• خانه
  • وبلاگ
  • نحوه تغییر نام فایل ها به صورت انبوه در Windows 10/11

نحوه تغییر نام فایل ها به صورت انبوه در Windows 10/11

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه تغییر نام فایل ها به صورت انبوه در ویندوز 10/11

تغییر نام فایل نمی تواند کار سختی باشد ، زیرا هرکسی می تواند این کار را با راست کلیک روی فایل و سپس انتخاب گزینه “Rename” از لیست انجام دهد. اما اگر مجبور شوید نام چند فایل را تغییر دهید؟ این می تواند یک کار وقت گیر باشد.

با این حال ، ویژگی خوب ویندوز 10/11 این است که ابزارهای زیادی وجود دارد که به شما امکان می دهد چندین فایل را تنها با یک کلیک تغییر نام دهید. برای انجام این کار ، باید پرونده ها را انتخاب کرده و قوانین تغییر نام را تعیین کنید.

روشهای تغییر نام فله فایلها در ویندوز 10/11

در زیر برخی از بهترین روش ها و برنامه های کاربردی برای تغییر نام گروهی فایل ها در سیستم عامل Windows 10 / Windows 11 را به اشتراک گذاشته ایم. هیچ روش پیچیده ای را ذکر نکرده ایم. روشهای زیر به راحتی قابل پیگیری و پیاده سازی بودند. بیایید بررسی کنیم.

استفاده از File Explorer

مرحله ی 1. ابتدا همه فایلهایی را که می خواهید تغییر نام دهید انتخاب کنید. پس از انتخاب ، روی “کلیک کنید”تغییر نام دهید‘دکمه.

نحوه تغییر نام فایل ها به صورت انبوه در Windows 10/11

گام 2. سپس متوجه خواهید شد که همه پرونده های انتخاب شده همچنان انتخاب شده باقی می مانند تا زمانی که نام اول به عنوان نام برجسته تغییر نام داده شود.

نحوه تغییر نام فایل ها به صورت انبوه در Windows 10/11

مرحله 3 نام جدید فایل برجسته شده را وارد کنید و سپس دکمه ورود را فشار دهید. خواهید دید که تمام فایل های انتخاب شده به طور خودکار تغییر نام می دهند.

نحوه تغییر نام فایل ها به صورت انبوه در Windows 10/11

PowerToys

نحوه تغییر نام فایل ها به صورت انبوه در Windows 10/11

برای کسانی که نمی دانند ، PowerToys مجموعه ای از ابزارهای سیستم رایگان است که برای کاربران پر انرژی طراحی شده است. او ابزاری دارد که به آن معروف است PowerRename. با PowerRename ، می توانید به راحتی چندین فایل را به طور همزمان تغییر نام دهید.

ما یک راهنمای گام به گام در مورد نحوه تغییر نام فایل های انبوه PowerToys در Windows به اشتراک گذاشتیم. توصیه می کنیم این دستورالعمل را برای تغییر نام گروهی فایل در Windows 10 / Windows 11 دنبال کنید.

تغییر نام فایل عظیم

در سیستم عامل ویندوز ابزارهایی را برای همه اهداف خواهید یافت. بنابراین می توانید از ابزار Massive File Renamer برای تغییر نام آسان چند فایل استفاده کنید. تغییر نام فایل های عظیم ، انواع مختلفی از کارهای تغییر نام را تکمیل می کند.

نحوه تغییر نام فایل ها به صورت انبوه در Windows 10/11

این برنامه محبوب نیست ، اما آنقدر کارآمد است که می تواند نام فایل ها را به صورت انبوه تغییر دهد. این برنامه به زبان انگلیسی و اسپانیایی در دسترس است.

تغییر نام پیشرفته

فایل دسته ای برای تغییر نام چندین فایل

Advanced Renamer یک برنامه برای تغییر نام چندین پرونده و پوشه به طور همزمان است. با پیکربندی روشهای تغییر نام ، می توان نامها را به روشهای مختلف دستکاری کرد. با Advanced Renamer ، می توانید نام فایلهای جدیدی را با افزودن ، حذف ، جایگزینی ، اصلاح موارد یا ایجاد نام جدید بر اساس اطلاعات شناخته شده فایل ایجاد کنید.

اگر می خواهید یک کار دسته ای برای تغییر نام چندین فایل در رایانه Windows خود تنظیم کنید ، Advanced Renamer ممکن است بهترین انتخاب برای شما باشد.

Renamer فایل اصلی

Renamer Basic file

File Renamer Basic یکی دیگر از ابزارهای عالی برای ویندوز 10 است که قابلیت تغییر نام چندین فایل را به طور همزمان دارد. نکته جالب در مورد File Renamer Basic این است که به کاربران اجازه می دهد کل فهرستها یا زیر شاخه های فایلها ، تصاویر ، فیلمها را به طور همزمان تغییر نام دهند. از آنجا که برای استفاده آسان طراحی شده است ، این ابزار به فضای نصب کمتری نیاز دارد.

مورچه رنامر

مورچه رنامر

خوب ، اگر به دنبال ابزاری رایگان برای ویندوز 10 هستید که بتواند تغییر نام فایل ها را آسانتر کند ، Ant Renamer ممکن است بهترین انتخاب برای شما باشد. حدس بزن چی شده؟ Ant Renamer یکی از ابزارهای قدرتمند ویندوز 10 است که تنها با چند کلیک می تواند تعداد زیادی از پرونده ها و پوشه ها را تغییر نام دهد.

نه تنها این ، بلکه Ant Renamer فیلترهای زیادی را در اختیار کاربران قرار می دهد تا فایل هایی را برای تغییر نام انتخاب کنند ، و شما می توانید فایل های بزرگ ، کوچک ، حروف اول ، هر کلمه ای را با حروف بزرگ جستجو کنید.

تغییر نام دهید

تغییر نام دهید

تغییر نام- این یکی از بهترین ابزارهای منبع باز ویندوز برای تغییر نام دسته ای چندین فایل و پوشه است. نکته جالب در مورد تغییر نام – این به کاربران این امکان را می دهد تا فیلترهایی را برای اعمال بر روی لیست پرونده ها و پوشه ها تنظیم کنند تا کل لیست را تنها با یک کلیک تغییر نام دهند.

این نام فایل را بررسی می کند ، از طریق منوی زمینه Explorer ادغام می شود و از عبارات معمولی پشتیبانی می کند. بنابراین ، تغییر نام دهید- این یکی دیگر از بهترین ابزارهای ویندوز برای تغییر نام دسته ای چندین فایل است.

بنابراین ، اینها بهترین روش ها برای تغییر نام دسته ای فایل در Windows 10/11 هستند. امیدوارم این مقاله به شما کمک کرده باشد! لطفا آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. اگر در این مورد شک دارید ، در کادر نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

نشریه نحوه تغییر نام فایل ها به صورت انبوه در Windows 10/11 برای اولین بار در TechViral ظاهر شد.