• خانه
  • وبلاگ
  • نحوه بررسی نوع پردازنده دستگاه Android شما

نحوه بررسی نوع پردازنده دستگاه Android شما

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه بررسی نوع پردازنده اندروید شما

پردازنده در واقع بخش مهمی از تلفن هوشمند است. عملکرد تلفن هوشمند شما ، نحوه مدیریت بازی ها یا برنامه ها و غیره ، همه به سرعت ساعت پردازنده بستگی دارد. همچنین عملکرد دوربین به پردازنده بستگی دارد.

اگر اهل فن هستید ، ممکن است از قبل در مورد پردازنده گوشی خود اطلاعاتی داشته باشید. با این حال ، بسیاری از کاربران نمی دانند تلفن هوشمند اندرویدی آنها چه پردازنده ای دارد.

اگرچه می توانید وب سایت سازنده تلفن را برای اطلاع از جزئیات پردازنده بررسی کنید ، اما اگر می خواهید اطلاعات دقیق تری داشته باشید ، باید از برنامه های شخص ثالث استفاده کنید. بسیاری از برنامه های شخص ثالث وجود دارد که به شما درباره سخت افزار تلفن هوشمند شما می گویند.

بررسی کنید دستگاه Android شما چه نوع پردازنده ای دارد

می توانید از هر یک از آنها برای بررسی اینکه دستگاه Android شما دارای چه پردازنده ای است ، استفاده کنید. این برنامه های شخص ثالث در مورد هسته های پردازنده ، سرعت ساعت ، معماری و بسیاری دیگر از جزئیات به شما می گویند.

بنابراین در این مقاله ما برخی از بهترین روش ها را برای بررسی اینکه دستگاه Android شما دارای چه پردازنده ای است به اشتراک می گذاریم. بیایید بررسی کنیم.

مرحله ی 1. ابتدا برنامه مورد نظر را بارگیری و نصب کنید اطلاعات سخت افزاری Droid از فروشگاه Google Play.

گام 2. برنامه تازه نصب شده را باز کرده و در داخل برنامه ، برگه System را انتخاب کنید و در آنجا دو فیلد به نام CPU Architecture and Instruction Sets را مشاهده خواهید کرد. فقط آنها را مرور کنید ، اطلاعاتی در مورد CPU دریافت خواهید کرد.

بررسی کنید که دستگاه Android شما چه نوع پردازنده ای دارد

مرحله 3 اساساً ARM: ARMv7 یا armeabi ، ARM64: AArch64 یا arm64 ، و x86: x86 یا x86abi اطلاعات رمزگشایی شده در مورد معماری CPU شما است که می توانید به دنبال آن باشید. برخی از اطلاعات دیگر بیش از حد در برنامه ذکر شده است ، که می توانید به راحتی از آنها برای اطلاع کامل از سخت افزار CPU دستگاه خود استفاده کنید!

بررسی کنید دستگاه Android شما چه نوع پردازنده ای دارد

استفاده از CPU-Z

معمولاً هنگام خرید یک گوشی هوشمند اندرویدی جدید ، از مشخصات خود گوشی از داخل جعبه آن مطلع می شویم. دلیل این امر این است که جعبه گوشی مشخصات دستگاهی را که در آن وجود دارد روشن می کند. با این حال ، اگر جعبه را گم کرده اید ، می توانید CPU-Z را برای Android امتحان کنید تا بدانید دستگاه شما چه فرایندی دارد.

مرحله ی 1. ابتدا از فروشگاه Google Play دیدن کنید و سپس CPU-Z را جستجو کرده و آن را نصب کنید. همچنین می توانید برنامه را از این قسمت بارگیری کنید ارتباطبه

گام 2. پس از بارگیری ، برنامه را باز کرده و هرگونه اجازه ای که برنامه می خواهد

مرحله 3 پس از ارائه مجوز ، رابط اصلی برنامه را مشاهده خواهید کرد. اگر می خواهید اطلاعات دقیقی در مورد پردازنده داشته باشید ، روی ضربه بزنید “SoC” بخش.

بررسی کنید دستگاه Android شما چه نوع پردازنده ای دارد

مرحله 4 به طور مشابه ، اگر می خواهید در مورد سیستم بدانید ، باید انتخاب کنید ‘سیستم.’

نحوه بررسی نوع پردازنده دستگاه Android شما

مرحله 5 بهترین چیز در مورد CPU-Z این است که می توانید از برنامه برای کسب اطلاعات دقیق در مورد th استفاده کنیدباتری و سنسورهابه

بررسی کنید دستگاه Android شما چه نوع پردازنده ای دارد

بنابراین ، در اینجا نحوه بارگیری و نصب CPU-Z بر روی تلفن هوشمند اندرویدی شما آمده است. اگر در مراحل نصب به کمک بیشتری نیاز دارید ، آنها را در نظرات با ما در میان بگذارید.

جایگزین، گزینه ها:

مانند برنامه های بالا ، بسیاری از برنامه های Android دیگر در Google Play Store وجود دارد که به کاربران امکان می دهد بررسی کنند تلفن هوشمند آنها از چه پردازنده ای برخوردار است. در زیر ما سه برنامه برتر Android را برای اطلاع از جزئیات پردازنده لیست می کنیم.

3DMark

3DMark

3DMark یکی از بهترین و برجسته ترین برنامه های بنچمارک موجود در فروشگاه Google Play است. علاوه بر اینکه به سادگی نشان می دهد دستگاه شما چه پردازنده ای دارد ، عملکرد پردازنده گرافیکی و پردازنده دستگاه شما را نیز مقایسه می کند.

گیک بنچ 4

گیک بنچ 4

Geekbench 4 یکی دیگر از بهترین برنامه های Android در لیست است که نحوه برخورد دستگاه شما با دیگران در بازار را نشان می دهد. اطلاعات GPU و CPU را نمایش می دهد. علاوه بر این ، برخی از وظایف و برنامه های دنیای واقعی را برای اندازه گیری عملکرد تلفن شما انجام می دهد.

CPU X: اطلاعات دستگاه و سیستم

CPU X

همانطور که از نام برنامه مشخص است ، CPU X: Device and System Information طراحی شده است تا اطلاعات کاملی در مورد اجزای دستگاه های شما مانند پردازنده ، هسته ، سرعت ، مدل ، RAM ، دوربین ، سنسورها و غیره در اختیار شما قرار دهد.

این برنامه کاملاً شبیه CPU-Z است ، اما دارای برخی ویژگی های اضافی است. با استفاده از CPU X: اطلاعات دستگاه و سیستم ، می توانید سرعت اینترنت را در زمان واقعی ردیابی کنید.

بنابراین ، اینها بهترین روش ها و برنامه های کاربردی برای بررسی پردازنده اندروید شما هستند. امیدوارم این مقاله به شما کمک کرده باشد! لطفا آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. اگر در این مورد شک دارید ، در کادر نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

پست نحوه بررسی پردازنده دستگاه اندرویدی شما ظاهر شد اولین بار در TechViral.