منو سایت

حقوق مدیر Microsoft Azure در هند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ


ادمین لاجوردی بیش از هر زمان دیگری تقاضای بسته های حقوقی در هفت رقم وجود ندارد. در هند، الف ادمین لاجوردی کسب می کند میانگین 7.3 LPA، با پیشرفت در سطوح، محدودیت افزایش می یابد. Azure Pay از 3.5LPA تا 39.1LPA متغیر است و می تواند بسیار بالا باشد. بنابراین، در وبلاگ امروز، بیایید با درک Career in Azure Administrator شروع کنیم، جایی که در مورد موضوعات زیر بحث خواهیم کرد:

حقوق مدیر لاجوردی در هند

اساسی ترین جنبه ای که افراد را به دنبال حرفه ای در مدیریت سیستم Azure سوق می دهد، حقوق است. به گفته گلسدور، میانگین حقوق ملی برای یک مدیر لاجوردی از 3.4 لک تا 17.7 لک متغیر است، با میانگین حقوق سالانه 7.3 لک در هند.

حقوق بر اساس تجربه

بر اساس تجربه، یک مدیر سطح پایین Azure با 3-4 سال تجربه می تواند حدود 5.3 لک در سال درآمد داشته باشد. یک مدیر سطح متوسط ​​Azure با 4-7 سال تجربه می تواند حدود 7.2 لیتر در سال درآمد داشته باشد. از سوی دیگر، یک ادمین Azure در سطح ارشد با بیش از 8 سال تجربه می تواند حدود 13.2 لیتر در سال درآمد داشته باشد. این اعداد به طور دقیق نشان دهنده یک حرفه درخشان به عنوان یک مدیر Azure است.

مهارت های برتر برای مدیران Microsoft Azure

برای ورود به یک حرفه مبتنی بر Azure، ابتدا باید چند مهارت را یاد بگیرید. شما باید با مهارت هایی مانند پیکربندی سیستم ابری، متعادل کردن حجم کار و استقرار، و مدیریت یونیکس، ویندوز و سایر سیستم عامل ها آشنا باشید. بیایید نگاهی به مهارت های مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک مدیر Microsoft Azure بیندازیم.

مهارت های برتر

دایرکتوری فعال: Active Directory یک محصول مایکروسافت است که برای مدیریت تمامی کاربران و دستگاه های ویندوز استفاده می شود. بنابراین شما باید درک و پیشینه ای قوی از کار با یک اکتیو دایرکتوری پیچیده، Azure AD و LDAP داشته باشید و استانداردها، رویه ها و رویه های مدیریت اشیاء Azure Active Directory (Azure AD) را به شدت دنبال کنید. برای تبریک.

ماشین های مجازی: شما باید بدانید که چگونه استقرار ماشین مجازی را خودکار کنید، مانند استقرار VM ها در شبکه های مجازی و پیکربندی ماشین های مجازی برای هزینه، عملکرد و امنیت بهینه، پشتیبان گیری از ماشین های مجازی، و احتمالا ارائه بازیابی خطا و غیره.

لینوکس و ویندوز: آشنایی با محیط ها و ابزارهای توسعه مبتنی بر لینوکس-یونیکس و ویندوز

پایگاه داده: برای کارهای اداری، باید با Azure SQL Server، معماری پایگاه داده و پرس و جو، استقرار پایگاه داده SQL و مبانی Transact-SQL آشنا باشید. نظارت و بهینه سازی عملکرد پایگاه داده Azure SQL حفظ قابلیت عملیاتی منابع Azure SQL، فرآیندهای مهاجرت پایگاه داده SQL Server در محل به Azure، و سایر روش ها برای مدیریت داده های رابطه ای در Azure

مهارت های پاورشل: برای خودکارسازی فعالیت‌های اداری مکرر و کار بر روی بهبود مستمر خدمات، باید دانش گسترده‌ای از اسکریپت‌های PowerShell داشته باشید.

عیب یابی: شما باید در عیب یابی و حل مشکلات عملکرد محیط Azure، مشکلات اتصال، مسائل امنیتی و غیره تجربه داشته باشید. شما باید توانایی شناسایی و عیب یابی CPU، حافظه، ورودی/خروجی، فضای دیسک و موارد دیگر مرتبط با پایگاه داده Azure Server و PostgreSQL را داشته باشید. منبع

شبکه سازی: قابلیت های شبکه نیز در شرح وظایف یک مدیر Azure لازم است. نامزدها باید در مشاغل شبکه و همچنین کل پشته شبکه Azure به خوبی آشنا باشند.

شرح شغل ادمین لاجورد

اکثر شرکت های Fortune 500 به دنبال مدیران Azure با تخصص های مختلف هستند. بیایید نگاهی به برخی از توضیحات شغلی Azure Admins ارائه شده توسط شرکت های معروف بر اساس صلاحیت ها یا مهارت های مورد بحث در بالا بیندازیم.

Azure Administrator-خدمات مشاوره تاتا

شرح شغل tcs

Associate Azure Administrator-RGBSI

شرح شغل RGBSI

Azure Administrator-Infosys

شرح شغل infosys

مدیر Microsoft Azure – Siemens Limited

شرح وظایف زیمنس

Azure Admin Jobs نقش ها و حقوق

به گفته لینکدین، بیش از 51000 فرصت شغلی Azure در میان شرکت های برتر در ایالات متحده وجود دارد. با این حال، بیش از 19000 فرصت شغلی برای تخصص Azure در هند وجود دارد.

بنابراین، بیایید نگاهی به برخی از محبوب ترین پروفایل های شغلی Azure در میان استخدام کنندگان بیندازیم.

نقش های شغلیمهارت های مورد نیازحقوق
مدیر Microsoft AzureActive Directory، Azure، Linux، SQL، Automation7.3 روپیه LPA
مدیر اجراییمدیریت سیستم، شبکه، عیب یابی، لینوکس، اکتیو دایرکتوری4.0 روپیه LPA
مشاور Azure Cloud SolutionsAzure، Cloud، Consulting، DevOps، Kubernetes13.5 روپیه LPA
کارشناس فروش خدمات لاجوردAzure، Windows Server، Linux Server، Azure Admin7.1 روپیه LPA
مهندس ابر لاجوردیAzure، Kubernetes، PAAS، Powershell، Terraform6.5 روپیه LPA
مهندس سیستم های Azureمهندسی سیستم، لینوکس، شبکه، عیب یابی، ویندوز4.0 روپیه LPA
معمار ابرمهاجرت برنامه، تست عملکرد، بازیابی فاجعه، خدمات وب و APIها18.2 روپیه LPA

شرکت هایی که ادمین های Azure را استخدام می کنند

اکنون که حقوق و نقش های شغلی را مورد بحث قرار دادیم، بیایید به برخی از شرکت های برتر فناوری که به دنبال مدیران Azure هستند و همچنین بسته های حقوقی آنها نگاه کنیم.

مقیاس حقوق و دستمزد

مسیر تبدیل شدن به یک ادمین Azure

اگر می خواهید به عنوان ادمین Azure کار کنید، ابتدا باید مراحل تبدیل شدن به Azure را درک کنید. درک و اعمال روش برای آماده سازی شما آسان است، بنابراین بیایید نگاهی بیندازیم:

نقشه راه برای مهندسان لاجوردی

  1. مهارت های لازم را بیاموزید

اگر می خواهید حرفه خود را در Azure ایجاد کنید، باید مهارت های لازم را داشته باشید. با قابلیت های مورد نیاز برای این کار آشنا شوید. مهارت ها را توسعه دهید و توانایی ها را در صورت نیاز به دست آورید. مهمتر از همه، شما باید مهارت های اساسی رایانش ابری داشته باشید. شما همچنین باید دانش گسترده ای از قابلیت های نقش خاص مانند مدیریت منابع برای محاسبات، ذخیره سازی، شبکه و امنیت داشته باشید.

  1. گواهینامه بگیرند

گواهینامه Azure یکی از مهم ترین مؤلفه ها در مسیر شما به سمت شغل مدیر در پلت فرم Azure است. گواهینامه رسمی Azure Admin برای نشان دادن توانایی های شما به شرکت ها و مشتریان بالقوه مورد نیاز است. کسب گواهینامه به شما امکان می دهد تجربه خود را در مدیریت سیستم Azure به نمایش بگذارید. مهمتر از همه، شما در سطح صنعت به رسمیت شناخته می شوید، و درآمد شما با گواهی رسمی Azure رشد می کند. برای شروع با Azure Administration، در آزمون AZ-104 Microsoft Certified Azure Administrator Associate Exam شرکت کنید.

  1. با پروژه های واقعی کار کنید

پیدا کردن و کار بر روی ایده های پروژه در دنیای واقعی راه ایده آل برای تمرین مهارت های جدید شماست. تجربه عملی همیشه در هر مصاحبه شغلی خودنمایی می کند و همین امر در مورد مشاغل مدیر Azure نیز صدق می کند. پروژه های دنیای واقعی به شما نحوه توسعه و مدیریت ماشین های مجازی در Azure و همچنین خدمات، ابزارها و معماری IaaS را نشان می دهند. همچنین یاد خواهید گرفت که چگونه از Azure API برای مدیریت خطوط لوله داده و ترکیب مدل های خود استفاده کنید.

فرصت های شغلی زیادی در آن وجود دارد مدیریت سیستم Azure، به عنوان یک مدیر Azure، نامزدها به یک پلتفرم ابری در حال رشد متصل می شوند که از موفقیت چشمگیری نیز برخوردار است. مهمتر از همه، کاندیداها می توانند مسیرهای قابل انطباق برای شغلی در مدیریت سیستم های Azure پیدا کنند. برای کمک به شما برای تبدیل شدن به یک Azure Professional معتبر، Edureka ارائه می دهد دوره آموزشی آنلاین گواهینامه AZ-104جایی که روی سرویس‌های Azure مانند Storage، Virtual Machines، Cloud Services، Azure Active Directory، Advanced Virtual Networking و Secure Identity از طریق تمرین‌های عملی گسترده کار خواهید کرد.

اگر می خواهید Azure را با جزئیات یاد بگیرید، پیشنهاد می کنم این ویدیوی YouTube را تماشا کنید:

ارجاع:

https://intellipaat.com/blog/how-to-become-azure-administrator/#no3

https://www.whizlabs.com/blog/become-azure-administrator/

https://www.talent.com/salary?job=azure+admin

https://www.dotnettricks.com/learn/azure/azure-administrator-salary

https://www.glassdoor.co.in/Salaries/azure-administrator-salary-SRCH_KO0,19.htm

https://www.ambitionbox.com/profile/microsoft-azure-administrator-salary

امیدوارم دریافت کرده باشید حقوق مدیر Microsoft Azure در هند مفید موضوعات مطرح شده در این وبلاگ مطابق با آخرین حقایق و ارقام مورد نیاز متخصصان است. اگر علاقه مند به تسلط بر Azure هستید، لطفا از وب سایت Edureka ما دیدن کنید و در آن ثبت نام کنید دوره آموزشی Microsoft Azure Certification، آموزش Azure به شما کمک می کند تا مهارت های طراحی راه حل های هویت و حاکمیت، راه حل های ذخیره سازی داده ها، راه حل های تداوم کسب و کار و راه حل های زیرساختی را توسعه دهید.