نحوه ایجاد نقطه اتصال WiFi در ویندوز 10 |

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه ایجاد نقطه اتصال WiFi در ویندوز 10 |

ویندوز 10 دارای ویژگی به نام “شبکه میزبانی شده”به با استفاده از این ویژگی ، می توانید اتصال اینترنت را به راحتی با دستگاه های دیگر به اشتراک بگذارید. این ویژگی در ویندوز 7 معرفی شد و سیستم عامل شما را به یک آداپتور بی سیم مجازی تبدیل می کند.

این بدان معنی است که اگر یک شبکه میزبانی شده روی رایانه خود راه اندازی کنید ، به عنوان یک نقطه اتصال بی سیم عمل می کند. هرکسی که SSID و گذرواژه شبکه شما را دارد می تواند به رایانه شما متصل شود و از اتصال اینترنت استفاده کند.

روشهای ایجاد نقطه اتصال WiFi در ویندوز 10

اگرچه این ویژگی مفید است ، اما تنظیم کمی پیچیده است. ابتدا ، باید یک کارت شبکه بی سیم با پشتیبانی شبکه میزبانی شده داشته باشید. برخی از روشهای ساده زیر را برای تبدیل ویندوز 10 به یک نقطه اتصال بی سیم دنبال کنید.

مطمئن شوید که آداپتور بی سیم از شبکه های میزبانی شده پشتیبانی می کند

اگرچه اکثر آداپتورهای بی سیم مدرن از شبکه های میزبانی شده پشتیبانی می کنند ، اما هنوز باید بررسی کنید که آیا آداپتور بی سیم فیزیکی رایانه شما از این ویژگی پشتیبانی می کند یا خیر. برای انجام این کار ، باید دستور زیر را اجرا کنید –

NETSH WLAN show drivers

نحوه ایجاد نقطه اتصال WiFi در ویندوز 10 |

در پنجره خط فرمان باید تیک بزنید “شبکه میزبانی پشتیبانی شده” آگهی.

ایجاد یک نقطه اتصال WiFi در ویندوز 10

توجه داشته باشید: قبل از شروع ، باید مطمئن شوید که لپ تاپ یا رایانه رومیزی با کارت بی سیم دارید. علاوه بر این ، کارت بی سیم باید رایگان باشد.

مرحله ی 1. ابتدا باید یک خط فرمان با امتیازات مدیر باز کنید. مطبوعات ویندوز + X روی صفحه کلید را انتخاب کرده و انتخاب کنید خط فرمان (سرپرست) از منوی باز شده

گام 2. اکنون یک hotspot ایجاد می کنیم. دستور زیر را وارد کرده و Enter را فشار دهید:

netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=techviral key=password

نقطه اتصال Wi-Fi برای ویندوز 10

مرحله 3 SSID نام اتصال WiFi است. کلید رمز عبور است. تو باید تغییر SSID و کلید مطابق میل شما

مرحله 4 سپس برای راه اندازی نقطه اتصال WiFi باید دستور زیر را اجرا کنید:

netsh wlan start hostednetwork

نحوه ایجاد نقطه اتصال WiFi در ویندوز 10 |

مرحله 5 نقطه اتصال WiFi شما باید فعال و قابل استفاده باشد. می توانید وضعیت آن را در مرکز شبکه بررسی کرده و کنترل پنل خود را به اشتراک بگذارید.

نرم افزار hotspot برای ویندوز 10

مرحله 6 اکنون می توانید دستگاه های خود را به نقطه اتصال متصل کرده و از همان اتصال WiFi بدون ابزارهای شخص ثالث استفاده کنید.

مرحله 7 هنگامی که از دستور زیر استفاده نمی کنید می توانید نقطه اتصال را خاموش کنید:

netsh wlan stop hostednetwork

نحوه ایجاد نقطه اتصال WiFi در ویندوز 10 |

مهم: هر کارت بی سیم از Hosted Network پشتیبانی نمی کند. گاهی اوقات کارت های بی سیم قدیمی منجر به پیام خطا می شوند.

استفاده از ابزارهای شخص ثالث

خوب ، دستگاه های Android گزینه هایی را برای اشتراک گذاری مستقیم اینترنت از طریق نقطه اتصال WiFi ارائه می دهند. با این حال ، ما چنین گزینه هایی را در رایانه Windows نداریم. بسیاری از ما معتقدیم که تنها روترهای WiFi می توانند یک نقطه اتصال WiFi ایجاد کنند. با این حال، این درست نیست.

برای تبدیل رایانه ویندوز 10 خود به نقطه دسترسی WiFi می توانید از برخی از بهترین نقاط نرم افزار wifi برای ویندوز 10 استفاده کنید. بنابراین ، بیایید بررسی کنیم.

وصل کنید

نرم افزار Wi -Fi نقطه دسترسی برای ویندوز 10

Connectify یکی از بهترین ابزارهای ویندوز است که به کاربران امکان می دهد رایانه خود را به روتر WiFi مجازی تبدیل کنند. با این حال ، این ابزار رایگان نیست و اگر تصمیم به پرداخت آن بگیرید ، مطمئناً ناامید نخواهید شد.

MHotSpot

نرم افزار hotspot برای ویندوز 10

MHotSpot یکی دیگر از بهترین ابزارهایی است که به کاربران اجازه می دهد رایانه شخصی ویندوز 10 خود را به یک نقطه اتصال WiFi تبدیل کنند. بهترین چیز در مورد MHotSpot این است که می تواند کارهای زیادی را انجام دهد و آنها را به دلخواه شما سفارشی کند.

می توانید موارد مختلفی را تنظیم کنید ، مانند تعداد مشتریان که می توانند به هات اسپات بپیوندند ، گذرواژه تعیین کنند ، منبع اینترنت را انتخاب کنند و غیره.

MyPublicWifi

هات اسپات وای فای برای ویندوز 10

MyPublicWifi یک ابزار رایگان است که می تواند لپ تاپ شما را به یک نقطه اتصال بی سیم WiFi تبدیل کند. همچنین می توانید این ابزار را به عنوان یکی از بهترین جایگزین های نقطه اتصال ویندوز 10 در نظر بگیرید.

نکته مهم MyPublicWifi این است که می تواند طیف وسیعی از وظایف را انجام دهد. نه تنها این ، MyPublicWifi همچنین دارای یک فایروال قوی است که می تواند از دسترسی کاربران به نقطه دسترسی بی سیم WiFi جلوگیری کند.

بنابراین در بالا دو روش برای ایجاد متدهای نقطه wifi آمده است. با استفاده از این روش ها ، می توانید یک نقطه اتصال wifi برای ویندوز 7 ، 8 و 10 ایجاد کنید. اگر در این مورد شک دارید ، در کادر نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

نشریه نحوه ایجاد نقطه اتصال WiFi در ویندوز 10 اولین بار در TechViral ظاهر شد.