیز تماس بگیرید.