• خانه
  • وبلاگ
  • مراقب باش! هکرهای رمزنگاری در حال حاضر کاربران iPhone را هدف قرار می دهند

مراقب باش! هکرهای رمزنگاری در حال حاضر کاربران iPhone را هدف قرار می دهند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کاربران آیفون مورد هدف هکرهای رمزنگاری قرار گرفته اند

محققان امنیت سایبری این را فاش کرده اند کلاهبرداران بین المللی ارزهای رمزنگاری شده در حال حاضر کاربران iPhone را از طریق برنامه های دوستیابی مانند Tinder و Bumble مورد هدف قرار می دهند. هکرها نه تنها ارزهای رمزنگاری شده مردم را سرقت می کنند ، بلکه جزئیات قربانیان را فاش می کنند.

محققان امنیت سایبری Sophos یک کیف پول 1.4 میلیون دلاری بیت کوین کشف کردند که با کلاهبرداری جمع آوری شد. این محققان نام رمز جعلی “CryptoRom” را ارائه کردند.

کاربران آیفون مورد هدف هکرهای رمزنگاری قرار گرفته اند

کاربران آیفون مورد هدف هکرهای رمزنگاری قرار گرفته اند

گروه هکرهای ناشناس ابتدا مردم آسیا را هدف قرار دادند و اکنون در حال گسترش به ایالات متحده و اروپا هستند. این مهاجمان پروفایل های جعلی را در سایت های دوستیابی قانونی ارسال می کنند و با مردم تماس گرفت

گزارش شده است که کلاهبرداران با دسترسی به حساب های برنامه های جعلی معاملات ارز رمزنگاری شده ، کنترل آیفون قربانیان را در دست گرفته اند. همه این برنامه های مخرب از طریق وب سایت های جعلی که شبیه وب سایت های واقعی هستند در وب پخش می شوند.

جاگدیش چاندرایا ، محقق ارشد تهدید در سوفوس ، گفت:

“پس از برقراری ارتباط با هدف ، مهاجمان پیشنهاد می دهند که مکالمه را بر روی یک بستر پیام رسانی ادامه دهند. سپس آنها سعی می کنند هدف را متقاعد کنند که یک برنامه معاملاتی جعلی ارز رمزنگاری شده را نصب و سرمایه گذاری کند.

گفته می شود یک قربانی 87000 دلار از دست داده است. این کلاهبرداری ها در انگلستان نیز رخ می دهد ، جایی که یکی از قربانیان 45000 دلار از دست داده است. کلاهبردار از طریق فیس بوک با او تماس گرفت. یکی دیگر 25000 دلار از دست داد که از طریق Grindr با آن تماس گرفت. بیشتر تقلب ها فقط با سرمایه گذاران رمزنگاری انجام می شود.

محققان به سرمایه گذاران رمزنگاری هشدار داده اند که از سایتهای تجاری تأیید شده موجود در فروشگاه Apple برای ایمن سازی هنگام انجام معاملات رمزنگاری استفاده کنند.

مجرمان سایبری از Enterprise Signature پشتیبانی می کنند ، یک سیستم توسعه نرم افزاری که به بررسی پیش از ارسال برنامه رسمی به منظور بررسی برنامه های جدید iOS با استفاده از کاربران آیفون کمک می کند.

با استفاده از این قابلیت Enterprise Signature ، مهاجمان می توانند گروه عظیمی از کاربران iPhone را با برنامه های معاملاتی ارزهای رمزپایه جعلی مورد هدف قرار داده و کنترل دستگاه های خود را به دست آورند.

این بدان معناست که مهاجمان نمی توانند فقط ارزهای رمزنگاری شده را سرقت کنند ، اما می توانند کارهای بیشتری انجام دهند زیرا آنها کنترل iPhone خود را دارند. ممکن است داده های شخصی خود را از دست بدهید ، برنامه های مخرب را نصب کنید یا کلاهبرداران کارهای بیشتری انجام دهند.

محققان پیشنهاد می کنند که کاربران iPhone فقط برای جلوگیری از چنین مواردی برنامه هایی را از Apple App Store نصب کنند.

پست مراقب باشید! هکرهای رمزنگاری در حال حاضر کاربران iPhone را هدف قرار می دهند که اولین بار در TechViral ظاهر شد.