• خانه
  • وبلاگ
  • نحوه خالی کردن خودکار سطل بازیافت در ویندوز 11

نحوه خالی کردن خودکار سطل بازیافت در ویندوز 11

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه خالی کردن خودکار سطل بازیافت در ویندوز 11

اگر مدتی از ویندوز استفاده می کنید ، ممکن است بدانید که وقتی یک فایل را حذف می کنید ، برای همیشه از بین نمی رود. در عوض ، وقتی فایل ها را حذف می کنید ، آنها در سطل بازیافت قرار می گیرند.

برای حذف دائمی فایل های ذخیره شده در سطل بازیافت ، باید سطل بازیافت را تمیز کنید. سطل بازیافت یک گزینه مفید است زیرا به شما امکان می دهد فایل هایی را که نمی خواهید حذف کنید بازیابی کنید.

اما با گذشت زمان، سطل بازیافت می تواند فضای ذخیره سازی زیادی را اشغال کند. اگرچه ویندوز به کاربران اجازه می دهد تا مقدار فضای دیسک استفاده شده توسط سطل بازیافت را محدود کنند ، اما بسیاری از کاربران محدودیتی را تعیین نمی کنند.

با این حال ، در ویندوز 11 ، می توانید حس ذخیره سازی را طوری تنظیم کنید که سطل بازیافت به طور خودکار حذف شود. Storage Sense یک ویژگی مدیریت ذخیره سازی است که در ویندوز 10 و ویندوز 11 دیده می شود.

همچنین بخوانید: نحوه اجرای برنامه های Android در ویندوز 11

مراحل خالی کردن خودکار سطل بازیافت در ویندوز 11

از آنجا که قبلاً نحوه استفاده از Storage sense در ویندوز 10 را مورد بحث قرار داده ایم ، در این مقاله نحوه خالی کردن خودکار سطل بازیافت در ویندوز 11 را مورد بحث قرار می دهیم. برای حذف خودکار فایل های سطل بازیافت ، باید حس ذخیره سازی را پیکربندی کنید. در اینجا مراحلی است که باید دنبال کنید.

1. ابتدا روی دکمه شروع ویندوز 11 کلیک کرده و را انتخاب کنید تنظیماتبه

Settings را انتخاب کنید

2. در صفحه تنظیمات ، روی کلیک کنید سیستم گزینه.

3. در قسمت سمت راست کلیک کنید ذخیره سازی گزینه.

روی Storag کلیک کنید

4. اکنون ، در بخش Storage Management ، روی کلیک کنید احساس ذخیره سازی گزینه.

روی گزینه Storage Sense کلیک کنید

5. در صفحه بعدی ، فعال کردن بر پاکسازی خودکار محتوای کاربربه

6. سپس در قسمت حذف پرونده ها در سطل بازیافت ، اگر آنها بیش از تعداد روزها را انتخاب کنید (1 ، 14 ، 20 یا 60) از لیست کشویی.

تعداد روزها را انتخاب کنید

این است! شما آماده ای. بسته به روزهایی که تعیین کرده اید ، Storage Sense سطل بازیافت را راه اندازی و خالی می کند.

بنابراین ، این راهنما درباره نحوه خالی کردن خودکار سطل بازیافت در ویندوز 11 است. امیدوارم این مقاله به شما کمک کرده باشد! لطفا آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. اگر در این مورد شک دارید ، در کادر نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

نشریه نحوه خالی کردن سطل بازیافت در ویندوز 11 برای اولین بار در TechViral ظاهر شد.