• خانه
  • وبلاگ
  • نحوه حذف برنامه های از پیش نصب شده و پیشنهادی در ویندوز 10

نحوه حذف برنامه های از پیش نصب شده و پیشنهادی در ویندوز 10

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه حذف برنامه های از پیش نصب شده و پیشنهادی در ویندوز 10

در مرحله اولیه ، مایکروسافت ویندوز 10 را به صورت رایگان به کاربران خود ارائه می دهد. با این حال ، عبارت “رایگان” با محدودیت های زیادی همراه است. اگرچه به شما امکان می دهد بدون محدودیت از همه ویژگی ها استفاده کنید ، اما تبلیغات را به شما نشان می دهد.

اگر به تازگی از ویندوز 7 یا ویندوز 8 به ویندوز 10 تغییر یافته اید ، ممکن است در منوی استارت متوجه تبلیغاتی شده باشید که انواع مختلفی از برنامه ها را ارائه می دهند. مایکروسافت معمولاً تبلیغات OneDrive ، Office ، Skype و موارد دیگر را به شما نشان می دهد.

ویندوز 10 مایکروسافت همچنین شامل بسیاری از برنامه های کاربردی است که ما به آنها نیاز نداریم. برای آزادسازی فضای ذخیره سازی می توانید این برنامه ها را حذف کنید. بنابراین ، اگر علاقه مند به حذف برنامه های از پیش نصب شده و پیشنهادی در ویندوز 10 هستید ، مقاله صحیح را مطالعه کنید.

برنامه های از پیش نصب شده و پیشنهادی را در ویندوز 10 حذف کنید

در این مقاله ، ما راهنمای گام به گام نحوه حذف برنامه های از پیش نصب شده و پیشنهادی در ویندوز 10 را به اشتراک می گذاریم. بیایید بررسی کنیم.

حذف برنامه های از پیش نصب شده

در این روش ، برنامه های از پیش نصب شده را در ویندوز 10 حذف می کنیم. برخی از مراحل ساده زیر را برای حذف رایانه های از پیش نصب شده (Bloatware) در ویندوز 10 دنبال کنید.

مرحله ی 1. ابتدا برنامه Settings را در Windows 10 خود باز کنید و سپس روی ضربه بزنید Windows Key + I دکمه راه اندازی برنامه تنظیمات.

گام 2. در برنامه تنظیمات ، روی “کلیک کنید”برنامه های کاربردی‘گزینه.

نحوه حذف برنامه های از پیش نصب شده و پیشنهادی در ویندوز 10

 

مرحله 3 در پنجره سمت چپ ، روی کلیک کنید برنامه ها و ویژگی ها گزینه.

نحوه حذف برنامه های از پیش نصب شده و پیشنهادی در ویندوز 10

مرحله 4 حالا به پایین بروید و برنامه ای را که می خواهید حذف نصب کنید انتخاب کنید. سپس بر روی آن کلیک کنید “حذف نصب” دکمه حذف برنامه را حذف کنید.

نحوه حذف برنامه های از پیش نصب شده و پیشنهادی در ویندوز 10

این است! شما آماده ای. شما باید فرآیند را برای هر برنامه سیستمی که می خواهید حذف کنید ، تکرار کنید.

پیشنهادات برنامه را غیرفعال کنید

نکته فوق العاده این است که پیشنهادات برنامه ای را که در منوی Start مشاهده می کنید می توانید با مرور تنظیمات ویندوز 10 غیرفعال کنید. برای غیرفعال کردن پیشنهادات برنامه در رایانه های Windows 10 ، باید چند مرحله ساده زیر را دنبال کنید.

پیشنهادات برنامه را غیرفعال کنید

اول از همه ، تمرکز بر روی تنظیمات> شخصی سازی> شروعبه اکنون گزینه “گاهی اوقات پیشنهادات را در شروع نشان دهید” پیدا کرده و غیرفعال کنید.

این است؛ شما آماده ای با این کار پیشنهادات برنامه به طور کامل از منوی Start Windows 10 حذف می شود.

تجربه کاربری مایکروسافت را غیرفعال کنید

خوب ، برنامه ها و پیشنهاداتی که در منوی Start Windows 10 مشاهده می کنید بخشی از آنها است تجربه کاربری مایکروسافتبه

می توانید گزینه حذف برنامه ها و پیشنهادات برنامه را غیرفعال کنید. با این حال ، تنها در صورت داشتن نسخه Enterprise Windows می توانید Microsoft Consumer Experience را غیرفعال کنید.

تجربه کاربری مایکروسافت را غیرفعال کنید

کافی است کادر محاوره ای RUN را باز کرده و سپس وارد کنید ‘gpedit.msc’به اکنون ، در ویرایشگر خط مشی گروه ، به Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Cloud Contentبه اکنون باید “خاموش کردن تجربه کاربری مایکروسافت” را در گوشه سمت راست فعال کنید

این است؛ شما آماده ای در اینجا چگونه می توانید تجربه کاربری مایکروسافت را برای رهایی از پیشنهادات برنامه و نصب خودکار برنامه غیرفعال کنید.

بنابراین ، این راهنما درباره نحوه حذف برنامه های از پیش نصب شده برای ویندوز 10 است. امیدوارم این مقاله به شما کمک کرده باشد! لطفا آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. اگر در این مورد شک دارید ، در کادر نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

نشریه نحوه حذف برنامه های از پیش نصب شده و پیشنهادی در ویندوز 10 برای اولین بار در TechViral ظاهر شد.