• خانه
  • وبلاگ
  • نحوه تغییر از Windows 11 Dev به کانال بتا در سال 2022

نحوه تغییر از Windows 11 Dev به کانال بتا در سال 2022

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

چند هفته پیش، مایکروسافت بیلد 22581 ویندوز 11 را برای توسعه دهندگان شخص ثالث و کانال های بتا منتشر کرد. کاربران ویندوز 11 که به کانال توسعه دهنده یا بتا پیوسته اند ممکن است قبلاً به روز رسانی Windows 11 Insider Build 22581 را دریافت کرده باشند.

این اولین بار است که مایکروسافت نسخه مشابه ویندوز 11 را برای Insiders در هر دو کانال Dev و Beta منتشر می کند. و به همین دلیل، کاربران اکنون این امکان را دارند که از برنامه نویس ویندوز 11 به نسخه بتا سوئیچ کنند.

پیش از این، تنها راه تغییر از Windows 11 Dev به نسخه بتا، نصب پاک بود. از آنجایی که مایکروسافت به افراد خودی زمان محدودی برای جابه‌جایی بین کانال‌ها ارائه می‌کند، اگر می‌خواهید کانال Dev Channel را به دلیل مشکلات و خطاها ترک کنید، این مراحلی است که باید دنبال کنید.

تفاوت بین Dev و Beta Channel

به عبارت ساده، Dev Channel برای کاربران با تکنولوژی بالا ایده آل است. نسخه های منتشر شده در این کانال برای اهداف آزمایشی برای توسعه دهندگان در نظر گرفته شده است. از طرف دیگر، کانال بتا به‌روزرسانی‌های قابل اعتمادتری را نسبت به کانال‌های توسعه‌دهنده مدیریت می‌کند.

مایکروسافت در ابتدا نسخه های جدید Dev Channel را برای دریافت بازخورد از توسعه دهندگان منتشر می کند. پس از دریافت بازخورد از توسعه دهندگان و رفع مشکلات و باگ ها، مایکروسافت مجموعه ها را در کانال بتا منتشر کرد.

مراحل انتقال از Windows 11 Dev به کانال بتا در سال 2022

مهم: فقط با نسخه 22581 ویندوز 11 یا جدیدتر می‌توانید از کانال برنامه‌نویس به کانال بتا تغییر دهید. اگر از ویندوز 11 قدیمی استفاده می کنید، باید Windows 11 Insider Preview Build 22581 را نصب کنید.

1. ابتدا روی دکمه Start ویندوز 11 کلیک کرده و انتخاب کنید تنظیمات.

تنظیمات

2. در برنامه تنظیمات، کلیک کنید به روز رسانی ویندوز بخش در پنجره سمت چپ

به روز رسانی ویندوز

3. کلیک کنید برنامه Windows Insider در قسمت گزینه های بیشتر در قسمت سمت راست.

برنامه Windows Insider

4. کلیک کنید تنظیمات داخلی خود را در صفحه Windows Insider انتخاب کنید.

تنظیمات داخلی خود را انتخاب کنید

5. حالا باید انتخاب کنید کانال بتا (توصیه می شود). این از کانال توسعه دهنده ویندوز 11 به کانال بتا تغییر می کند.

کانال بتا (توصیه می شود)

این است! در اینجا نحوه تغییر از کانال توسعه دهنده ویندوز 11 به کانال بتا در مراحل آسان آورده شده است. اگر نظر خود را تغییر دادید و می خواهید دوباره به کانال برنامه نویس بپیوندید، ” را انتخاب کنیدکانال توسعه دهنده ‘ در مرحله 5

کانال توسعه دهنده '

اگر نمی خواهید نسخه های توسعه دهنده / بتا ویندوز 11 را دریافت کنید، باید از Windows Insider خارج شوید. بنابراین، این همه در مورد چگونگی تغییر از Windows 11 Dev به Beta Channel از طریق تنظیمات Windows Insiders است. اگر پس از تعویض کانال های داخلی با مشکل مواجه شدید، باید رایانه خود را به نقطه بازیابی قبلی برگردانید.

نشریه How to switch from Windows 11 Dev to Beta Channel در سال 2022 برای اولین بار در ویندوز کار ظاهر شد.