منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بهترین روش ها برای استخدام کارمندان از راه دور

بهترین روش ها برای استخدام کارمندان از راه دور

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ


دفتر، بلکه تنها دفتر، در نیروی کار مدرن به امری نادر تبدیل شده است. روزهایی که کارمندان به سر کار می‌رفتند و در هنگام ناهار با همکاران خود در جریان اخبار قرار می‌گرفتند، گذشته است. در چشم انداز دیجیتال امروزی، کارمندان می توانند از هر جایی کار کنند. همانطور که عشایر و کارآفرینان دیجیتال از خانه کار می کنند، این پیشنهاد هیجان انگیز در بین شرکت ها محبوبیت بیشتری پیدا می کند. در روزگار و جزر و مد امروزی، کارمندان منتظر نمی مانند تا سرپرست پشت میزشان سرگردان شود. اکنون، با هنجار کارگران از راه دور، اغلب دشوار است که بدانید چگونه با افراد خارج از مکان فیزیکی خود ارتباط برقرار کنید. بر اساس گزارش وضعیت فضای کاری دیجیتال 2019 ایگلو، 70 درصد از کارگران از راه دور احساس می کنند در محل کار محروم هستند.، این مقاله در مورد مشارکت دادن کارمندان از راه دور و کار با Slac است. بهترین شیوه ها برای حفظ ارتباط بدون گذراندن تمام روز را بررسی خواهد کردک.

پارادوکس کارمندان از راه دور

«پارادوکس کارمندان از راه دور» نحوه مدیریت و ایجاد انگیزه در کارمندان از راه دور را به چالش می کشد. در حالی که داشتن نیروی کار از راه دور مزایای زیادی دارد، چالش های منحصر به فردی نیز به همراه دارد. در اینجا برخی از بهترین روش‌ها برای مشارکت دادن کارمندان دورتان آمده است:

– ارتباط کلید است

خطهای ارتباط را باز نگه دار. اطمینان حاصل کنید که به طور منظم با کارمندان از راه دور خود چک-این می کنید، چه از طریق تماس ویدیویی، تماس تلفنی یا ایمیل. این به شما کمک می کند تا در مورد پیشرفت آنها به روز بمانید و اطمینان حاصل کنید که آنها در برقراری ارتباط با شما در مورد هر مسئله یا نگرانی احساس راحتی می کنند. موفق ترین مدیران شنونده های خوبی هستند، اعتماد و احترام را با هم در میان می گذارند و بدون مدیریت خرد در مورد حجم کاری و پیشرفت تحقیق می کنند.

– تشویق به همکاری

وقتی کارمندان از راه دور کار می کنند، احساس انزوا برای آنها آسان است. آنها را تشویق کنید تا با یکدیگر همکاری کنند، چه از طریق اتاق های گفتگوی آنلاین یا از طریق تماس های کنفرانسی منظم. فقط به این دلیل که کارمندان شما از راه دور کار می کنند به این معنی نیست که نمی توانند با یکدیگر همکاری کنند. ابزارها و فناوری‌های زیادی وجود دارند که می‌توانند همکاری از راه دور را تسهیل کنند (مثلاً نرم‌افزار مدیریت پروژه و پلت‌فرم‌های چت آنلاین). تشویق و تسهیل همکاری بین کارمندان از راه دور به آنها کمک می کند تا احساس ارتباط بیشتری با یکدیگر و سازمان داشته باشند.

– استفاده از تکنولوژی

ابزارهای بسیار خوبی وجود دارد که می تواند به شما در مدیریت و ایجاد انگیزه در نیروی کار از راه دور کمک کند. از نرم افزار مدیریت پروژه، برنامه های ردیابی زمان و پلتفرم های ارتباطی استفاده کنید تا با تیم خود در ارتباط باشید.

-فرصت های توسعه حرفه ای را فراهم کنید

فقط به این دلیل که کارمندان شما از راه دور هستند به این معنی نیست که آنها به آموزش و توسعه نیاز ندارند. اطمینان حاصل کنید که با ارائه آموزش های شرکتی فرصت هایی برای یادگیری و رشد در نقش هایشان فراهم می کنید. آموزش شرکتی دانش آموزان را با اطلاعات و توانایی های لازم برای انجام وظایف خود در سطح بالاتر مجهز می کند.

آنها را از اخبار و تحولات شرکت مطلع کنید

به آنها بگویید که بهترین ارتباط را دارند. آنها را در جریان تمام دستاوردها و اهداف شرکت قرار دهید. وقتی آنها از همه وقایع آگاه هستند احساس می کنند بخشی از آن هستند.

-مطمئن شوید که آنها احساس می کنند عضوی از تیم هستند

روابط را در اولویت قرار دهید. تیم سازی و رفاقت برای هر تیمی مهم است، اما مدیران خوب برای ایجاد روابط شخصی با کارکنان از راه دور تلاش می کنند. آنها از زمان ورود برای پرس و جو در مورد زندگی شخصی، خانواده و سرگرمی های خود استفاده می کنند. آنها جلسات تیمی را برای مکالمات “کولر آبی” برنامه ریزی می کنند تا کل تیم بتواند ارتباطات شخصی ایجاد کند و روابط را تقویت کند.،

-از شبکه های اجتماعی استفاده کنید

رسانه های اجتماعی می توانند راهی عالی برای ارتباط با کارمندان از راه دور و درگیر نگه داشتن آنها با سازمان شما باشند. آن مکالمات ناهار، زمانی که به صورت فیزیکی انجام شود، هرگز به تعاملات حرفه ای محدود نمی شود. بیشتر ارتباط و به اشتراک گذاشتن فضای اجتماعی یکسان و شناختن یکدیگر در خارج از دفتر است. رسانه های اجتماعی باید بستری برای شناخت یکدیگر باشند.

– شفاف سازی انتظارات

وقتی نوبت به مدیریت تیم‌های راه دور می‌رسد، باید در مورد انتظارات شفاف باشید. مدیرانی که با انتظارات خود از کارمندان، چه از راه دور و چه در محل، مستقیم هستند، تیم های شادی دارند که می توانند این انتظارات را برآورده کنند. مردم هرگز در مورد پروژه ها، نقش ها یا ضرب الاجل ها در تاریکی رها نمی شوند.

برای درگیر کردن کارمندان از راه دور خود، باید در رویکرد خود عینی و متفکر باشید. صرفاً با آنها مانند هر کارمند دیگری رفتار کنید – شما باید چالش های منحصر به فردی را که با مدیریت یک تیم راه دور پیش می آید را در نظر بگیرید. با پیروی از بهترین شیوه های این مقاله، می توانید پایه ای قوی برای تعامل با کارمندان از راه دور خود بسازید و محیط کاری ایجاد کنید که همه بتوانند در آن پیشرفت کنند. به آنها بگویید که “دور از دید، دور از ذهن نیست”.