منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • برترین سوالات مصاحبه برنامه نویسی برای سال 2022

برترین سوالات مصاحبه برنامه نویسی برای سال 2022

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ


کدنویسی و برنامه نویسی موضوعات جذابی هستند. این افراد را قادر می سازد هر روز گرد هم آیند تا چیزی منحصر به فرد خلق کنند، ایده ها را به اشتراک بگذارند، توسعه دهند، مسائل را حل کنند و چیزهای جدید یاد بگیرند. به گفته Business Insider، برنامه نویسی یا توسعه نرم افزار یکی از پرتقاضاترین مشاغل برای سال 2022 خواهد بود. در این وبلاگ، ما تعدادی از سوالات مصاحبه برنامه نویسی را برای شما در سال 2022 مطرح می کنیم.

این وبلاگ در مورد سوالات مصاحبه برنامه نویسی تمام سوالاتی را که تقریباً در همه مصاحبه ها از سطح ابتدایی گرفته تا نقش های تخصصی با آنها روبرو خواهید شد، پوشش می دهد. بنابراین بدون تاخیر بیشتر، بیایید جلو برویم و به سوالات نگاه کنیم. بنابراین بدون تاخیر بیشتر، بیایید به سوالات مصاحبه برنامه نویسی برای سال 2022 بپردازیم، بیایید شروع کنیم!

اجازه دهید بیشتر به این وبلاگ سوالات مصاحبه برنامه نویسی برویم و به چند سوال برنامه نویسی مبتدی بپردازیم.

سوالات مصاحبه برنامه نویسی مبتدی

1. برنامه نویسی کامپیوتر چیست؟

برنامه نویسی کامپیوتری فرآیند انجام یک محاسبات خاص است، معمولاً با طراحی/تولید یک برنامه کامپیوتری اجرایی. برنامه نویسی شامل وظایفی مانند تجزیه و تحلیل، تولید الگوریتم ها، پروفایل کردن دقت و مصرف منابع الگوریتم ها و پیاده سازی الگوریتم ها است.

2. برنامه نویسی چگونه کار می کند؟

برنامه نویسی شامل مجموعه ای از دستورالعمل ها برای کامپیوتر برای انجام وظایف مختلف است. این دستورالعمل ها دستورات اجرایی هستند که هر کدام هدف متفاوتی دارند.

3. الگوریتم چیست؟

یک الگوریتم مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها و پارامترها که به رایانه می‌گوید وظایف را انجام دهد. این الگوریتم با اعمال مراحل خاصی بر روی اطلاعات ورودی برای ارائه خروجی کار می کند. الگوریتم ها در برنامه های مختلفی مانند موتورهای جستجو استفاده می شوند و در طراحی اتوماسیون اهمیت دارند.

4. ثابت ها چیست؟

ثابت ها مقادیر داده ای هستند که با شروع یک برنامه کامپیوتری ثابت می مانند. به عنوان مثال، ثابت های تحت اللفظی، که در کد منبع جاسازی شده اند، ثابت های نام گذاری شده، عناوین ساده شده برای ثابت های تحت اللفظی هستند.

5. ساختار داده چیست؟

ساختارهای داده سیستم هایی هستند که به طور خاص داده ها را سازماندهی می کنند و عملکردها را به راحتی انجام می دهند. برخی از ساختارهای داده شامل آرایه ها، لیست های پیوندی و پشته ها هستند.

6. اشکال زدایی چیست؟

اشکال زدایی فرآیند یافتن و حذف خطاها در یک برنامه است. در این فرآیند، برنامه به طور کامل از نظر خطا بررسی می شود. سپس خطاها مشخص و رفع اشکال می شوند.

7. وومرغ خطای نحوی دارد؟

یک خطای نحوی رخ می دهد وقتی برنامه نویس دستورالعملی را با استفاده از نحو اشتباه می نویسد، خطای نحوی زمانی رخ می دهد که یک برنامه نویس خط کد را اشتباه می نویسد، بیشتر خطاهای نحوی شامل از دست دادن علائم نگارشی یا غلط املایی نام هستند. اگر یک خطای نحوی در زبان برنامه نویسی کامپایل شده یا تفسیر شده وجود داشته باشد، کد کار نخواهد کرد.

اجازه دهید در این وبلاگ سوالات مصاحبه برنامه نویسی پیش برویم و به چند سوال برنامه نویسی متوسط ​​بپردازیم.

سوالات مصاحبه برنامه نویسی متوسط

8. چه زمانی خطای زمان اجرا رخ می دهد؟

یک خطای زمان اجرا رخ می دهد زمانی که برنامه ای از نظر نحوی صحیح است اما مشکلی دارد که فقط در حین اجرای برنامه شناسایی می شود، این مشکلات در زمان کامپایل توسط کامپایلر جاوا قابل تشخیص نیست و فقط توسط ماشین مجازی جاوا (JVM) زمانی که برنامه در حال اجرا است شناسایی می شود.

9. چه زمانی یک خطای منطقی رخ می دهد؟

یک خطای منطقی زمانی رخ می دهد که یک برنامه منطق نادرست را پیاده سازی کند. مترجم (کامپایلر یا مفسر) پیغام خطای خطای منطقی را گزارش نمی کند. تشخیص این خطاها سخت ترین هستند.

10. فلوچارت چیست؟

فلوچارت یک نمایش تصویری از یک برنامه است که به درک کنترل و جریان داده ها در یک الگوریتم کمک می کند.

سوالات مصاحبه برنامه نویسی - Edureka

11. اولین زبان برنامه نویسی که یاد گرفتید چه بود؟

صادق بودن با مصاحبه کننده مفید خواهد بود. اولین زبان برنامه نویسی شما کدام بود؟ خطای جاوا اسکریپت بود؟ پایتون؟ یکی از اهداف این سوال ارزیابی دانش زبان برنامه نویسی شماست. بدون توجه به اینکه از کجا شروع کرده اید، مراقب باشید که جزئیات زبانی را که می خواهید در مورد آن صحبت کنید، بررسی کنید.

12. حلقه ها چیست؟

حلقه ساختاری است که می تواند مجموعه ای از عبارات را تا تعداد معینی بار یا تا زمانی که معیار خاصی برآورده شود تکرار کند.

13. Data Abstraction چیست؟

انتزاع داده فرآیند کاهش یک مجموعه اطلاعات به ویژگی های اساسی آن است. این فرآیند «مدل سازی» نیز نامیده می شود و توسعه برنامه را ساده می کند. از آنجایی که پایگاه‌های داده ساختارهای پیچیده‌ای هستند، انتخاب برای نمایش داده‌های متناسب با یک مخاطب خاص برای عملکرد یک برنامه ضروری است.

اجازه دهید در این وبلاگ سوالات مصاحبه برنامه نویسی پیش برویم و به چند سوال برنامه نویسی پیشرفته بپردازیم.

سوالات مصاحبه برنامه نویسی پیشرفته

14. وظیفه کامپایلر چیست؟

کامپایلر نرم‌افزار رایانه‌ای است که کد منبع نوشته شده به زبان سطح بالا را به مجموعه‌ای از دستورالعمل‌های زبان ماشینی ترجمه یا کامپایل می‌کند که توسط CPU رایانه دیجیتال قابل درک است. یک کامپایلر کد منبع را به یک کد شی تبدیل می کند که دستگاه بتواند آن را بخواند. این کد قابل خواندن توسط ماشین معمولاً از صفر و یک به شکل باینری تشکیل شده است. اکنون کامپایلر می تواند برنامه را به عنوان یک فایل اجرایی اجرا کند.

15. متغیرها چیست؟

در برنامه نویسی کامپیوتری، متغیر یک مکان ذخیره سازی انتزاعی است که با یک نام نمادین مرتبط همراه است، که حاوی مقداری اطلاعات شناخته شده یا ناشناخته است که به آن مقدار گفته می شود. یا به عبارت ساده، یک متغیر محفظه ای برای مجموعه خاصی از بیت ها یا انواع داده ها است.

16. مرتب سازی چیست؟ به نوعی مرتب سازی اشاره کنید

مرتب‌سازی فرآیند چیدمان داده‌ها به ترتیب کاهش یا افزایش بر اساس عناصر ارتباطی خاص بین انواع اطلاعات است.

مرتب سازی درج – مقادیر به تدریج در لیست موجود درج می شوند.

مرتب سازی ادغام – پارتیشن های عناصر ایجاد و ادغام می شوند تا اجزای هر پارتیشن اولویت بندی شوند.

مرتب سازی سریع – این نوع مرتب سازی یک عنصر محوری را نگه می دارد و عناصر کمتری را در سمت چپ و عناصر بیشتری را در سمت راست مرتب می کند.

مرتب سازی ریشه – این روش داده ها را بر اساس مقادیر مکانی اعداد مرتب می کند.

مرتب سازی پشته – فرآیندی که بر مرتب سازی داده ها در یک توالی متکی است.

سوالات مصاحبه برنامه نویسی - Edureka

17. Documentation چیست؟

Documentation شرح مفصلی از الگوریتم، طراحی، روش کدگذاری، آزمایش و استفاده صحیح یک برنامه است. اسناد برای کاربرانی که به طور روزمره به برنامه تکیه می کنند و برای برنامه نویسانی که ممکن است از آنها خواسته شود تا آن را اصلاح یا به روز کنند ارزشمند است.

18. سخت ترین چیز در مورد کار به عنوان برنامه نویس چیست؟

سخت ترین چیز در مورد برنامه نویس کامپیوتر بودن ممکن است یک مهارت فنی خاص نباشد، بلکه یک ویژگی شخصیتی باشد. پلتفرم ها و چارچوب های دیجیتال سریعتر از همیشه در حال پیشرفت هستند. تنها راه محافظت از خود در برابر شکست، یادگیری از یک کتاب نیست، بلکه ایجاد چیزی از درون است. سازگاری یک سلاح مخفی در هر مرحله از حرفه برنامه نویس کامپیوتر است. اگر خود را وقف هنر انطباق کنید، به زودی خود را آماده و قادر خواهید بود تا با هر چالشی که برایتان پیش می آید مقابله کنید.

19. می توانید در مورد پروژه برنامه نویسی مورد علاقه خود بگویید؟

هر برنامه نویسی یک زبان مورد علاقه دارد که دوست دارد روی یک پروژه کار کند. دانستن اینکه پروژه برنامه نویسی مورد علاقه یک شخص چیست، می تواند چیزهای زیادی را در مورد آنچه که در محل کار انجام می دهد به شما بگوید. ممکن است متوجه شوید که آن شخص هنگام حل مسائل پیچیده طرفدار تفکر نوآورانه است، یا اینکه داوطلب دوست دارد در خطوط مکرر کد گم شود.

20. جستجوی باینری چیست و چگونه استفاده می شود؟

جستجوی باینری که به‌عنوان جستجوی شبه بازه‌ای، جستجوی لگاریتمی یا برش باینری نیز شناخته می‌شود، یک الگوریتم جستجویی است که موقعیت یک مقدار هدف را در یک آرایه مرتب‌شده پیدا می‌کند. جستجوی باینری مقدار هدف را با عنصر میانی آرایه مقایسه می کند.

پیاده سازی درخت جستجوی دودویی در هر موقعیتی که عناصر را می توان به روشی کمتر/بزرگتر مقایسه کرد مفید است. برای مثال، از ترتیب حروف الفبا به عنوان معیار خود برای بزرگتر یا کوچکتر بودن یک عنصر از عنصر دیگر استفاده می کنیم. این یک سوال مصاحبه برنامه نویسی مهم است، لطفا توجه داشته باشید!

21. یک زبان برنامه نویسی سطح پایین را تعریف کنید.

در برنامه نویسی کامپیوتر، زبان برنامه نویسی که هیچ گونه تعمیم از «معماری مجموعه دستورالعمل» یک کامپیوتر ارائه نمی کند، زبان برنامه نویسی سطح پایین نامیده می شود. معمولا کد ماشین یا زبان اسمبلی را دیکته می کند.

22. زبان برنامه نویسی سطح بالا را تعریف کنید.

در برنامه نویسی کامپیوتر، زبان برنامه نویسی که تعمیم های بالاتری نسبت به “معماری مجموعه دستورالعمل” یک کامپیوتر ارائه می دهد، زبان برنامه نویسی سطح بالا نامیده می شود. برای آسان کردن توسعه برنامه نسبت به یک زبان برنامه نویسی سطح پایین، ممکن است از عناصر زبان طبیعی استفاده کند.

23. کد ماشین چیست؟

کد ماشین زبانی است که می توان آن را مستقیماً توسط ریزپردازنده بدون نیاز به تغییرات قبلی پردازش کرد. برنامه نویسان هرگز برنامه ها را مستقیماً در کد ماشین نمی نویسند.

24. زبان مدلینگ چیست؟

یک زبان مصنوعی که می تواند برای بیان اطلاعات یا دانش یا سیستم ها در ترتیبی که توسط قوانین یک عدد قابل اعتماد تعریف شده است استفاده شود. این قوانین همچنین برای توضیح معنای اجزاء در یک سازه استفاده می شود.

25. تحلیل برنامه چیست؟

فرآیندی که در آن برنامه به مشکلات فرعی تجزیه می شود. به جای تمرکز بر روی مشکل بزرگتر به عنوان یک کل، سعی می کنیم هر مشکل فرعی را جداگانه حل کنیم. این منجر به یک راه حل ساده می شود. این تکنیک به طراحی از بالا به پایین نیز معروف است.

اینها برخی از سوالات برنامه نویسی که در یک مصاحبه پرسیده می شد، بودند، اگرچه مستقیم هستند، اما می توان سوالات را دوباره مرتب کرد. پاسخ همان باقی می ماند. امیدواریم این سوالات به شما ایده ای در مورد نوع سوالاتی که باید برای آنها آماده شوید داده باشد. بعد از این چه خواهد شد؟ چرا سوالات مصاحبه Python Edureka را امتحان نمی کنید و در مصاحبه بعدی برنامه نویس پایتون خود موفق نمی شوید!

اگر می خواهید برنامه نویسی را از ابتدا یاد بگیرید، آیا آموزش گواهی برنامه نویسی پایتون Edureka را بررسی کنید، جایی که توسط توسعه دهندگان برتر پایتون صنعت به شما آموزش داده می شود که نه تنها پایتون را به شما آموزش می دهند، بلکه به شما نشان می دهند که چگونه به بهترین توسعه دهنده نرم افزار تبدیل شوید. صنعت. یادگیری مبارک!