منو سایت

حقوق مدیر kubernetes در هند [Updated 2023]

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ


کار از مدیر kubernetes در چند سال گذشته تقاضای افزایش یافته است و بسته ها به اوج جدیدی رسیده اند. در هند، الف مدیر kubernetes به طور متوسط ​​9.6 LPA درآمد دارد. دامنه حقوق بر اساس سطح مهارت و تجربه افزایش می یابد. حقوق مدیر Kubernetes از 4 LPA تا 24 LPA متغیر است و با تجربه بیشتر می تواند بسیار بالا باشد. بنابراین، برای این وبلاگ، اجازه دهید با بحث و درک نقش مدیر Kubernetes شروع کنیم، جایی که در مورد موضوعات زیر بحث خواهیم کرد:

حقوق مدیر kubernetes در هند

نقش مدیر Kubernetes توجه زیادی را به خود جلب کرده است، عمدتاً به دلیل دستمزدی که ارائه می دهد. به همین دلیل، افراد زیادی را برای انتخاب این مسیر شغلی ترغیب کرده است. طبق گفته Glassdoor، میانگین حقوق ملی برای یک مدیر Kubernetes 10.13 LPA است، با 6 LPA در انتهای پایین، و در سطح بالا، می توان تا 16 LPA در سال دریافت کرد.

دستمزد کوبرنتس اینیدا

بسته به سطح تجربه، یک مدیر Kubernetes با حداقل 3 تا 4 سال تجربه می تواند تا 5.4 LPA ایجاد کند. یک مدیر سطح متوسط ​​Kubernetes با 4-7 سال تجربه می تواند انتظار داشته باشد که سالانه 12.1 لک درآمد داشته باشد. یک مدیر سطح ارشد Kubernetes با بیش از 7 سال تجربه می تواند حداکثر 17.9 لک در سال درآمد داشته باشد. این ارقام نشان می دهد که نیاز به آینده روشنی برای این شغل و این موقعیت در بازار وجود دارد.

مهارت های برتر برای مدیران Kubernetes

مشاغل مبتنی بر Kubernetes به مهارت در ابزارهای خاصی نیاز دارند، عمدتاً آنهایی که مربوط به ابر هستند. شما باید با محیط های یونیکس و ویندوز آشنا باشید. همچنین باید از اجرای جنکینز، AWS، Kubernetes و مدیریت لینوکس آگاهی داشته باشید. بیایید به مهارت های اولیه مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک مدیر خوب Kubernetes نگاه کنیم.

مهارت های برتر برای Kubernetes

دایرکتوری فعال: Active Directory مجموعه ای از سرویس ها و پایگاه های داده است که کاربران منحصر به فرد را به منابع شبکه متصل می کند. شما باید تجربه و درک قوی از این موضوع داشته باشید زیرا هنگام کار با Azure Active Directory و LDAP نقش حیاتی ایفا می کند. از آنجایی که ادغام Kubernetes با Azure از مجموعه مراحل بسیار خاصی پیروی می کند، خوب است که درک خوبی از Active Directory داشته باشید.

DevOps: DevOps اساساً فرآیندها را بین توسعه دهندگان نرم افزار و تیم های فناوری اطلاعات یکپارچه می کند. این مجموعه ای از شیوه ها، ابزارها و فلسفه هایی است که هدف آن ارائه گردش کار بهتر است. در محیط های ابری، Kubernetes نقش مهمی ایفا می کند. با این حال، این امکان برای مدیران Kubernetes نیز وجود دارد که برخی از جنبه‌های DevOps را یاد بگیرند و در صورت لزوم آن‌ها را پیاده‌سازی کنند. همچنین خوب است که یک گواهینامه مدیر Kubernetes تایید شده داشته باشید تا شانس خود را برای گرفتن اولین مصاحبه افزایش دهید.

شبکه سازی: دانش شبکه در ویندوز و لینوکس بخشی جدایی ناپذیر از کار یک مدیر Kubernetes است. علاوه بر این، شما همچنین باید دانش پیکربندی و مدیریت ابزارهای نظارت بر روی خوشه های Kubernetes مانند Prometheus یا Grafana را داشته باشید. همچنین برای مدیران Kubernetes خوب است که در مورد تهیه، نگهداری، نظارت و ارتقاء زیرساخت ها بدانند. همچنین انتظار می رود که برای این موقعیت در زمینه شبکه TCP/IP و مدیریت شبکه مسلط باشید.

Kubernetes: مدیریت یک خوشه Kubernetes مسئولیت اصلی نقش Administrator Kubernetes است. شما باید با نظارت و مدیریت بار کوبرنتس آشنا باشید. داشتن تجربه در مدیریت چندین خوشه Kubernetes و استقرار برنامه‌های stateful تحت یک چتر خوب است.

داکر: Docker یک ابزار مهم برای مدیران Kubernetes است که بیشتر برای کانتینری‌سازی و مجازی‌سازی استفاده می‌شود. از برخی جهات، ابزارهای مورد استفاده در DevOps نیز ابزارهای مورد استفاده در مدیریت Kubernetes هستند. بنابراین خوب است که در زمینه اتوماسیون و چارچوب های مدیریت پیکربندی مانند Ansible، Puppet و Chef اطلاعات داشته باشید.

ابر (آبی و AWS): بیشتر مواردی که با استفاده از Kubernetes اجرا می شوند، روی زیرساخت ابری کار می کنند. اکثر شرکت ها بر روی AWS یا Microsoft Azure Cloud کار می کنند. از این رو، داشتن تجربه در عیب یابی و استقرار با استفاده از این ارائه دهندگان ابری خوب است. همچنین داشتن تجربه گسترده در ایجاد و نگهداری خوشه های توزیع شده در مقیاس بزرگ در خوشه های سفارشی ساخته شده و سرویس های ابری ضروری است.

شرح وظایف مدیر kubernetes

اکثر شرکت های معروف به دنبال مدیران Kubernetes با تجربه متنوع در زمینه های مشابه هستند. اجازه دهید به برخی از شرح وظایف مدیران Kubernetes بر اساس صلاحیت ها یا مهارت های مورد بحث در بالا نگاه کنیم.

معمار و مهندس Kubernetes – هزاره IMS

شرح شغل مهندس kubernetes

kubernetes/openshift admin-tcs

مدیر kubernetes

مهندس DevOps با مدیریت و تامین زیرساخت Kubernetes – Cisco

شرح شغل مهندس Devops با Kubernetes

مهندس ارشد تحقیق و توسعه – مدیر Kubernetes – ABB

شرح شغل seniope r and d kubernetes

نقش‌ها و حقوق و دستمزد مدیر Kubernetes

طبق داده های لینکدین، تقریباً بیش از 73000 فرصت شغلی برای سرپرست Kubernetes در ایالات متحده وجود دارد. با این حال، در هند، این تعداد در حدود 15000 شغل به طور خاص مربوط به مدیریت Kubernetes است.

ما به سراغ برخی از محبوب‌ترین پروفایل‌های شغلی سرپرست Kubernetes در میان استخدام‌کنندگان خواهیم رفت.

نقش های شغلیمهارت های مورد نیازحقوق
مدیر اجراییاکتیو دایرکتوری، مدیریت سیستم، عیب یابی4.0 روپیه LPA
مدیر پایگاه داده اوراکلمدیریت پایگاه داده، تنظیم عملکرد، Oracle DBA، Unix، مانیتورینگ6.0 روپیه LPA
مدیر ارشد سیستمVMware، عیب یابی، DNS، Active Directory، System Administration7.0 روپیه LPA
مدیر سیستم لینوکسمدیریت سیستم لینوکس، DNS، لینوکس RedHat، Apache7.0 روپیه LPA
مدیر شبکهمدیریت شبکه، فایروال، شبکه، سوئیچینگ، WAN، LAN، مسیریابی4.5 روپیه LPA
مدیر ارشدادمین، ویندوز، عیب یابی، شبکه، مجازی سازی، نظارت، یونیکس، پرل8.2 روپیه LPA
مدیر سیستم ویندوزWindows System Administration، Active Directory، DNS، VMware، DHCP، Windows Server 4.1 روپیه LPA

شرکت هایی که مدیران Kubernetes را استخدام می کنند

شرکت هایی که مدیران Kubernnetes را استخدام می کنند

ما به حقوق و نقش‌های شغلی بالا، علاوه بر مهارت‌های مورد نیاز برای موقعیت مدیر Kubernetes، نگاه کردیم. حال، بیایید نگاهی به برخی از شرکت‌های برتر بیندازیم و این که چقدر برای نقش مدیر Kubernetes هزینه می‌کنند.

مسیر تبدیل شدن به یک مدیر Kubernetes

می توانید با درک اصول اولیه سعی کنید یک مدیر Kubernetes شوید. هنگامی که آنها را درک کردید، می توانید شروع به استفاده از آن اصول با برخی از پروژه های بلادرنگ کنید. بگذارید ببینیم چگونه می‌توانید سفر خود را برای تبدیل شدن به یک مدیر Kubernetes آغاز کنید.

مسیر شغلی

  1. مهارت های لازم را بیاموزید

برای شروع هر سفری به دانش اولیه نیاز است. بنابراین، درک عمیق‌تری کسب کنید و پایه‌ای بسازید. مهارت های خود را توسعه دهید و آموخته های خود را به کار ببرید. یادداشت بردارید و مهمتر از همه، با محیط رایانش ابری آشنا شوید. علاوه بر این، مدیر Kubernetes بودن به این معنی است که ابزارهای دیگری مانند Docker و Jenkins را نیز می شناسید. شما به طور ایده آل باید در درک زیرساخت های Azure و AWS خوب باشید. بیشتر بیاموزید و پروژه های اساسی را برای شروع انجام دهید.

  1. گواهینامه بگیرند

اگر بتوانید گواهینامه دریافت کنید، به کارفرمایان نشان می‌دهد که اطلاعاتی درباره Kubernetes دارید. خوب است که توانایی های اساسی خود را برای درک Kubernetes و نحوه مدیریت محیط نشان دهید. همچنین به شما امکان می دهد توانایی های خود را در مورد مدیریت Kubernetes نشان دهید. همچنین می‌توانید گواهینامه‌های کلاس صنعت را دریافت کنید تا تخصص خود را در درک نحوه مدیریت Kubernetes نشان دهید. همچنین برای DevOps مفید است و هر کسی می تواند از دانش مدیریت Kubernetes برای DevOps استفاده کند.

  1. با پروژه های واقعی کار کنید

درک مفاهیم یک چیز است و به کار بردن آنها چیز دیگری است. بنابراین، انجام پروژه های واقعی برای شما منطقی است. آنها نه تنها به شما کمک می‌کنند، بلکه به شما کمک می‌کنند تا درک کنید که چگونه چیزها در دنیای واقعی کار می‌کنند و چگونه قطعات کوچک به هم می‌پیوندند تا پروژه بزرگ‌تری بسازند. برای مدیریت Kubernetes، می توانید با ایجاد یک خوشه Kubernetes شروع کنید و شروع به استفاده از Jenkins برای خودکار کردن استقرار کنید. همچنین می توانید این پروژه ها را به مجموعه خود اضافه کنید و کار خود را به کارفرمایان بالقوه نشان دهید.

نتیجه

راهی برای بودن مدیر kubernetes این نه تنها از نظر حقوق و دستمزد سودآور است، بلکه درهای جدیدی را در صنعت IT به روی شما باز می کند. زیرساخت ابری به طور مداوم در حال گسترش است و مشاغل جدیدی را در بخش های مختلف خود باز کرده است. اگرچه مدیریت Kubernetes بخش کوچکی از آن است، اما واضح است که Kubernetes اینجاست تا بماند. به عنوان یک مدیر Kubernetes، نامزدها می توانند شبکه ابری در حال تغییر و گسترش و مدیریت آن را تجربه کنند. برای کمک به بهتر شدن شما در Kubernetes، Edureka یک برنامه مدیریت Kubernetes تایید شده ارائه می دهد. در اینجا، نحوه راه‌اندازی خوشه Kubernetes خود، پیکربندی شبکه بین پادها و ایمن‌سازی آن را از دسترسی غیرمجاز، با نمایش عملی، درک کرده و یاد خواهید گرفت. اگر می خواهید Kubernetes را با جزئیات یاد بگیرید، پیشنهاد می کنم این YouTube را تماشا کنید:

آموزش Kubernetes | آدورکا

امیدوارم این وبلاگ برای شما مفید بوده باشد حقوق مدیر Kubernetes در هند. موضوعات مورد بحث در این وبلاگ بر اساس دانش و حقایق متخصصان صنعت است. اگر علاقه مند به مدیریت Kubernetes هستید، لطفاً از وب سایت Edureka ما دیدن کنید و در آن ثبت نام کنید دوره آموزشی Kubernetes Certification. این دوره آموزشی Kubernetes به شما کمک می کند تا در اولین تلاش امتحان Certified Kubernetes Administrator (CKA) را بشکنید. این گواهینامه تعاملی CKA برای کمک به راه‌اندازی خوشه Kubernetes، پیکربندی شبکه بین پادها و یادگیری نحوه ایمن کردن خوشه در برابر دسترسی غیرمجاز طراحی شده است. این آموزش آنلاین Kubernetes به صورت زنده و توسط مربی انجام می شود و به شما کمک می کند تا بر مفاهیم کلیدی Kubernetes تسلط پیدا کنید، با نمایش های عملی که به نوبه خود به شما کمک می کند تا یک حرفه ای معتبر Kubernetes شوید. ادورکا.