• خانه
  • وبلاگ
  • نحوه رفع امنیت ویندوز که در ویندوز 11 کار نمی کند (5 روش)

نحوه رفع امنیت ویندوز که در ویندوز 11 کار نمی کند (5 روش)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

Microsoft Defender یا Windows Security یک ابزار امنیتی عالی است که توسط مایکروسافت معرفی شده است. بسته امنیتی همراه با سیستم عامل ویندوز است و از دستگاه های شما در برابر تهدیدات شناخته شده و ناشناخته محافظت می کند.

اگرچه Windows Security یک برنامه امنیتی عالی است، اما هنوز برخی از اشکالات وجود دارد که مانع از اجرای اسکن توسط کاربران می شود. همچنین اخیراً چندین کاربر گزارش داده اند که برنامه Windows Defender پس از ارتقاء به ویندوز 11 باز نمی شود.

5 روش برتر برای رفع کار نکردن امنیت ویندوز در ویندوز 11

بنابراین اگر از ویندوز 11 استفاده می کنید و ویندوز دیفندر کار نمی کند، باید در اسرع وقت مشکل را پیدا کرده و برطرف کنید. در اینجا برخی از بهترین راه‌ها برای عیب‌یابی مشکل امنیتی ویندوز یا برنامه Microsoft Defender در ویندوز 11 وجود دارد. اجازه دهید بررسی کنیم.

1. ویندوز 11 خود را ریستارت کنید

ویندوز 11 خود را ریستارت کنید

ابتدا، اگر با مشکلاتی مانند باز نشدن Windows Defender یا شروع اسکن مواجه هستید، باید رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید. راه اندازی مجدد سیستم اغلب نادیده گرفته می شود، اما می تواند اکثر مشکلات را حل کند.

بنابراین، اگر هنگام استفاده از Windows Security در ویندوز 11 خود با مشکل مواجه شدید، ابتدا باید رایانه خود را ریستارت کنید. اگر حتی پس از راه اندازی مجدد مشکل همچنان ادامه داشت، این روش ها را دنبال کنید.

2. سایر برنامه های امنیتی را به زور ببندید یا متوقف کنید

ویندوز 11 پس از شناسایی ابزار امنیتی شخص ثالث، Windows Security را غیرفعال می کند. بنابراین، اگر به تازگی یک بسته امنیتی جدید را روی ویندوز 11 خود نصب کرده اید، نمی توانید امنیت ارائه شده توسط Windows Security یا Microsoft Defender را فعال کنید.

بنابراین، اگر می‌خواهید یک اسکن کامل اجرا کنید یا محافظت بی‌درنگ Windows Security را فعال کنید، باید نرم‌افزار امنیتی شخص ثالث خود را غیرفعال کنید.

3. سرویس Security Center را مجددا راه اندازی کنید

سرویس مرکز امنیت مسئول حفاظت بلادرنگ ارائه شده توسط برنامه امنیتی ویندوز است. اگر این سرویس غیرفعال یا متوقف شود، Windows Security کار نخواهد کرد. بنابراین، برای تعمیر Windows Defender که در ویندوز 11 کار نمی کند، باید سرویس Security Center را مجددا راه اندازی کنید.

1. ابتدا فشار دهید کلید ویندوز + R دکمه روی صفحه کلید شما با این کار کادر محاوره ای RUN باز می شود.

کادر محاوره ای RUN

2. در کادر محاوره ای RUN وارد کنید services.msc و اعتصاب می کند وارد دکمه.

services.msc

3. در Windows Services، جستجو کنید مرکز نگهبانی.

مرکز نگهبانی

4. روی Security Center کلیک راست کرده و انتخاب کنید من دوباره راه اندازی می کنم.

این است! در اینجا نحوه تعمیر Windows Defender، که در رایانه ویندوز 11 شما کار نمی کند، توضیح داده شده است.

4. اسکن SFC و DISM را شروع کنید

SFC (System File Checker) و DISM (Deployment Image Service and Management) ابزارهای خط فرمان برای یافتن و تعمیر فایل های سیستم آسیب دیده هستند. اگر برنامه امنیتی ویندوز شما به دلیل خرابی فایل سیستم کار نمی کند، این دو دستور مشکل را برای شما حل می کند. در اینجا نحوه اجرای هر دو دستور در ویندوز 11 آورده شده است.

1. ابتدا روی Windows 11 Search کلیک کرده و وارد خط فرمان شوید. روی خط فرمان کلیک راست کرده و انتخاب کنید به عنوان مدیر اجرا شود.

به عنوان مدیر اجرا شود

2. در خط فرمان تایپ کنید sfc/ scannow و اعتصاب می کند وارد دکمه.

sfc / scannow

3. ابزار System File Checker اکنون راه اندازی می شود و سعی می کند فایل های سیستمی آسیب دیده را جایگزین کند. اگر با خطا برمی گردد، باید دستور دیگری را اجرا کنید:

DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

SFC و DISM Scan 3 را راه اندازی کنید

این است! این دو دستور به احتمال زیاد مشکل برنامه امنیتی ویندوز را که روی رایانه ویندوز 11 شما کار نمی کند، برطرف می کند.

5. کامپیوتر ویندوز 11 خود را ریست کنید

اگر همه چیز شکست خورد، باید رایانه ویندوز 11 خود را ریست کنید. با بازنشانی ویندوز 11، رایانه شما به حالت پیش فرض کارخانه باز می گردد. با این حال، با این کار تمام برنامه های نصب شده روی دستگاه شما نیز حذف می شود.

بنابراین، همیشه بهتر است قبل از بازنشانی ویندوز 11 از برنامه‌ها و فایل‌های اصلی خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. به این ترتیب، از دست رفتن داده‌ها را تجربه نخواهید کرد.

1. ابتدا روی منو کلیک کنید “شروع کنید” در ویندوز 11 و انتخاب کنید تنظیمات.

تنظیمات

2. در برنامه تنظیمات، به آن بروید سیستم> بازیابی.

نحوه رفع امنیت ویندوز که در ویندوز 11 کار نمی کند (5 روش) بازیابی” عرض =”640″ ارتفاع =”521″ />

3. در صفحه بازیابی، کلیک کنید کامپیوتر را ریست کنید گزینه.

کامپیوتر را ریست کنید

4. انتخاب کنید که آیا می خواهید فایل های خود را ذخیره کنید یا دفعه بعد که از شما خواسته شد همه چیز را حذف کنید. توصیه می شود انتخاب کنید فایل های من را ذخیره کنید گزینه.

نحوه رفع امنیت ویندوز که در ویندوز 11 کار نمی کند (5 روش)

پس از تنظیم مجدد، سعی کنید Windows Security را اجرا کنید. این بار برنامه به خوبی کار خواهد کرد. اکنون دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید تا فرآیند بازنشانی کامل شود.

بنابراین، اینها برخی از بهترین راه‌ها برای رفع یک برنامه امنیتی ویندوز است که در ویندوز 11 کار نمی‌کند. این روش‌ها مطمئناً مشکلات برنامه امنیتی ویندوز را در رایانه شما برطرف می‌کنند. اگر در مورد برنامه امنیتی ویندوز شک دارید، به ما اطلاع دهید.

نشریه چگونه امنیت ویندوز را برطرف کنیم که در ویندوز 11 کار نمی کند (5 روش) برای اولین بار در ویندوز کار ظاهر شد.