نحوه حذف keylogger های مخفی از رایانه خود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه حذف keylogger های مخفی از رایانه خود

Keylogger ها روشهای منحصر به فرد و متداول ترین روش هکرها برای سرقت اطلاعات یا داده ها هستند. تنها نیاز دسترسی به دستگاه برای نصب keylogger است.

پس از نصب ، در پس زمینه اجرا می شود و همه چیزهایی را که در صفحه کلید مجازی یا فیزیکی تایپ می کنید تشخیص می دهد. صفحه کلیدها از نوع متفاوتی بودند. برخی نیاز به نصب فیزیکی دارند ، در حالی که برخی دیگر مبتنی بر نرم افزار هستند.

بنابراین ، اگر فکر می کنید رایانه شما دارای keylogger فعال است ، ابتدا باید آن را پیدا کرده و حذف کنید. اگرچه هیچ راه مطمئنی برای جلوگیری از keylogger وجود ندارد ، اما هنوز هم می توانید برخی اقدامات امنیتی را برای محافظت از سیستم خود انجام دهید.

همچنین بخوانید: 10 بهترین راه برای جلوگیری از قربانی شدن keyloggers

4 بهترین روش برای حذف keylogger های مخفی از رایانه شما

در این مقاله ، ما برخی از بهترین روش ها را برای تشخیص و حذف keylogger از سیستم به اشتراک می گذاریم. این روش ها به شما کمک می کند از Keylogger خلاص شوید. بیایید بررسی کنیم.

1. استفاده از کنترل پنل

صفحه کنترل

اولین کاری که می توانید برای خلاص شدن از شر keylogger انجام دهید ، مرور صفحه کنترل است. کنترل پنل عملکردی است که تمام برنامه های نصب شده را در یک مکان فهرست می کند.

باید به کنترل پنل بروید و برنامه های مشکوک را جستجو کنید. اگر برنامه مشکوکی پیدا کردید ، باید فوراً آن را حذف کنید.

2. از SpyHunter استفاده کنید

از Spyhunter استفاده کنید

خوب شکارچی جاسوس یک بسته حفاظت از بدافزار است که برای حذف تهدیدهای پنهان از رایانه شما طراحی شده است. این نه تنها بدافزارها را از سیستم شما اسکن و حذف می کند ، بلکه keylogger های مخفی را نیز حذف می کند.

Spyhunter برای بارگیری و استفاده رایگان است ، اما حذف آن دشوار است. ممکن است برای حذف کامل Spyhunter از سیستم خود به یک برنامه حذف برنامه شخص ثالث احتیاج داشته باشید.

3. رجیستری ویندوز را پاک کنید

شایان ذکر است که اشکال خاصی از صفحه کلیدهای نامرئی با پرونده های رجیستری ویندوز بازی می کنند. Keylogger ها معمولاً ورودی های رجیستری جدیدی ایجاد می کنند یا موارد موجود را اصلاح می کنند.

بنابراین ، حتی اگر keylogger را از رایانه خود حذف کرده اید ، باید رجیستری ویندوز را تمیز کنید. اگر قبلاً یک نسخه پشتیبان از فایل رجیستری ویندوز دارید ، می توانید آن را وارد کنید. با این حال ، اگر پشتیبان ندارید ، باید CCleaner را امتحان کنید. در اینجا نحوه استفاده از CCleaner برای تمیز کردن رجیستری ویندوز خود آورده شده است.

1. ابتدا ، برای بارگیری و نصب CCleaner در رایانه Windows خود ، از این پیوند دیدن کنید. حتماً آخرین نسخه CCleaner را بارگیری کنید.

2. پس از نصب ، رابط کاربری زیر را مشاهده خواهید کرد. در اینجا شما باید بر روی دکمه “ثبت نام” کلیک کنید.

رجیستری ویندوز را تمیز کنید

3. سپس اسکن و لیست هر گونه مشکل رجیستری. سپس باید بر روی “رفع مشکلات انتخاب شده” کلیک کنید تا مشکلات رایج رجیستری برطرف شود.

رجیستری ویندوز را تمیز کنید

4. اکنون از شما خواسته می شود که تغییرات پشتیبان رجیستری را ایجاد کنید. برای ادامه “بله” را لمس کنید.

رجیستری ویندوز را تمیز کنید

این است؛ شما آماده ای در اینجا نحوه استفاده از CCleaner برای عیب یابی مشکلات رجیستری پس از حذف keylogger آمده است.

4. از Malwarebytes استفاده کنید

Malwarebytes

خوب ، Malwarebytes یک اسکنر مخرب پیشرو است که برای سیستم عامل های رایانه در دسترس است. در مقایسه با سایر راه حل های امنیتی رایانه ، Malwarebytes در تشخیص جدیدترین و ناشناخته ترین تهدیدها م effectiveثرتر است.

در مورد تشخیص Keylogger ، بدافزار از روش های اکتشافی ، تشخیص امضا و شناسایی رفتار معمولی keylogger برای یافتن keylogger های مخفی استفاده می کند.

بنابراین ، اینها بهترین روش ها برای حذف keylogger های مخفی از رایانه شما هستند. امیدوارم این مقاله به شما کمک کرده باشد! لطفا آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. اگر در این مورد شک دارید ، در کادر نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

نشریه نحوه حذف صفحه کلیدهای مخفی از رایانه خود اولین بار در TechViral ظاهر شد.