• خانه
  • وبلاگ
  • نحوه استفاده از BitLocker در ویندوز 11 بدون TPM

نحوه استفاده از BitLocker در ویندوز 11 بدون TPM

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

ویندوز 11 دارای یک ویژگی امنیتی به نام BitLocker است که می تواند دستگاه شما را رمزگذاری کند. رمزگذاری BitLocker دست کم گرفته شده است، اما یک ویژگی امنیتی عالی است که می تواند از دسترسی غیرمجاز به فایل ها و اسناد ذخیره شده در دستگاه شما جلوگیری کند.

با این حال، مانند هر ابزار رمزگذاری دستگاه دیگری برای ویندوز، BitLocker نیز چندین الزام دارد. به عنوان مثال، BitLocker برای اجرا در رایانه ای طراحی شده است که ماژول پلتفرم مورد اعتماد (TPM) را فعال کرده است. TPM نیز برای نصب ویندوز 11 الزامی است، اما اگر آن را دور زده باشید، نمی‌توانید BitLocker را بدون تغییر خط‌مشی گروه محلی اجرا کنید.

مراحل استفاده از BitLocker در ویندوز 11 بدون TPM

بنابراین، اگر می‌خواهید رمزگذاری فایل‌های BitLocker را در رایانه‌ای بدون ماژول پلتفرم قابل اعتماد آغاز کنید، باید تغییری در ویرایشگر سیاست گروه محلی ایجاد کنید. در اینجا چند مرحله ساده برای استفاده از رمزگذاری فایل BitLocker در ویندوز 11 بدون TPM آورده شده است. بیا شروع کنیم.

از BitLocker بدون TPM از طریق Local Group Policy Editor استفاده کنید

در این روش، ویرایشگر خط مشی گروه محلی را برای راه اندازی BitLocker بدون TPM سازگار تغییر می دهیم. با این حال، اگر BitLocker را بدون TPM اجرا می کنید، یک رمز عبور یا دستگاه USB برای اجرای آن مورد نیاز است.

1. ابتدا Windows 11 Search را باز کرده و تایپ کنید ویرایشگر خط مشی گروه محلی.

ویرایشگر خط مشی گروه محلی

۲- در Local Group Policy Editor به مسیر زیر بروید:

Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > BitLocker Drive Encryption > Operating System Drives

به دفعه بعد بروید

3. در قسمت سمت چپ، مکان را پیدا کرده و دوبار کلیک کنید نیاز به احراز هویت اضافی در هنگام راه اندازی.

نیاز به احراز هویت اضافی در هنگام راه اندازی

4. در پنجره ظاهر شده را انتخاب کنید مجاز.

5. زیر گزینه ها را علامت بزنید BitLocker را بدون TPM سازگار فعال کنید گزینه.

گزینه Enable BitLocker without a compatible TPM را علامت بزنید

6. وقتی کارتان تمام شد، کلیک کنید ضمیمه کنید را فشار دهید و سپس روشن کنید خیلی خوب.

نحوه استفاده از BitLocker در ویندوز 11 بدون TPM

این کار BitLocker را در ویندوز 11 بدون ماژول پلتفرم قابل اعتماد (TPM) فعال می کند. پس از ایجاد تغییرات در خط مشی گروه محلی، می توانید رمزگذاری BitLocker را در دستگاه های خود پیکربندی کنید.

چگونه BitLocker را در ویندوز 11 راه اندازی کنیم؟

پس از پیروی از روش فوق، می توانید از عملکرد BitLocker در ویندوز 11 خود استفاده کنید، چه TPM فعال یا غیرفعال باشد.

راه اندازی BitLocker یک فرآیند طولانی است، اما ما راهنمای مفصلی را به اشتراک گذاشته ایم. شما دو گزینه مختلف رمزگذاری دستگاه را در ویندوز 11 دریافت می کنید – BitLocker و BitLocker to Go.

BitLocker دستگاه های داخلی شما را رمزگذاری می کند، در حالی که BitLocker to Go برای رمزگذاری دستگاه هایی با داده هایی برای حذف طراحی شده است. می توانید تنظیم کنید BitLocker در ویندوز 11 با دنبال کردن راهنمای دقیق ما

اگر به دنبال راه هایی برای بهبود امنیت ویندوز 11 خود و جلوگیری از دسترسی غیرمجاز به فایل ها و پوشه های خود هستید، بهتر است رمزگذاری BitLocker را فعال کرده و از آن استفاده کنید. روشی که ما به اشتراک می گذاریم به شما کمک می کند تا BitLocker را در ویندوز 11 بدون TPM فعال و استفاده کنید.

انتشارات نحوه استفاده از BitLocker در ویندوز 11 بدون TPM اولین بار در ویندوز کار ظاهر شد.