• خانه
  • وبلاگ
  • نحوه تغییر خودکار بین تم روشن و تاریک در ویندوز 11

نحوه تغییر خودکار بین تم روشن و تاریک در ویندوز 11

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه تغییر خودکار بین تم روشن و تاریک در ویندوز 11

اگر به خاطر داشته باشید ، مایکروسافت حالت تاریک گسترده در سیستم را در ویندوز 10 معرفی کرد. حالت تاریک اکنون برای هر نسخه از ویندوز 10 موجود است. همچنین آخرین سیستم عامل مایکروسافت ، ویندوز 11 ، نیز گزینه حالت تاریک را دریافت کرد.

هر دو ویندوز 10 و ویندوز 11 به شما امکان می دهند حالت تاریک را برای برنامه ها تنظیم کنید. با این حال ، ویژگی زمان بندی حالت تاریک را ندارد. گاهی اوقات می خواهیم حالت تاریک را در ویندوز 10/11 برنامه ریزی کنیم تا به طور خودکار شروع شود.

اگرچه امکان تغییر خودکار بین حالت تاریک و روشن در Windows 10/11 وجود ندارد ، اما می توانید از یک ابزار شخص ثالث رایگان برای فعال کردن این ویژگی استفاده کنید. برنامه منبع باز Auto Dark Mode X اکنون در Github در دسترس است ، که به شما امکان می دهد بسته به آب و هوا بین تم های روشن و تاریک جابجا شوید.

با استفاده از این برنامه شما حتی می توانید حالت تاریک / روشن را بر اساس عرض و طول جغرافیایی خود تنظیم کنید. در غیر این صورت ، می توانید این برنامه را طوری تنظیم کنید که هنگام غروب به حالت تاریک و هنگام طلوع آفتاب به حالت روشن تغییر کند.

همچنین بخوانید: نحوه فعال کردن حالت تاریک در ویندوز 11

مراحل تغییر خودکار بین تم روشن و تاریک در ویندوز 11

بنابراین ، اگر علاقه مند به امتحان خودکار حالت تاریک X هستید ، مقاله مناسب را بخوانید. در اینجا نحوه تغییر خودکار بین تم های تیره / روشن در Windows 10/11 آمده است.

1. ابتدا مرورگر وب مورد علاقه خود را باز کرده و به این صفحه وب بروید. حالا پایین بروید و بکشید حالت تاریک خودکار X در کامپیوتر شما.

حالت تاریک خودکار X را بارگیری کنید

2. پس از بارگیری ، برنامه را نصب کن در کامپیوتر شما.

3. پس از نصب ، برنامه را اجرا کنید و رابط کاربری زیر را مشاهده خواهید کرد.

حالت تاریک خودکار X

4. در حالت تاریک خودکار گزینه های زیادی پیدا خواهید کرد. اگر می خواهید بین حالت تاریک / روشن به طور خودکار جابجا شوید ، را انتخاب کنید زمان گزینه.

تنظیم زمان

5. در پنل سمت راست ، بین سه گزینه را انتخاب کنیدهمانطور که روی صفحه نشان داده شده است.

ساعت های سفارشی را برای حالت تاریک / روشن تنظیم کنید

6. حالا بپرسید زمان شروع شخصی برای هر دو حالت روشن و تاریک

7. اگر می خواهید در هنگام غروب به حالت تاریک و هنگام طلوع آفتاب تغییر دهید ، را انتخاب کنید از غروب تا طلوع آفتاب گزینه.

از غروب تا طلوع آفتاب

این است! شما آماده ای. در اینجا نحوه استفاده خودکار از حالت تاریک X در ویندوز برای تغییر حالت تاریک و روشن وجود دارد.

بنابراین ، به این ترتیب می توانید بین حالت تاریک و روشن در ویندوز 10/11 جابجا شوید. امیدوارم این مقاله به شما کمک کرده باشد! لطفا آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. اگر در این مورد شک دارید ، در کادر نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

نشریه نحوه جابجایی خودکار بین تم روشن و تیره در ویندوز 11 اولین بار در TechViral ظاهر شد.