• خانه
  • وبلاگ
  • نحوه فعال سازی Microsoft Defender Application Guard در ویندوز 11

نحوه فعال سازی Microsoft Defender Application Guard در ویندوز 11

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

مایکروسافت قبلاً بسیاری از ویژگی های امنیتی جدید و مفید را با ویندوز 11 معرفی کرده است. شما یک برنامه امنیتی ویندوز به روز شده با ویژگی های جدید، گزینه های جدید حفظ حریم خصوصی و غیره دریافت می کنید. علاوه بر این، ویندوز 11 دارای یک ویژگی امنیتی جدید به نام «Microsoft Defender Application Guard» است.

در این مقاله نحوه محافظت از برنامه های Microsoft Defender و نحوه فعال کردن آن در سیستم خود بحث می شود. بنابراین، بیایید بررسی کنیم که Microsoft Defender Application Guard چه می کند.

Microsoft Defender Application Guard چیست؟

Microsoft Defender Application Guard یک ویژگی امنیتی است که به شما امکان می دهد وب سایت های غیرقابل اعتماد را از طریق مرورگر Microsoft Edge به صورت ایمن مرور کنید. این ویژگی تنها زمانی فعال است که از مرورگر مایکروسافت اج استفاده می کنید و به سایر مرورگرهای وب مانند کروم، فایرفاکس و غیره ارتباطی ندارد.

هنگامی که Microsoft Defender Application Guard را در ویندوز 11 فعال می کنید و پنجره حفاظت برنامه را در مرورگر Edge باز می کنید، یک ماشین مجازی با استفاده از فناوری Hyper-V ایجاد می کند.

هدف ایجاد یک ماشین مجازی، جدا نگه داشتن جلسه مرورگر Edge از نصب اصلی است. این مرورگر Edge را روی یک ماشین مجازی اجرا می کند تا از دسترسی به منابع قابل اعتماد از حملات هکرها یا فایل های مخرب جلوگیری کند.

مراحل فعال سازی Microsoft Defender Application Guard در ویندوز 11

نه اینکه از حفاظت برنامه Microsoft Defender کاملا آگاه باشید، ممکن است بخواهید آن را در دستگاه خود فعال کنید. قبل از انجام مراحل، لطفاً توجه داشته باشید که Microsoft Defender Application Guard از فناوری Hyper-V برای ایجاد یک محیط مجازی استفاده می کند.

این ویژگی فقط برای Windows 11 Pro، Enterprise و چندین گزینه دیگر در دسترس است. بنابراین، برای فعال کردن و استفاده از این ویژگی، کامپیوتر شما باید مجازی سازی را فعال کرده باشد. در اینجا چیزی است که شما باید انجام دهید.

1. ابتدا روی دکمه Start ویندوز 11 کلیک کرده و انتخاب کنید تنظیمات.

تنظیمات

2. در برنامه تنظیمات، کلیک کنید برنامه های کاربردی بخش سمت چپ

برنامه های کاربردی

3. کلیک راست کنید ویژگی های اضافی.

ویژگی های اضافی

4. در صفحه ویژگی های اختیاری، به پایین اسکرول کرده و کلیک کنید ویژگی های بیشتر ویندوز گزینه.

ویژگی های بیشتر ویندوز

5. در پنجره پاپ آپ ویژگی های ویندوز، بررسی بر “Microsoft Defender Application Guard” گزینه.

نحوه فعال سازی Microsoft Defender Application Guard در ویندوز 11

6. وقتی کارتان تمام شد، کلیک کنید ضمیمه کنید دکمه. اکنون از شما خواسته می شود کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید. را کلیک کنید اکنون دوباره راه اندازی کنید برای راه اندازی مجدد و اعمال تغییرات.

کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید

این است! با این کار Microsoft Defender Application Guard در ویندوز 11 فعال می شود.

چگونه از Microsoft Defender Application Guard استفاده کنم؟

پس از فعال شدن، باید از مرورگر Edge برای استفاده از Defender Application Guard استفاده کنید. در اینجا نحوه استفاده از آن آورده شده است.

1. ابتدا مرورگر Microsoft Edge را در ویندوز 11 خود باز کنید. سپس ضربه بزنید سه امتیاز همانطور که در زیر نشان داده شده است.

سه امتیاز

2. از لیست گزینه های ظاهر شده، را انتخاب کنید “پنجره امنیتی برنامه جدید”.

نحوه فعال سازی Microsoft Defender Application Guard در ویندوز 11

3. با این کار یک پنجره جدید برای محافظت از برنامه در مرورگر Edge شما راه اندازی می شود. اکنون می توانید وب سایت های غیر قابل اعتماد را بدون نگرانی در مورد مسائل امنیتی مرور کنید.

نحوه فعال سازی Microsoft Defender Application Guard در ویندوز 11

این است! در اینجا نحوه استفاده از Microsoft Defender Application Guard در ویندوز 11 آورده شده است. اگر می خواهید این ویژگی را غیرفعال کنید، تیک Microsoft Defender Application Guard را در پنجره پاپ آپ Windows Features در مرحله 5 بردارید.

بنابراین، همه چیز در مورد راه اندازی و استفاده از Microsoft Defender Application Guard در ویندوز 11 است. Defender Application Guard یک ویژگی عالی است زیرا از رایانه شما در برابر حملات آنلاین و فایل های مخرب محافظت می کند. اگر در مورد مراحل به کمک بیشتری نیاز دارید، به ما اطلاع دهید.

انتشار نحوه فعال کردن محافظت برنامه Microsoft Defender در ویندوز 11 برای اولین بار در ویندوز کار ظاهر شد.