• خانه
  • وبلاگ
  • بدافزار جدید GriftHorse 10 میلیون دستگاه Android را آلوده کرده است

بدافزار جدید GriftHorse 10 میلیون دستگاه Android را آلوده کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کمپین بدافزار GriftHorse کاربران 70 کشور جهان را هدف قرار می دهد

جدید بدافزار اندرویدی با نام “GriftHorse” بیش از 10 میلیون تلفن هوشمند اندرویدی از 70 کشور مختلف را آلوده کرده استبه محققان امنیتی این شرکت را در شرکت امنیتی موبایل Zimperium یافته اند.

به گفته محققان ، این گروه این کمپین را حدود پنج ماه از نوامبر 2020 تا آوریل 2021 اجرا می کند.

کمپین بدافزار GriftHorse کاربران 70 کشور جهان را هدف قرار می دهد

کمپین بدافزار GriftHorse کاربران 70 کشور جهان را هدف قرار می دهد

کاربران با استفاده از 200 برنامه Android Trojan که به طور رسمی در Play Store و سایر فروشگاه های برنامه شخص ثالث در دسترس هستند ، به بدافزار آلوده می شوند. با این حال ، گوگل این برنامه ها را پس از اطلاع رسانی حذف کرد ، اما برنامه ها هنوز در فروشگاه های شخص ثالث موجود هستند.

محققان می گویند گروه بدافزار GriftHorse می تواند ماهانه میلیون ها پرداخت از قربانیان در سراسر جهان سرقت کند.

بدافزار کاربران را گمراه می کند تا روی پیوندهای ماهی کلیک کنند تا پول را به حساب خود هدایت کنند. تحقیقات Zimperium می گوید که این برنامه های Android در ابتدا بی ضرر هستند ، اما سپس کاربران را فریب می دهند تا بدون اینکه بدانند گروه تروجان از کاربران پول می دزدد ، از خدمات درجه یک مشترک شوند.

در یک پست وبلاگ ، این شرکت می گوید که این برنامه های مخرب تهدیدی برای دستگاه های Android هستند ، زیرا هزینه ای حدود 36 یورو (3100 روپیه در ماه) دریافت می کنند. این کمپین میلیون ها کاربر را هدف قرار می دهد و صفحات کاربری مخرب را بر اساس موقعیت آدرس IP ارائه می دهد.

با گسترش آنها به زبانهای محلی ، اکثر کاربران مورد حمله قرار گرفتند. گفته می شود که کمپین GriftHorse گسترده ترین کمپین دیده شده در سال 2021 است.

این این بدافزار پنجره های بازشو و اعلان هایی ارسال می کند که وعده پاداش و پیشنهادات ویژه را می دهد. اگر روی چنین پنجره های بازشو کلیک کنید ، کاربر به صفحه آنلاین هدایت می شود ، جایی که از او می خواهد شماره تلفن خود را برای دریافت پیشنهاد تأیید کند.

در اینجا برخی از برنامه های محبوب آلوده به بدافزار GriftHorse آورده شده است:

  • Handy Translator Pro
  • ریتم قلب
  • ردیاب نبض
  • Geospot: ردیابی مکان GPS
  • iCare – مکان را پیدا کنید
  • مترجم چت من

حتی مصرف کنندگان هندی نیز تحت تأثیر قرار می گیرند ، بنابراین این را در نظر داشته باشید. Zimperium در مورد برنامه های آلوده به GriftHorse با Google تماس گرفت. Zimperium عضو اتحادیه حفاظت از برنامه است.

بدافزار جدید GriftHorse 10 میلیون دستگاه Android را آلوده کرده است اولین بار در TechViral ظاهر شد.