نحوه رفع تاخیر و کرک صدا در ویندوز 10

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه رفع تاخیر و کرک صدا در ویندوز 10

اگر مدتی است که از ویندوز استفاده می کنید ، ممکن است بدانید که یکی از سیستم عامل های پایدار نیست. یک سیستم عامل مانند macOS و لینوکس می تواند به راحتی ویندوز 10 را از نظر پایداری شکست دهد.

کاربران ویندوز در سراسر جهان با خطاهای متعددی مانند BSOD ، خطاهای نرم افزاری و غیره روبرو می شوند. این موارد معمولاً برطرف شده اند ، اما می توانند کار شما را با ویندوز خراب کنند.

اخیراً ، تعداد کمی از کاربران ویندوز 10 در مورد مشکلات تأخیر صدا در ویندوز 10 س askedال کرده اند. آنها گفتند هنگام پخش هر ویدئو با مشکلات تأخیر صوتی در ویندوز 10 روبرو می شوند. خوب ، این تأخیر صدا در ویندوز 10 می تواند کل تجربه پخش شما را خراب کند.

روش هایی برای اصلاح کندی و ترک خوردن در ویندوز 10

بنابراین در اینجا در این مقاله تصمیم گرفتیم چند روش برای اصلاح تأخیر صدا در ویندوز 10 در حین پخش ویدئو به اشتراک بگذاریم.

عیب یاب صوتی را راه اندازی کنید

خوب ، در صورتی که نمی دانستید ، ویندوز 10 یک عیب یاب داخلی صدا را ارائه می دهد که تقریباً هر مشکل صدا را برطرف می کند. ابزار داخلی عالی کار می کند و شما باید نحوه استفاده از آن را بدانید. در اینجا نحوه استفاده از عیب یاب صوتی برای تصحیح تاخیر صدا در ویندوز 10 آمده است.

نحوه رفع تاخیر و کرک صدا در ویندوز 10

مرحله ی 1. ابتدا در نوار جستجوی ویندوز 10 به دنبال ابزار عیب یابی باشید.سپس اولین جمله موجود در لیست را باز کنید.

گام 2. اکنون صفحه عیب یابی را مشاهده خواهید کرد. در آنجا باید روی آن کلیک کنید “عیب یابی پخش صدا” گزینه.

مرحله 3 اکنون پنجره بازشو دیگری را مشاهده خواهید کرد. در آنجا باید روی “کلیک کنید”مورد بعدیبه ‘

مرحله 4 عیب یاب صوتی ویندوز 10 اکنون مشکلات موجود را اسکن می کند. اگر یکی را پیدا کرد ، به طور خودکار آن را برطرف می کند.

این است؛ شما آماده ای در اینجا چگونه می توانید با استفاده از عیب یاب صوتی ، تأخیر صدا را در ویندوز 10 تصحیح کنید.

به روز رسانی درایورهای صوتی

تأخیر صدا در ویندوز 10 یا ویندوز 7 نیز ناشی از درایورهای قدیمی صدا است. بنابراین ما باید از Device Manager برای به روز رسانی درایورهای صوتی موجود در این روش استفاده کنیم. در اینجا نحوه رفع مشکلات تاخیر صدا در Windows 10 با Device Manager آورده شده است

مرحله ی 1. ابتدا Device Manager را در رایانه Windows خود باز کنید. برای باز کردن Device Manager ، روی کلیک کنید My Computer> Propertiesبه در بخش Properties باید انتخاب کنید مدیریت دستگاهبه

به روز رسانی درایورهای صوتی

گام 2. اکنون در بخش Device Manager ، گزینه را پیدا کرده و گسترش دهید “دستگاه سیستم”

به روز رسانی درایورهای صوتی

مرحله 3 در قسمت System Device باید درایور صوتی فعلی را پیدا کرده و راست کلیک کرده و گزینه مورد نظر را انتخاب کنید “به روز رسانی درایور”.

به روز رسانی درایورهای صوتی

مرحله 4 اکنون پنجره دیگری را مشاهده خواهید کرد که از شما می خواهد روش جستجوی درایور را انتخاب کنید. این چیزی است که شما نیاز دارید اولین گزینه را انتخاب کنیدبه

به روز رسانی درایورهای صوتی

این گزینه به طور خودکار آخرین نسخه درایور صدا را در رایانه شما جستجو و بارگیری می کند. پس از به روز رسانی درایور ، حتماً رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید تا تغییرات اعمال شوند.

دستگاه پخش پیش فرض را بازیابی کنید

دستگاه پخش پیش فرض را بازیابی کنید

خوب ، اگر اخیراً از دستگاه پخش جدیدی در رایانه خود مانند هدفون ، بلندگو و غیره استفاده کرده اید ، باید دستگاه پخش را بازیابی کنید تا مشکل تاخیر صوتی ویندوز 10 برطرف شود.

بازگرداندن همه مقادیر به حالت پیش فرض کار ، مشکل عقب ماندگی صدا در رایانه های Windows 10 را برطرف می کند. برای این کار ، کاربران باید روی نماد صدا راست کلیک کرده و برگه پخش را انتخاب کنند. در برگه پخش ، روی دستگاه پخش پیش فرض راست کلیک کرده و سپس Properties را انتخاب کنید.

اکنون در آنجا باید روی آن کلیک کنید بازیابی تنظیمات پیش فرضبه این است؛ شما آماده ای در اینجا نحوه بازگرداندن دستگاه پخش به حالت پیش فرض آورده شده است. با این کار در نهایت تاخیر صدا در ویندوز 10 اصلاح می شود.

VLC Media Player را بررسی کنید

VLC Media Player را بررسی کنید

خوب ، ما می دانیم که این یک راه حل دائمی برای تصحیح تاخیر صدا در ویندوز 10 نیست. با این حال ، VLC Media Player یک برنامه پخش کننده ویدئو با قابلیت موجود در وب است.

بنابراین ، اگر مشکل تاخیر صدا در پخش کننده رسانه VLC ظاهر نشود ، کدک های صوتی مشکلی دارند.

Codec Pack را نصب کنید

گاهی به نظر می رسد که نصب کدک شخص ثالث تاخیر صدا و ترک خوردن رایانه های ویندوز 10 را برطرف می کند.

اگر نمی دانید ، Codec نرم افزاری است که فیلم شما را فشرده می کند تا ذخیره و پخش شود. یکی از مهمترین مزایای کدک ها این است که فایل های ویدئویی و صوتی را برای پخش بهینه می کند.

نحوه رفع تاخیر و کرک صدا در ویندوز 10

تا کنون ، بسته های کدک زیادی برای ویندوز 10 وجود دارد. با این وجود ، از بین همه اینها ، بسته کدک K-Lite بهترین گزینه به نظر می رسد. بسته کدک همچنین Media Player Classic Home Cinema را به رایانه شما می آورد.

قالب صوتی خود را تغییر دهید

برخی از کاربران گزارش داده اند که با تغییر فرمت صوتی ، تاخیر و ترک خوردن در ویندوز 10 را اصلاح کرده اند. بنابراین ، چند مرحله ساده ذکر شده در زیر را دنبال کنید تا مشکل تاخیر صدا و پنجره بازشو در رایانه های Windows 10 برطرف شود.

مرحله ی 1. ابتدا روی نماد بلندگو در نوار اعلان راست کلیک کرده و سپس را انتخاب کنید “دستگاه های پخش”

قالب صوتی خود را تغییر دهید

گام 2. در مرحله بعد ، روی دستگاه پخش پیش فرض دوبار کلیک کنید.

قالب صوتی خود را تغییر دهید

مرحله 3 حالا روی “کلیک کنیدپیشرفته‘و سپس یک قالب صوتی را انتخاب کنید. توصیه می کنیم بپرسید ’16 بیت ، 44100 هرتز (کیفیت CD)’.

قالب صوتی خود را تغییر دهید

مرحله 4 همچنین می توانید فرمت های مختلف صوتی را امتحان کنید. پس از اتمام کار ، روی “کلیک کنید”باشه‘برای ایجاد تغییرات

این است؛ شما آماده ای در اینجا نحوه تغییر قالب صدا برای تصحیح تاخیر صدا و باز شدن پنجره در ویندوز 10 آمده است.

بنابراین ، اینها بهترین روش ها برای تصحیح تاخیر صدا در ویندوز 10 هستند. نه تنها تأخیر صدا ، بلکه این روشها تقریباً تمام مشکلات مربوط به صدا از رایانه ویندوز 10 شما را برطرف می کند. اگر روشهای دیگر عملکرد را برای تصحیح می دانید. تأخیر صدا در ویندوز 10 ، در کادر نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

نشریه نحوه رفع کندی و ترک خوردن صدا در ویندوز 10 اولین بار در TechViral ظاهر شد.