• خانه
  • وبلاگ
  • نحوه خاموش کردن رمزگذاری دیسک با BitLocker در ویندوز 11

نحوه خاموش کردن رمزگذاری دیسک با BitLocker در ویندوز 11

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

نحوه خاموش کردن رمزگذاری دیسک با BitLocker در ویندوز 11

در ویندوز 11، برای رمزگذاری فایل ها و پوشه های ذخیره شده در دستگاه، نیازی به نصب ابزار رمزگذاری فایل های شخص ثالث ندارید. می توانید از BitLocker، ویژگی امنیتی داخلی، برای رمزگذاری کل دستگاه خود استفاده کنید.

BitLocker یک ویژگی امنیتی عالی است زیرا از دسترسی غیرمجاز به فایل ها و اسناد ذخیره شده در دستگاه شما جلوگیری می کند. در ویندوز 11، مایکروسافت الزامات BitLocker را افزایش داد، اما همچنان می‌توانید از آن برای رمزگذاری دستگاه خود با دور زدن نیاز ماژول پلتفرم مورد اعتماد (TOM) استفاده کنید.

اگر قبلاً از BitLocker برای رمزگذاری دستگاه خود استفاده می کنید، باید بدانید که چگونه آن را غیرفعال کنید. در حالی که اگر به حفظ حریم خصوصی و امنیت خود اهمیت می دهید، غیرفعال کردن BitLocker توصیه نمی شود. با این حال، ممکن است گاهی اوقات به دلایل مختلفی نیاز به غیرفعال کردن ویژگی امنیتی داشته باشید.

همچنین بخوانید: نحوه حذف صدا از ویدیوها در ویندوز 11

مراحل غیرفعال کردن رمزگذاری دیسک BitLocker در ویندوز 11

غیرفعال کردن BitLocker به خصوص در ویندوز 11 بسیار آسان است. در زیر راهنمای گام به گام غیرفعال کردن رمزگذاری دستگاه BitLocker در آخرین ویندوز 11 را به اشتراک گذاشته‌ایم. بیایید بررسی کنیم.

مهم: ما از ویندوز 11 برای نشان دادن این فرآیند استفاده کردیم. همچنین می‌توانید همین مراحل را برای غیرفعال کردن BitLocker در ویندوز 10 دنبال کنید.

1. ابتدا روی Windows 11 Search کلیک کرده و تایپ کنید صفحه کنترل. سپس برنامه Control Panel را از لیست نتایج منطبق باز کنید.

صفحه کنترل

2. در کنترل پنل، به دسته بندی مرور. سپس کلیک کنید سیستم و امنیت گزینه همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است.

سیستم و امنیت

3. در صفحه System and Security، به پایین اسکرول کرده و کلیک کنید رمزگذاری دیسک با BitLocker.

رمزگذاری دیسک با BitLocker

4. سپس به پایین اسکرول کنید و دستگاه را پیدا کنید جایی که رمزگذاری BitLocker فعال است.

دستگاه را پیدا کنید

5. باید روی آن کلیک کنید BitLocker را خاموش کنید اتصال به دستگاه رمزگذاری شده دستگاه رمزگذاری شده می تواند سیستم عامل، داده های ثابت یا دستگاه قابل جابجایی شما باشد.

BitLocker را خاموش کنید

6. در اعلان تایید، کلیک کنید Bitlocker را خاموش کنید دوباره دکمه

Bitlocker را خاموش کنید

این است! در اینجا نحوه غیرفعال کردن رمزگذاری دستگاه های BitLocker و BitLocker To Go در رایانه ویندوز 11 خود آورده شده است.

علاوه بر BitLocker، می توانید از سایر نرم افزارهای رمزگذاری ویندوز برای رمزگذاری دستگاه خود و حفظ امنیت اطلاعات خود استفاده کنید. بنابراین، غیرفعال کردن رمزگذاری دیسک BitLocker در ویندوز 11 بسیار آسان است. اگر از BitLocker استفاده نمی کنید، باید راهنمای استفاده از BitLocker ما را در ویندوز 11 دنبال کنید. اگر در مورد رمزگذاری BitLocker Drive به کمک بیشتری نیاز دارید، در نظرات به من اطلاع دهید.

نحوه غیرفعال کردن رمزگذاری درایو BitLocker در ویندوز 11 برای اولین بار در ویندوز کار ظاهر شد.