• خانه
  • وبلاگ
  • مایکروسافت ویندوز سرور 2022 را با ویژگی های امنیتی جدید معرفی کرد

مایکروسافت ویندوز سرور 2022 را با ویژگی های امنیتی جدید معرفی کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Windows Server 2022 راه اندازی شد

مایکروسافت راه اندازی می شود ویندوز سرور 2022 به طور کلی برای همه مشتریان در سراسر جهان. ویندوز سرور یک کانال خدمات طولانی مدت (LTSC) است که ده سال است کار می کند.

سرورهای ویندوز معمولاً با نسخه های سفارشی ویندوز رتبه بندی می شوند ، اما ویندوز سرور 2022 بیشتر شبیه ویندوز 10 است تا ویندوز 11.

ویندوز سرور 2022 در حال حاضر در سراسر جهان در دسترس است

Windows Server 2022 راه اندازی شد

آخرین نسخه از سرورهای ویندوز در درجه اول بر ویژگی های اصلی که برای سرورها مهم هستند تمرکز می کنندبه پیشرفت های امنیتی به نام “افزایش امنیت چند لایه” وجود دارد.

ویژگی های امنیتی دارای دو بخش است ، بخش اول یک سرور هسته امن است ، این دستگاهی است که به سخت افزار جدید ، سیستم عامل و ویژگی های درایور اجازه می دهد تا امنیت را تأمین کند. یک کار مشابه برای رایانه های تجاری انجام می شود که رایانه های هسته ایمن نامیده می شوند.

برناردو کالداس از مایکروسافت گفت:

این یک گام بزرگ برای سیستم عامل است ، که مورد اعتماد شرکت های بزرگ و مشاغل کوچک برای مدیریت مشاغل و بارهای مهم خود است.

علاوه بر این ، Windows Server 2022 همچنین سرعت و امنیت اتصالات HTTPS و TLS 1.3 را افزایش می دهد که به طور پیش فرض فعال است. پشتیبانی DNS-over-HTTPS نیز در دسترس است. پشتیبانی از رمزگذاری AES-256 اکنون برای پروتکل SMB در دسترس است.

همچنین برخی از ویژگی های جدید Azure مانند Azure Arc را ارائه می دهد. این سرویس های ابری را برای پیکربندی های محلی امکان پذیر می کند. پشتیبانی از فشرده سازی برای شرکت های کوچک و متوسط ​​و مرکز مدیریت ویندوز به روز شده با تجربه مدیریت سرور بهبود یافته است.

مایکروسافت برخی از ویژگی های Azure را که قبلاً منتشر شده بود ، مانند Azure Automanage ، Azure Kubernetes Service با پشتیبانی .Net و موارد دیگر برجسته کرده است.

آخرین نسخه سرورهای ویندوز از 48 ترابایت RAM و 2048 هسته منطقی در 64 سوکت پردازنده پشتیبانی می کند که امکان پشتیبانی از چندین برنامه را فراهم می کند. پشتیبانی از برنامه های کاربردی برای ظروف ویندوز و IPv6 و شبکه های پشته دوگانه را بهبود بخشیده است.

می توانید جزئیات بیشتر در مورد Windows Server 2022 را در وب سایت رسمی بررسی کنید. سه گزینه قیمت گذاری در دسترس است 501 دلار برای لوازم ضروری،، 1069 دلار برای استاندارد،، $ 6155 برای مرکز داده

اعلام مایکروسافت اعلام کرد که Windows Server 2022 با ویژگی های امنیتی جدید برای اولین بار در TechViral ظاهر شد.