منو سایت

حقوق مهندس DevOps در هند [Updated 2023]

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ


در 10 سال گذشته سازمان ها به آهستگی مهاجرت کرده اند DevOps، با ظهور DevOps نیاز به مهندس DevOps، افرادی که توسعه نرم افزار را نادیده می گیرند چرخه زندگی. امروزه می‌بینیم که نیاز به مهندسان DevOps بسیار زیاد شده است، زیرا شرکت‌هایی در هند میانگین حقوق تنها 7 LPA را برای دریافت خدمات خود ارائه می‌دهند. این وبلاگ به شما نگاهی به حرفه یک مهندس DevOps می دهد. با پیشروی موضوعات زیر پوشش داده خواهد شد.

حقوق مهندس DevOps در هند

اگر به دنبال شغل مهندس DevOps در هند هستید، اول از همه باید مقیاس دستمزد را بدانید. با توجه به Glassdoor و Ambitionbox، میانگین حقوق ملی برای یک مهندس DevOps بین 4.2 تا 9 لک و میانگین حقوق پایه 7 لک است.

حقوق مهندس Devops در هند

بسته به تجربه شما، یک مهندس DevOps با کمتر از 2 سال تجربه، حدود 4.2 لیتر در خانه مصرف می کند، در حالی که یک مهندس DevOps سطح متوسط ​​با حدود 3-6 سال تجربه در خانه، حدود 5.6 تا 7.7 لیتر حقوق می گیرد. با بیش از 7 سال تجربه، می‌توانید با یک مهندس ارشد DevOps که حدود 12.5 لیتر در سال درآمد دارد، حدود 9 لیتر انتظار داشته باشید.

مهارت های برتر برای مهندسان DevOps

مهارت های برتر مورد نیاز برای یک مهندس DevOps ضروری است که ویژگی های با ارزش بالا را در مدت زمان کوتاهی ارائه دهد. این تنها زمانی محقق می شود که همکاری متقابل وجود داشته باشد. از این رو یک مهندس DevOps باید ترکیبی از مهارت های فنی و نرم را داشته باشد. بیایید به برخی از مهارت های برتر که یک مهندس DevOps باید داشته باشد نگاه کنیم.

مهارت های ارتباطی و همکاری DevOps یک رویکرد مشترک برای توسعه، آزمایش و استقرار نرم افزار به ارمغان می آورد. تیم های کوچک با اهداف مختلف با هم در جهت یک هدف مشترک کار می کنند. انتشار کد کارآمدتر توانایی برقراری ارتباط بین تیم ها روند توزیع کد را سرعت می بخشد.

مهارت های برنامه نویسی متمایز و استانداردهای کدنویسی بالغ- کدنویسی و اسکریپت نویسی دو مهارت بسیار مهم هستند که هر مهندس DevOps باید از آن برخوردار باشد. مهندسان DevOps به جای تخصص در یک زبان برنامه نویسی باید با چندین زبان برنامه نویسی مانند Python، Ruby، JavaScript، Node.js، PHP و bash راحت باشند. یک مهندس DevOps باید این مهارت ها را برای اجرای یک خط لوله تحویل کارآمد به کار گیرد. از آنجایی که DevOps در مورد CI/CD است، مدیریت خطوط لوله کد از اهمیت بالایی برخوردار است. داشتن صدا برای تست اتوماسیون ضروری است.

پردازش ابری – Cloud و DevOps دست به دست هم می دهند. کارایی یکی به دیگری بستگی دارد. در حالی که DevOps در درجه اول بر توسعه و نگهداری نرم افزار متمرکز است، ابر با فراهم کردن بستری برای انتشار کد، عملیات DevOps را فعال می کند.

رویکرد مشتری محور به توسعه هدف نهایی برای هر فرآیند DevOps موفق، رضایت مشتری است. با در نظر گرفتن این موضوع، یک متخصص DevOps باید اطمینان حاصل کند که هر کار و عملیات انجام شده با اهداف تجاری مشتری و همچنین استانداردهای کیفیت تعیین شده توسط آنها مطابقت دارد. برای دستیابی به این هدف، تمام سطوح مدیریت باید با تیم توسعه و ذینفعان همکاری کنند.

مهارت های غیر کاربردی DevOps- مهندسان DevOps باید در مدیریت محیط های تولید و همچنین امنیت و مدیریت ابر مهارت داشته باشند. این تضمین می کند که ساخت های جدید به درستی در تولید اجرا شوند. ایجاد زیرساخت به عنوان کد (IaC) اتوماسیون را در بسیاری از سازمان ها امکان پذیر می کند. اطمینان از امنیت کد ارائه شده به طور مداوم ضروری است.

به طور کلی DevOps بیشتر یک تمرین است تا یک فناوری که هدف آن تسهیل فرآیند توسعه نرم افزار است.

شرح شغل مهندس DevOps-

اکثر شرکت ها به دنبال مهندسان DevOps با مهارت های متنوع هستند. در اینجا نگاهی داریم به آنچه شرکت های فناوری اطلاعات در سراسر جهان در یک مهندس DevOps به دنبال آن هستند.

مهندس اصلی DevOps – Oracle

توضیحات مهندس Doctrine DevOps

خدمات تست DE DevOps Engineer- Ericsson

خدمات آزمون DE توسعه مهندس

Cloud DevOps Engineer- Wipro

مهندس توسعه دهنده ابر

مهندس DevOps – HP

مهندس DevOps

نقش های شغلی DevOps و حقوق-

نقش های شغلی مهارت های مورد نیاز حقوق
جوان مهندس DevOpsابر، اتوماسیون، مدیریت خط لوله CI/CD، کدنویسی و اسکریپت 7 روپیه LPA
معمار DevOps دانش فریم ورک چابک، ابزارهای ساخت مانند Maven، Gradle، NPM، دانش معماری برنامه های کاربردی n-tier 26 روپیه LPA
مدیر انتشاردانش خط لوله CI/CD، زیرساخت به عنوان کد و SDLC 14.5 روپیه LPA
مهندس امنیتمدیریت سیستم های امنیتی شبکه، مهارت های ارتباطی عالی، آشنایی با خدمات مسیریابی ابری، پرل، روبی، پی اچ پی 6.4 روپیه LPA
مهندس اتوماسیون دانش Ansible، SalStack، Puppet و سایر ابزارهای مدیریت پیکربندی، Maven، Gradle، Gerrit و سایر ابزارهای ساخت 5.5 روپیه LPA
متخصص ادغامآشنایی با روش های مختلف تست برای استقرار، خطوط لوله CI/CD، یکپارچه سازی کانتینر و خدمات ابری 5.6 روپیه LPA

شرکت هایی که مهندسان DevOps را استخدام می کنند –

اکنون که در مورد نقش های شغلی و حقوق صحبت کردیم، بیایید نگاهی به برخی از شرکت های برتر در سراسر جهان بیندازیم که مهندسان DevOps را استخدام می کنند.

شرکت های استخدام DE

نقشه راه برای تبدیل شدن به یک مهندس DevOps-

نقشه راه مهندس DevOps

فرا گرفتن- برای شروع سفر خود برای تبدیل شدن به یک مهندس DevOps ابتدا باید با ابزارهای فنی مختلف، برنامه نویسی و زبان های برنامه نویسی آشنا باشید. دانش جامع از ابزارهای ساخت بسیار امکان پذیرتر از دانش عمیق یک ابزار ساخت واحد است. علاوه بر این، دانش گسترده ای از توانایی های خاص نقش داشته باشید.

دریافت گواهینامه – مرحله بعدی قسمت مهم آن است. دریافت گواهینامه شما را یک قدم به نقش مهندس DevOps نزدیکتر می کند. Docker Certified Associate یکی از مهمترین گواهینامه های دارای گواهینامه Kubernetes است. این گواهینامه ها بر اساس وظایف DevOps مانند ارکستراسیون، امنیت، شبکه، نصب و پیکربندی، ایجاد تصویر و غیره است.

با پروژه های بلادرنگ کار کنید پروژه های بلادرنگ رویکرد عملی تری به DevOps به شما می دهند. استقرار Kubernetes در AWS با استفاده از EKS، ارائه برنامه در Kubernetes، و ایجاد و استقرار انتشار کدهای کانتینری. پروژه های بلادرنگ به شما نشان می دهند که چگونه دانش فنی را در صنعت به کار ببرید.

اگر می خواهید DevOps را با جزئیات یاد بگیرید، پیشنهاد می کنم این ویدیوی YouTube را تماشا کنید:

آموزش DevOps برای مبتدیان | آدورکا

DevOps آینده و یکی مهندس DevOps بخشی از یک زمینه در حال تکامل است که در اینجا به او فرصتی برای یادگیری مداوم و همچنین کشف فرصت های زیادی که DevOps ارائه می دهد ارائه می دهد. اگر علاقه مند به دریافت گواهی DevOps هستید، می توانید از آن بازدید کنید ادورکا گواهی DevOps آموزش جایی که دانش عمیقی از ابزارهای DevOps از جمله Git، Jenkins، Docker و Ansible دریافت می‌کنید. این بر روی یک رویکرد عملی تر تمرکز می کند که در آن می توانید با توسعه مداوم، پیکربندی، ادغام و در نهایت تعمیر و نگهداری، به یک پزشک تبدیل شوید.

امیدوارم دریافت کرده باشید حقوق مهندس DevOps مفید در هند. به یادگیری ادامه دهید