• خانه
  • وبلاگ
  • نحوه برطرف کردن مشکل مشکل در قالب بندی Android با کارت SD

نحوه برطرف کردن مشکل مشکل در قالب بندی Android با کارت SD

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه برطرف کردن مشکل مشکل در قالب بندی Android با کارت SD

کارت های SD و Pendrives دستگاه های ذخیره سازی قابل حمل هستند که عمدتا برای انتقال / ذخیره فایل ها استفاده می شوند. متأسفانه ، دستگاه های قابل حمل مانند درایوهای فلش USB ، کارت های SD و غیره ، آسیب می بینند.

ما به تازگی پیامهای متعددی از کاربران خود در مورد دریافت کرده ایم “Android نمی تواند کارت SD را قالب بندی کند” خطا این معمولاً به این معنی است که سخت افزار روی کارت SD شما شروع به خرابی می کند. این نیز زمانی اتفاق می افتد که کارت SD قبلاً با یک سیستم فایل فرمت شده است که نمی شناسد.

روش های اشکال زدایی اندروید نمی توانند مشکل کارت SD را قالب بندی کنند

بنابراین ، به هر دلیلی ، در این مقاله برخی از بهترین روش ها برای رفع خطای “Android نمی تواند کارت SD را قالب بندی کند” به اشتراک می گذاریم. بنابراین ، بیایید بررسی کنیم.

1. اندروید خود را مجدداً راه اندازی کنید

اندروید خود را راه اندازی مجدد کنید

اگر مدتی است از تلفن هوشمند اندرویدی استفاده می کنید ، احتمالاً می دانید که راه اندازی مجدد ساده می تواند اکثر مشکلات اندروید را حل کند.

گاهی اوقات برخی از برنامه ها یا فرآیندهای ذخیره شده در کارت SD در پس زمینه بارگذاری می شوند ، که مانع قالب بندی کارت SD توسط Android می شود.

بنابراین قبل از اینکه هر چیز دیگری را امتحان کنید ، حتماً Android را مجدداً راه اندازی کنید و بررسی کنید که فرمت قالب بندی ادامه دارد یا خیر.

2. کارت حافظه را در رایانه بررسی کنید

نحوه برطرف کردن مشکل مشکل در قالب بندی Android با کارت SD

اگر بعد از راه اندازی مجدد هنوز نمی توانید کارت حافظه را قالب بندی کنید ، باید کارت را در رایانه / لپ تاپ خود بررسی کنید. ابتدا مطمئن شوید کامپیوتر شما کارت حافظه را می خواند یا نه. عدم خواندن کارت حافظه ممکن است نشان دهنده نقص باشد.

در این حالت ، باید کارت حافظه را بردارید و آن را با یک سواب پنبه ای یا جسم نرم دیگر تمیز کنید. پس از تمیز کردن ، کارت حافظه را دوباره وارد کنید و آن را فرمت کنید.

3. قالب بندی با استفاده از کامپیوتر

اگر نمی توانید کارت حافظه یا کارت SD را از Android قالب بندی کنید ، می توانید آن را با رایانه قالب بندی کنید. قالب بندی دستگاه های USB یا کارت های SD با رایانه یک فرایند آسان است. کافی است برخی از مراحل ساده زیر را دنبال کنید.

مرحله ی 1. کارت حافظه را با استفاده از کارت خوان به رایانه وصل کنید یا تلفن هوشمند خود را از طریق کابل USB متصل کنید. فقط به خاطر داشته باشید که کارت SD شما باید قبل از کار بر روی رایانه شما ظاهر شود.

روی

گام 2. هنگامی که کارت SD شما با موفقیت به رایانه شما وصل شد (با Windows) ، به My Computer بروید. روی کارت SD راست کلیک کرده و گزینه “قالب بندیبه ”

مرحله 3 خواهید دید که پنجره های قالب بندی با گزینه های زیادی روی صفحه ظاهر می شوند. فایل سیستم را بعنوان “انتخاب کنیدFAT32“، و روی” کلیک کنیدقالب بندی“دکمه.

نحوه برطرف کردن مشکل مشکل در قالب بندی Android با کارت SD

ویندوز اکنون سعی می کند کارت SD شما را فرمت کند و به احتمال زیاد آن را به راحتی فرمت می کند.

3. محافظت از نوشتن را حذف کنید

خوب ، حفاظت از نوشتن ممکن است یکی دیگر از دلایل عدم موفقیت Android در قالب بندی کارت SD باشد. بنابراین ، اگر این مشکل است ، باید محافظت از نوشتن را از کارت حافظه حذف کنید. برای حذف حفاظت از نوشتن ، باید از خط فرمان استفاده کنید.

مرحله ی 1. ابتدا SD یا کارت حافظه خود را به کامپیوتر وصل کرده و سپس CMD را باز کنید. برای باز کردن CMD ، روی Start کلیک کنید و CMD را انتخاب کنید. حالا در خط فرمان تایپ کنید “دیسک پارت” و enter را فشار دهید.

نحوه برطرف کردن مشکل مشکل در قالب بندی Android با کارت SDگام 2. حالا باید وارد شوید “لیست دیسک”

نحوه برطرف کردن مشکل مشکل در قالب بندی Android با کارت SD

مرحله 3 اکنون دستگاه ذخیره سازی متصل را مشاهده خواهید کرد. شماره دیسک مربوط به کارت SD خود را انتخاب کنید. درج کردن “درایو 1 را انتخاب کنید” (دیسک 1 را با دیسک متصل به کارت SD جایگزین کنید)

حالا کارت SD خود را انتخاب کنید.  به عنوان مثال ، درایو 1 را انتخاب کنید

مرحله 4 در آخرین مرحله ، وارد شوید “ویژگی های دیسک فقط خواندنی است”

نحوه برطرف کردن مشکل مشکل در قالب بندی Android با کارت SD

این است؛ شما آماده ای حالا وارد کنید “خروج‘در خط فرمان اکنون باید بتوانید کارت حافظه را از رایانه های Android و Windows قالب بندی کنید.

اگر نمی توانید از کارت SD در دستگاه Android خود استفاده کنید ، می توانید از سایر گزینه های ذخیره سازی مانند USB OTG (در صورت پشتیبانی) استفاده کنید ، زیرا این مورد از شکاف کارت در دستگاه شما استفاده نمی کند ، که ممکن است باعث خواندن / ضبط شود.

بنابراین ، اینها روشهای ممکن برای رفع مشکل قالب بندی کارت SD هستند. با رعایت یکی از روشهای بالا در زیر مشکل شما به راحتی حل می شود. اگر کمک کرد ، فراموش نکنید که آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.

پست نحوه رفع مشکل مشکل فرمت اندروید با کارت SD اولین بار در TechViral ظاهر شد.