• خانه
  • وبلاگ
  • نحوه رفع عدم آپدیت ویندوز 11 و نمایش زمان اشتباه

نحوه رفع عدم آپدیت ویندوز 11 و نمایش زمان اشتباه

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

تنظیمات صحیح تاریخ و زمان در سیستم عامل ویندوز بسیار مهم است. اگر زمان و تاریخ به درستی پیکربندی نشده باشند، دستگاه در اتصال به سرویس ها و برنامه های آنلاین با مشکل مواجه می شود. از آنجایی که ویندوز 11 هنوز در حال آزمایش است، تعداد کمی از کاربران مشکل عدم هماهنگی زمان و تاریخ را گزارش کرده اند.

بسیاری از کاربران همچنین گفتند که رایانه ویندوز 11 آنها آب و هوا را به روز نمی کند. بنابراین اگر ویندوز 11 شما تاریخ و زمان اشتباهی را نشان می دهد یا به طور خودکار به روز نمی شود، باید در اسرع وقت آن را فعال کنید تا از خطاهای اتصال به اینترنت جلوگیری کنید.

6 راه برای تعمیر ویندوز 11 که به روز نمی شود و زمان اشتباه نمایش داده می شود

دلایل متعددی منجر به مشکلات مربوط به زمان و تاریخ در ویندوز 11 می شود. برای مثال، ممکن است دستگاه تنظیمات منطقه زمانی نادرستی داشته باشد. سرویس Windows Time ممکن است غیرفعال باشد. به هر دلیلی، چند راه حل می تواند به شما کمک کند تا تمام مشکلات مربوط به زمان و تاریخ را در ویندوز 11 عیب یابی کنید. در اینجا بهترین راه ها برای رفع مشکل ویندوز 11 وجود دارد که در زمان نامناسب نشان می دهد.

1) به ویندوز 11 اجازه دهید آب و هوا را به طور خودکار به روز کند

به طور پیش فرض، ویندوز 11 تنظیم شده است که زمان و تاریخ را به طور خودکار به روز کند. با این حال، اگر به‌روزرسانی نشد، اولین چیزی که باید تأیید کنید این است که آیا زمان برای به‌روزرسانی خودکار تنظیم شده است یا خیر. اگر تنظیمات زمان به صورت دستی تنظیم می شد، ویندوز 11 زمان را به طور خودکار به روز نمی کرد. در اینجا نحوه تأیید این موضوع آمده است.

1. ابتدا روی دکمه Start ویندوز 11 کلیک کرده و انتخاب کنید تنظیمات.

تنظیمات

2. در برنامه تنظیمات، کلیک کنید زمان و زبان گزینه در پنل سمت چپ

زمان و زبان

3. کلیک راست کنید زمان ملاقات همانطور که در زیر نشان داده شده است.

زمان ملاقات

4. اکنون در صفحه تاریخ و زمان، روشن کن سوئیچ به زمان را به صورت خودکار تنظیم کنید.

زمان را به صورت خودکار تنظیم کنید

این است! این باعث می شود که ویندوز 11 به طور خودکار زمان را به روز کند.

2) تنظیمات منطقه زمانی را بررسی کنید

اگر ویندوز 11 زمان اشتباه را به شما نشان می دهد، باید تنظیمات منطقه زمانی را بررسی کنید. تنظیمات نادرست منطقه زمانی معمولاً دلیل اصلی نمایش زمان اشتباه در سیستم عامل ویندوز است.

بنابراین قبل از اینکه روش‌های زیر را دنبال کنید، حتماً تنظیمات منطقه زمانی ویندوز 11 خود را بررسی کنید. ما راهنمای دقیقی در مورد نحوه تغییر منطقه زمانی در ویندوز 11 به اشتراک گذاشته‌ایم تا به شما کمک کند منطقه زمانی مناسب را بر اساس آن انتخاب کنید. منطقه شما

3) وضعیت سرویس را در طول ویندوز بررسی کنید

اگر دستگاه ویندوز 11 شما هنوز زمان اشتباه را نشان می دهد، باید بررسی کنید که آیا سرویس زمان ویندوز در حال اجرا است یا خیر. در اینجا نحوه بررسی وضعیت سرویس در طول ویندوز در ویندوز 11 آورده شده است.

1. ابتدا روی Windows 11 Search کلیک کرده و تایپ کنید خدمات. سپس اپلیکیشن Services را از لیست باز کنید.

خدمات

2. در Windows Services، پیدا کنید زمان برای ویندوز سرویس.

زمان برای ویندوز

3. روی زمان ویندوز دوبار کلیک کنید. سپس روی منوی کشویی پشت Startup Type کلیک کرده و انتخاب کنید بطور خودکار.

بطور خودکار

4. وقتی کارتان تمام شد، کلیک کنید شروع کنید دکمه زیر وضعیت سرویس

شروع کنید

5. پس از انجام تغییرات، کلیک کنید ضمیمه کنید را فشار دهید و سپس روشن کنید خیلی خوب.

ضمیمه کنید

این است! این به احتمال زیاد ویندوز 11 را برطرف می کند و مشکل را با زمان اشتباه نشان می دهد. پس از انجام تغییرات، حتما کامپیوتر خود را ریستارت کنید.

4) از سرور زمان متفاوت استفاده کنید

اگر دستگاه ویندوز 11 شما در همگام سازی با سرور زمان اینترنت مشکل داشته باشد، زمان به روز نمی شود. بنابراین، اگر مشکل زمان اشتباه هنوز حل نشد، می‌توانید سرور زمان را به اینترنت تغییر دهید.

1. ابتدا روی Windows 11 Search کلیک کرده و تایپ کنید صفحه کنترل. سپس برنامه Control Panel را از لیست باز کنید.

صفحه کنترل

2. در کنترل پنل، کلیک کنید تاریخ و زمان گزینه.

تاریخ و زمان

3. در پنجره Date and Time کلیک کنید زمان اینترنت.

زمان اینترنت

4. سپس کلیک کنید تغییر تنظیمات .. مطابق شکل زیر را فشار دهید.

تغییر تنظیمات ..

5. حال تیک گزینه “Synchronize with Internet time server” را بزنید و سرور زمان دیگری را در اینترنت انتخاب کنید. وقتی کارتان تمام شد، کلیک کنید اکنون به روز رسانی کنید دکمه.

سرور زمان دیگری را در اینترنت انتخاب کنید

نحوه رفع عدم آپدیت ویندوز 11 و نمایش زمان اشتباه

پس از انجام تغییرات، کلیک کنید خیلی خوب دکمه برای بستن پنجره تنظیمات زمان اینترنت. پس از اتمام کار، کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید تا تغییرات اعمال شود.

5) فرآیند Windows Time را مجدداً ثبت کنید

Windows Time Service یا W32Time.exe فرآیندی است که مسئولیت همگام سازی تاریخ و زمان تمامی سرویس گیرندگان و سرورهای شبکه را بر عهده دارد.

اگر این سرویس به دلیل بدافزار یا فایل های سیستمی آسیب دیده کار نمی کند، تاریخ و زمان به روز نمی شود. بنابراین، برای رفع مشکل ویندوز 11 که زمان و تاریخ را به روز نمی کند، باید فرآیند زمان ویندوز را مجدداً ثبت کنید.

1. ابتدا Windows 11 Search را باز کرده و تایپ کنید خط فرمان. روی خط فرمان کلیک راست کرده و انتخاب کنید به عنوان مدیر اجرا شود.

خط فرمان

2. در خط فرمان، دستورات را یکی یکی اجرا کنید.

net stop w32time

w32tm /unregister

w32tm /register

نحوه رفع عدم آپدیت ویندوز 11 و نمایش زمان اشتباه

3. پس از اجرای دستورات، خط فرمان را ببندید و کامپیوتر ویندوز 11 خود را مجددا راه اندازی کنید.

با این کار فرآیند زمان ویندوز در رایانه ویندوز 11 شما مجدداً ثبت می شود.

6) باتری CMOS را بررسی کنید

باتری CMOS را بررسی کنید

برای کسانی که نمی دانند، باتری CMOS سیستم عامل BIOS رایانه / لپ تاپ شما را تغذیه می کند و مسئول راه اندازی رایانه شما و پیکربندی جریان داده است. اگر باتری CMOS خالی شود، تراشه شروع به از دست دادن اطلاعات می کند.

یکی از اولین علائم کمبود باتری CMOS این است که کامپیوتر زمان و تاریخ را به روز نمی کند. بنابراین، اگر تمام روش ها برای رفع مشکل ویندوز 11 که تاریخ و زمان را به روز نمی کند، شکست خورد، باید باتری CMOS را بررسی و تعویض کنید.

تاریخ و زمان اشتباه در ویندوز 11 ممکن است چیز کوچکی به نظر برسد، اما بسیاری از موارد به آن متکی هستند و در صورت عدم رفع مشکلات بسیاری را به همراه خواهند داشت. روش‌هایی که به اشتراک گذاشتیم قرار بود هر مشکل زمان و تاریخ را در ویندوز برطرف کنند، اما اگر هنوز حل نشد، می‌توانید رایانه ویندوز 11 خود را بازنشانی کنید.

نشریه How to fix Windows 11 که به روز نمی شود و زمان نادرست را نشان می دهد، برای اولین بار در ویندوز کار ظاهر شد.