نحوه رفع مشکلات هارد در ویندوز 11

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

هنگام استفاده از نسخه های پیش نمایش ویندوز 11، کاربران با مشکلات زیادی مواجه می شوند. اخیراً بسیاری از کاربران مشکلات دسترسی به هارد دیسک های خود را گزارش کرده اند. این به این دلیل است که ویندوز 11 هنوز در حال آزمایش است و کاملاً بدون اشکال نیست.

برخی از کاربران گفتند که ویندوز 11 هارد دیسک آنها را شناسایی نمی کند، در حالی که برخی دیگر ادعا کردند که File Explorer هنگام دسترسی به دستگاه های خاص خطاهایی را نشان می دهد. اگر با چنین مشکلاتی مواجه شدید، به صفحه وب درستی آمده اید.

مراحل عیب یابی هارد دیسک در ویندوز 11

برای کاربران ویندوز 11 کاملاً عادی است که مشکلات هارد دیسک را تجربه کنند، اما نکته خوب این است که مشکلات هارد دیسک را می توان به سرعت برطرف کرد، البته تا زمانی که مشکل سخت افزاری وجود نداشته باشد. در اینجا برخی از بهترین راه ها برای عیب یابی مشکلات هارد در آخرین نسخه ویندوز 11 وجود دارد. بیایید بررسی کنیم.

1) Disk Debugger را اجرا کنید

ویندوز 11 دارای یک دیباگر دیسک است که دستگاه را برای خطاهای سیستم فایل بررسی می کند. این ابزار می تواند به سرعت مشکلاتی مانند باز کردن دیسک طولانی مدت، نشان دادن خطاها هنگام دسترسی به پوشه های خاص و غیره را حل کند. این ابزار خطاهای سیستم فایل را بررسی کرده و درایو می کند و آنها را برطرف می کند.

1. ابتدا باز کنید جستجوگر فایل در رایانه ویندوز 11 شما.

فایل اکسپلورر را باز کنید

2. سپس روی دستگاهی که در آن مشکل دارید کلیک راست کرده و انتخاب کنید خواص.

خواص

3. در پنجره Properties، به ابزار بخش.

به تب Tools بروید

4. سپس کلیک کنید بررسی در قسمت Error checking را فشار دهید.

روی دکمه Verify کلیک کنید

5. در Error Checking Utility کلیک کنید دستگاه اسکن گزینه.

دستگاه اسکن

اکنون ابزار Windows 11 Disk Check شروع می شود و دستگاه را برای خطاهای سیستم فایل بررسی می کند. اگر مشکلی را تشخیص دهد، به طور خودکار آن را حل می کند.

2) ابزار بررسی دیسک (chkdsk) را از طریق خط فرمان اجرا کنید

ما برنامه Windows 11 Disk Check Utility را از طریق خط فرمان اجرا می کنیم تا خطاهای هارد دیسک را در این روش پیدا کرده و برطرف کنیم. در اینجا چیزی است که شما باید انجام دهید.

1. ابتدا روی Windows 11 Search کلیک کرده و وارد خط فرمان شوید. سپس روی خط فرمان راست کلیک کرده و انتخاب کنید به عنوان مدیر اجرا شود.

به عنوان مدیر اجرا شود

2. در پنجره Command Prompt دستور را اجرا کنید:

chkdsk /f c:

chkdsk / fc:

مهم: ج را با حرف دستگاهی که می خواهید اسکن کنید جایگزین کنید.

3. اگر می‌خواهید بخش‌های خراب روی هارد دیسک را تعمیر کنید، باید این دستور را اجرا کنید:

chkdsk /r c:

chkdsk / rc:

حتماً c: را با حرف دستگاهی که می خواهید اسکن کنید جایگزین کنید.

این است! خط فرمان شروع به اسکن برای chkdsk می کند و هارد دیسک کامپیوتر شما را عیب یابی می کند. ممکن است از شما خواسته شود که در راه‌اندازی مجدد بعدی، در صورت شناسایی بخش‌های بد، اسکن را برنامه‌ریزی کنید. بنابراین، حتماً یک اسکن را برای حل انواع مشکلات هارد در ویندوز 11 برنامه ریزی کنید.

3) راه های دیگر برای بررسی و رفع خطاهای هارد دیسک

اگر همچنان با هارد ویندوز 11 خود مشکل دارید، بهتر است از یک دیباگر شخص ثالث استفاده کنید.

ابزارهای شخص ثالث زیادی به صورت آنلاین در دسترس هستند که از ابزار Disk Check در ویندوز 11 شما برای شناسایی و عیب یابی مشکلات مختلف هارد دیسک استفاده می کنند.

راه های دیگر برای بررسی و رفع خطاهای هارد دیسک

بنابراین می توانید از ابزارهای بررسی و تصحیح خطاهای هارد دیسک برای رفع مشکل هارد دیسک استفاده کنید. با این حال، مطمئن شوید که ابزارها را از منابع مطمئن دانلود کرده‌اید و در هنگام مشکلات نصب، علامت برنامه‌های همراه را بردارید.

اینها بهترین راه ها برای اسکن و عیب یابی هارد دیسک در ویندوز 11 هستند. اگر فکر می کنید هارد دیسک شما مشکل سخت افزاری دارد، ممکن است نیاز به تعویض آن داشته باشید. یا اگر در مدت گارانتی باشد، باید آن را به مرکز خدمات محلی خود ببرید تا تعمیر یا تعویض شود. اگر راه های دیگری برای عیب یابی هارد دیسک خود در ویندوز 11 می دانید، در نظرات با ما در میان بگذارید.

نشریه نحوه رفع مشکلات هارد دیسک در ویندوز 11 اولین بار در ویندوز کار ظاهر شد.