• خانه
  • وبلاگ
  • نحوه تعمیر و تنظیم مجدد برنامه تنظیمات در ویندوز 11

نحوه تعمیر و تنظیم مجدد برنامه تنظیمات در ویندوز 11

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

مایکروسافت بسیاری از ویژگی های مفید ویندوز 11 مانند کنترل پنل، صفحه اطلاعات سیستم و غیره را حذف کرده است. اگرچه راه هایی برای بازیابی ویژگی های از دست رفته در ویندوز 11 وجود دارد، اما نیازی به انجام این کار نیست. ویندوز 11 یک برنامه تنظیمات بازطراحی شده را معرفی کرده است که شامل تمام تنظیمات و گزینه هایی است که احتمالاً تغییر دهید.

شما می توانید تقریباً تمام جنبه های ویندوز 11 را از طریق برنامه تنظیمات کنترل کنید. با این حال، ممکن است خود برنامه تنظیمات به دلیل برخی خطاها و مشکلات، رفتار نادرست داشته باشد. اخیراً چندین کاربر ویندوز 11 گزارش کرده اند که هنگام استفاده از برنامه تنظیمات ویندوز 11 با مشکل مواجه شده اند.

مراحل تعمیر و بازنشانی برنامه تنظیمات در ویندوز 11

تعداد کمی از کاربران گزارش دادند که برنامه تنظیمات اصلاً باز نمی شود، در حالی که برخی گفتند برنامه تنظیمات برای فهرست کردن گزینه ها زمان زیادی می برد. اگر برای دسترسی به برنامه تنظیمات در ویندوز 11 نیز مشکل دارید، باید برنامه تنظیمات را به صورت دستی تعمیر یا بازنشانی کنید. و در اینجا بهترین راه‌ها برای رفع یا بازنشانی برنامه تنظیمات در ویندوز 11 وجود دارد.

1. برنامه تنظیمات ویندوز 11 را تعمیر کنید

قبل از بازنشانی برنامه تنظیمات، باید گزینه تعمیر را امتحان کنید. در اینجا نحوه تعمیر برنامه تنظیمات ویندوز 11 آورده شده است.

1. ابتدا روی Windows 11 Search کلیک کرده و تایپ کنید تنظیمات.

2. روی اپلیکیشن Settings کلیک راست کرده و انتخاب کنید تنظیمات برنامه.

تنظیمات برنامه

3. در صفحه تنظیمات برنامه، کلیک کنید تعمیر مطابق شکل زیر را فشار دهید.

تعمیر

این است! اکنون ویندوز 11 سعی خواهد کرد برنامه تنظیمات را اصلاح کند. این روی داده های برنامه تأثیری نخواهد داشت.

2. برنامه تنظیمات ویندوز 11 را بازنشانی کنید

اگر برنامه تنظیمات همچنان به درستی کار نمی کند، باید آن را بازنشانی کنید. بازنشانی تمام داده های برنامه ذخیره شده در دستگاه شما را حذف می کند. در اینجا نحوه بازنشانی برنامه تنظیمات ویندوز 11 آورده شده است.

1. ابتدا روی Windows 11 Search کلیک کرده و تایپ کنید تنظیمات.

2. روی اپلیکیشن Settings کلیک راست کرده و انتخاب کنید تنظیمات برنامه.

تنظیمات برنامه

3. در صفحه تنظیمات برنامه، کلیک کنید بازنشانی کنید دکمه.

بازنشانی کنید

4. در اعلان تایید، کلیک کنید بازنشانی کنید دوباره دکمه

بازنشانی کنید

این است! این برنامه تنظیمات را در ویندوز 11 شما بازنشانی می‌کند. باید روش‌های ورود و حساب مایکروسافت خود را دوباره اضافه کنید.

3. برنامه تنظیمات را از طریق PowerShell در ویندوز 11 بازنشانی کنید

اگر حتی صفحه تنظیمات برنامه باز نشد، برای بازنشانی برنامه تنظیمات ویندوز 11 باید به ابزار PowerShell اعتماد کنید. در اینجا چند مرحله ساده وجود دارد که باید دنبال کنید.

1. ابتدا روی Windows 11 Search کلیک کرده و تایپ کنید پاورشل. روی PowerShell کلیک راست کرده و انتخاب کنید به عنوان مدیر اجرا شود.

به عنوان مدیر اجرا شود

2. در پنجره PowerShell، دستور به اشتراک گذاشته شده در زیر را اجرا کنید و کلید Enter را فشار دهید.

Get-AppxPackage *windows.immersivecontrolpanel* | Reset-AppxPackage

دستور به اشتراک گذاشته شده در زیر را اجرا کنید

3. اجرای دستور بالا بلافاصله اپلیکیشن Settings را ریست می کند.

این است! با این کار اپلیکیشن تنظیمات ویندوز 11 ریست می شود.پس از تنظیم مجدد، حتما کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید.

بنابراین، اینها بهترین راه‌ها برای بازنشانی برنامه تنظیمات در ویندوز 11 هستند. ما مطمئن هستیم که این سه روش تقریباً تمام مشکلات رایج مربوط به برنامه تنظیمات را در ویندوز 11 شما حل می‌کند. و با این حال، اگر هنوز دارید توصیه می‌شود که هنگام دسترسی به تنظیمات در ویندوز 11، آخرین به روز رسانی ها را حذف نصب کنید.

نشریه How to fix and reset app settings in Windows 11 برای اولین بار در ویندوز کار ظاهر شد.