• خانه
  • وبلاگ
  • مارک زاکربرگ نام فیسبوک را به متا تغییر داد

مارک زاکربرگ نام فیسبوک را به متا تغییر داد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نام جدید فیس بوک متا است

مدیرعامل مارک زاکربرگ نام شرکت جدیدی را برای رویداد Connect اعلام کرد. نام جدید فیس بوک متا است، این تغییر نام زمانی رخ می دهد که این شرکت با انتقاد قانون گذاران و تنظیم کننده ها دست و پنجه نرم می کند.

در اوایل این ماه، گزارش هایی مبنی بر تغییر نام شرکت منتشر شد یک متاورس بسازید. زاکربرگ گفت که حریم خصوصی و امنیت باید در متاورس گنجانده شود.

فیس بوک اکنون به عنوان متا شناخته می شود.

نام جدید فیس بوک متا است

زاکربرگ در رویداد Connect گفت:

“ما شرکتی هستیم که فناوری اتصال را ایجاد می کنیم. بالاخره با هم می توانیم مردم را در مرکز فناوری خود قرار دهیم. و با هم می‌توانیم اقتصاد خالق بسیار بزرگ‌تری را باز کنیم. تا منعکس کنیم که چه کسی هستیم و امیدواریم چه چیزی بسازیم.

به گفته مارک زاکربرگ، نام فیس بوک تمام کارهایی که این شرکت در حال حاضر انجام می دهد را محدود نمی کند. هنوز با یک محصول مرتبط است. اما در آینده آن را به عنوان یک شرکت با متاورس خواهیم دید.

زاکربرگ در یک پست وبلاگی نوشت که ساختار شرکت تغییر نخواهد کرد، اما صورت های مالی تغییر خواهد کرد.

او توضیح داد: “با شروع نتایج خود برای سه ماهه چهارم سال 2021، ما قصد داریم در دو بخش عملیاتی گزارش دهیم: خانواده برنامه ها و آزمایشگاه های واقعیت.”

فیس بوک در چند هفته گذشته پس از افشای طرح تغییر نام خود بر اساس اسناد ارائه شده توسط Whistleblower به وال استریت ژورنال، تحت نظارت شدید قرار گرفته است.

در رویداد Live، مدیر عامل نمونه‌های زیادی از کنترل‌های حریم خصوصی و امنیتی که لازم بود را ارائه کرد.

این شرکت همچنین به‌روزرسانی‌هایی را برای محصولات VR و AR خود ارائه کرد. امسال، این شرکت راهی را برای افرادی که از هدست‌های واقعیت مجازی Oculus استفاده می‌کنند راه‌اندازی می‌کند تا با دوستان خود از فیس‌بوک مسنجر تماس بگیرند. علاوه بر این، افراد می توانند دیگران را به نسخه اجتماعی خانه خود، Horizon Home دعوت کنند، جایی که می توانند صحبت کنند و بازی کنند.

پست مارک زاکربرگ نام فیس بوک را به Meta تغییر داد که اولین بار در TechViral ظاهر شد.