• خانه
  • وبلاگ
  • اگر به Wi-Fi عمومی متصل هستید ، 13 نکته که باید بدانید

اگر به Wi-Fi عمومی متصل هستید ، 13 نکته که باید بدانید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اگر به Wi-Fi عمومی متصل هستید ، 13 نکته که باید بدانید

اگر شما فردی هستید که بیشتر به وای فای عمومی متصل می شود ، باید چند نکته را بدانید. اولاً ، شبکه های WiFi عمومی آنطور که به نظر می رسید امن نبودند. هر کارگزار امنیتی می تواند ترافیک وب شما را مسدود کرده و ببیند چه می کنید.

البته ، یک ابزار آنتی ویروس درجه یک و اتصال VPN کمک زیادی به امنیت سیستم شما می کند ، اما چند نکته دیگر را نیز باید در نظر گرفت.

مواردی که در صورت اتصال به WiFi عمومی باید بدانید

بنابراین ، در این مقاله برخی از نکات کلیدی را ذکر می کنیم که باید در صورت اتصال به WiFi عمومی در نظر داشته باشید. بیایید موارد را بررسی کنیم تا ببینیم آیا به WiFi عمومی متصل هستید یا خیر.

1. اصالت را تأیید کنید

اصالت را بررسی کنید

همیشه با درخواست صاحب نقطه اتصال WiFi ، نام و رمز عبور صحیح شبکه را بنویسید. اگر WPA یا WPA2 وجود ندارد ، مراقب باشید ، زیرا این کار به شما نشان می دهد که رمزگذاری نشده است.

همیشه به یک نقطه دسترسی جعلی وای فای که شبیه اصلی است توجه کنید. بهتر است هنگام اتصال به شبکه WiFi از VPN استفاده کنید.

2. به دنبال HTTPS باشید

به دنبال HTTPS باشید

باید مطمئن شوید که صفحات وب مورد بازدید شما باید دارای رمزگذاری HTTPS باشند. حتی می توانید این را با جستجوی HTTPS در ابتدای نوار URL یا برای کاراکتر قفل امنیتی بگویید.

این بدان معناست که وب سایت یا صفحه وب خاص دارای مدرک معتبر دیجیتالی و حتی تا حدی رمزگذاری SSL / TLS است که به کاهش حمله “مرد وسط” (MITM) کمک می کند.

اگر رمزگذاری اعمال نمی شود ، بهتر است از بازدید از سایت هایی که اطلاعات حساس را در آنها به اشتراک می گذارید مانند حساب های بانکی ، حساب های رسانه های اجتماعی و غیره خودداری کنید.

3. برنامه های خود را به طور مرتب به روز کنید

درست قبل از رفتن

به روزرسانی منظم نرم افزار یک عمل امنیتی مهم در مورد شبکه های WiFi است. به روز رسانی مرورگر وب ، نرم افزار و راه حل آنتی ویروس یک فرایند همیشه سبز برای عیب یابی مسائل امنیتی است.

بنابراین اگر اغلب به WiFi عمومی متصل می شوید ، همیشه بهتر است برنامه های خود را به روز کنید. بنابراین حتماً برنامه های خود را در صورت امکان به روز کنید.

4. از دسترسی به اطلاعات حساس خودداری کنید

از دسترسی به اطلاعات حساس خودداری کنید

فای عمومی نباید برای دسترسی به ایمیل ، بانکداری آنلاین و حسابهای کارت اعتباری یا سایر اطلاعات حساس استفاده شود.

همه این کارها باید در شبکه خانگی شما و در سیستم محافظت شده توسط یک برنامه آنتی ویروس و فایروال انجام شود.

5. شبکه های WiFi را به صورت دستی انتخاب کنید

شبکه های Wi-Fi را به صورت دستی انتخاب کنید

باید مطمئن شوید که به جای اتصال خودکار ، یک شبکه WiFi را به صورت دستی در لپ تاپ ، رایانه لوحی ، تلفن هوشمند خود انتخاب کرده اید. همچنین باید در صورت عدم استفاده از شبکه ، اشتراک گذاری WiFi را خاموش کنید.

همچنین ، در صورت عدم استفاده از شبکه های “فراموش کردن” ، حتماً روی آنها کلیک کنید ، زیرا هنگام بازگشت به این منطقه ، دستگاه شما مجدداً متصل می شود ، که در اطلاعات دستگاه شما اختلال ایجاد می کند.

6. از VPN استفاده کنید

از VPN استفاده کنید

اگر زیاد سفر می کنید و کلیدی برای خود ندارید ، اما همچنان به اتصال نیاز دارید ، WiFi عمومی را به یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) ترجیح دهید. این امن ترین راه برای گشت و گذار در وب به صورت رمزگذاری شده است.

راه حل های VPN حداکثر رمزگذاری و امنیت را در بین شبکه های شما فراهم می کند و آدرس IP شما را برای کاهش فرصت های فیشینگ پنهان می کند.

7. در صورت امکان از داده های تلفن همراه استفاده کنید

در صورت امکان از داده های تلفن همراه استفاده کنید

اگر عجله دارید و نیاز به دسترسی به یک سایت بانکداری آنلاین دارید ، شاید ارزش آن را داشته باشد که از طریق شبکه تلفن همراه به جای اتصال WiFi عمومی به آنها دسترسی پیدا کنید.

این قانون فقط شامل دسترسی به سایت های بانکی نمی شود. این قانون فرض می کند که هر کجا که نیاز دارید اطلاعات حساس را وارد کنید. بنابراین ، در صورت امکان به جای اتصال WiFi عمومی از داده های تلفن همراه استفاده کنید.

8. 2FA را فعال کنید

2FA بگیرید

همیشه بهتر است در هر زمان و زمان ممکن از احراز هویت دو عاملی استفاده کنید. 2FA یک انتخاب عاقلانه برای هر کسی است که از hotspot استفاده می کند.

به طور کلی ، احراز هویت دو مرحله ای یک پیام کوتاه با کد را به شماره ثبت شده شما ارسال می کند. سپس برای دسترسی به حساب خود باید کد را وارد کنید.

9. فایروال را فعال کنید

فایروال را فعال کنید

اکثر سیستم عامل ها در حال حاضر دارای ویژگی فایروال هستند. فایروال یک سیستم امنیتی شبکه است که ترافیک ورودی و خروجی شبکه را کنترل می کند. دیوار آتش به جلوگیری از هک شدن کاربران ناخواسته محلی به رایانه شما کمک می کند.

در ویندوز ، به Control Panel> System and Security بروید. در بخش System and Security ، گزینه Firewall را پیدا کرده و فعال کنید.

10. به نام شبکه توجه کنید

به نام شبکه توجه کنید

این نام ضروری است که قبل از اتصال به شبکه WiFi به دنبال آن باشید. خوب ، هکرها معمولاً از نام دقیق شبکه با یک تفاوت کوچک برای ضبط قربانیان استفاده می کنند.

بنابراین ، اگر در مورد نام شبکه گیج شده اید ، بهتر است با آنها تماس نگیرید.

11. محلول آنتی ویروس مناسب داشته باشید

راه حل مناسب آنتی ویروس داشته باشید

داشتن راه حل مناسب آنتی ویروس همیشه بهترین گزینه برای جلوگیری از اقدامات مخرب هکرها است.

بنابراین ، اگر بیشتر از وای فای عمومی استفاده می کنید ، باید یک راه حل آنتی ویروس مناسب نصب کنید تا دستگاه خود را از اقدامات کلاهبرداری نجات دهید.

12. پس از اتمام کار ، از آنجا خارج شوید

وقتی کارتان تمام شد ، خارج شوید

هنگام تلاش برای ورود به حساب های خود ، هرگز رمز عبور خود را در مرورگر وب خود ذخیره نکنید. علاوه بر ذخیره نکردن گذرواژه ها ، باید پس از اتمام کار دکمه خروج را فشار دهید.

بنابراین ، پس از اتمام کار ، دکمه خروج را فشار دهید.

13. در صورت عدم نیاز وای فای را خاموش کنید

Wi-Fi را خاموش کنید

همیشه بهتر است در صورت عدم استفاده ، گزینه WiFi را خاموش کنید. خاموش کردن WiFi همچنین عمر باتری دستگاه شما را افزایش می دهد. همچنین از اتصال خودکار به شبکه های WiFi عمومی جلوگیری می کند. بنابراین بهتر است وای فای را در صورت عدم نیاز خاموش کنید.

بنابراین مواردی که قبل از اتصال به WiFi عمومی باید بدانید ، در بالا آمده است. امیدوارم این مقاله به شما کمک کرده باشد! لطفا آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. اگر در این مورد شک دارید ، در کادر نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

13 نکته ای که باید در صورت اتصال به Public Wifi بدانید اولین بار در TechViral ظاهر شد.