• خانه
  • وبلاگ
  • نحوه راه اندازی رایانه ویندوز برای سالمندان

نحوه راه اندازی رایانه ویندوز برای سالمندان

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه راه اندازی رایانه ویندوز برای افراد مسن

قبل از ویندوز 10 ، ویندوز 7 و ویندوز XP پرکاربردترین سیستم عامل دسکتاپ بودند. اگر مدتی است از سیستم عامل ویندوز 10 استفاده می کنید ، ممکن است بدانید که این سیستم عامل در درجه اول برای جوانان طراحی شده است.

با این حال ، با رابط کاربری عالی و ویژگی های بی پایان ، گاهی اوقات همه چیز برای افراد مسن گیج کننده می شود. افراد کم بینا در استفاده از رایانه مشکل خواهند داشت ، زیرا فناوری مدرن طوری طراحی شده است که برای جوانان جذاب است.

به عنوان مثال ، امروزه مانیتورها از وضوح صفحه نمایش بالاتری پشتیبانی می کنند. بدون شک ، وضوح صفحه نمایش بالاتر وضوح و فضای دسکتاپ بیشتری می بخشد ، اما در عین حال اندازه آیکون ها و متن را کاهش می دهد.

راه هایی برای راه اندازی رایانه ویندوز برای افراد مسن

اگر این مقاله را خوانده اید ، مطمئن هستیم که یک عضو بزرگسال خانواده دارید که استفاده از ویندوز 10 برای او مشکل است. به هر حال نگران نباشید! این مقاله برخی از بهترین روش ها را برای کمک به شما در راه اندازی رایانه Windows برای سالمندان به اشتراک می گذارد.

اندازه و وضوح متن را تنظیم کنید

ابتدا ، متن و وضوح صفحه نمایش را در صورت نیاز تنظیم کنید. هرچه وضوح تصویر کمتر باشد ، دید بیشتری نیز وجود دارد. اگر بین اعضای خانواده شما بینایی ضعیفی وجود دارد ، می توانید متن را کمی بزرگتر کنید تا بتواند آنچه را که روی صفحه نوشته شده است به وضوح بفهمد.

نحوه راه اندازی رایانه ویندوز برای سالمندان

برای تنظیم وضوح صفحه نمایش ، روی دسکتاپ راست کلیک کرده و را انتخاب کنید ‘تنظیمات نمایشگر’به سپس ، در صفحه نمایش تنظیمات ، به پایین بروید و وضوح را تنظیم کنید.

اندازه فونت را افزایش دهید

یکی دیگر از بهترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که اندازه فونت سیستم عامل را افزایش دهید. آخرین نسخه ویندوز 10 به شما امکان می دهد اندازه فونت را در چند مرحله ساده افزایش یا کاهش دهید.

نحوه راه اندازی رایانه ویندوز برای سالمندان

ما راهنمای دقیق نحوه تغییر اندازه فونت در رایانه Windows 10 را به اشتراک گذاشته ایم. این پست را مرور کنید تا بدانید چگونه اندازه فونت را به دلخواه تغییر دهید.

برنامه های ناخواسته را حذف کنید

نحوه راه اندازی رایانه ویندوز برای سالمندان

بسیاری از برنامه های داخلی در ویندوز وجود دارد که ما به ندرت از آنها استفاده می کنیم ، و بزرگان شما به آن نیاز ندارند. بنابراین می توانید آنها را از رایانه Windows خود حذف کنید.

با این کار دسکتاپ شما تمیزتر از قبل می شود. هدف نهایی در اینجا حذف هرگونه نرم افزار ناخواسته یا بی فایده نصب شده بر روی رایانه شما است.

همه و همه چیز را به روز کنید

نحوه راه اندازی رایانه ویندوز برای سالمندان

برای اینکه کامپیوتر ویندوز خود را برای افراد مسن یکپارچه کنید ، باید مطمئن شوید که سیستم عامل ویندوز به طور کامل به روز شده است.

سیستم عامل به روز شده عملکرد بهتری را ارائه می دهد و خطر هک را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. بنابراین اگر می خواهید رایانه ای ویندوزی برای افراد مسن راه اندازی کنید ، حتماً سیستم عامل خود را به روز کنید.

دریافت آنتی ویروس بهتر

Malwarebytes

اگر افراد مسن خانواده می خواهند از اینترنت استفاده کنند ، همیشه بهتر است یک راه حل مناسب برای آنتی ویروس داشته باشید. داشتن راه حل مناسب آنتی ویروس مانند Malwarebytes خطر تهدیدات امنیتی را به حداقل می رساند.

محافظت از بدافزار در زمان واقعی Malwarebytes همچنین سایتهای مشکوک را مسدود می کند. بنابراین ، همیشه بهتر است آنتی ویروس بهتری داشته باشید.

تشخیص صدا

اگر ارشد برای تایپ راحت نیست ، همیشه می توانید نرم افزار تشخیص گفتار را در ویندوز تنظیم کنید.

به این ترتیب ، ویندوز 10 به صدای شما گوش می دهد و در زمان واقعی می نویسد. یا می توانید برای خواندن صفحات وب از ویژگی Read Aloud مایکروسافت استفاده کنید.

فعال سازی مکان نما CTRL را پیدا کنید

گاهی افراد مسن هنگام تعیین مکان نما با این مشکل مواجه می شوند ، بنابراین شما می توانید یک کار را انجام دهید. سر به تنظیمات> دستگاه ها> ماوس> گزینه های پیشرفته ماوسبه

نحوه راه اندازی رایانه ویندوز برای سالمندان

در ویژگی های موس ، را انتخاب کنید گزینه های اشاره گر tab کرده و گزینه را فعال کنید “هنگام فشار دادن کلید CTRL محل نشانگر را نشان دهید”

از Easy Access استفاده کنید

نحوه راه اندازی رایانه ویندوز برای سالمندان

شما می توانید آنها را آموزش دهید تا از ویژگی Easy Access برای ویندوز استفاده کنند ، که در ایجاد میانبرهای ساده برای دسترسی به برخی موارد بسیار مفید است.

با سهولت دسترسی ، افراد مسن می توانند از رایانه با کمک گوینده ، ذره بین ، صفحه کلید روی صفحه و موارد دیگر استفاده کنند.

بنابراین راهنمای بالا مربوط به نحوه راه اندازی رایانه ویندوز برای سالمندان است. امیدوارم این مقاله به شما کمک کرده باشد! لطفا آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. اگر در این مورد شک دارید ، در کادر نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

پست نحوه راه اندازی رایانه ویندوز برای افراد مسن اولین بار در TechViral ظاهر شد.