• خانه
  • وبلاگ
  • نحوه فعال کردن حالت تاریک در مرورگر مایکروسافت اج

نحوه فعال کردن حالت تاریک در مرورگر مایکروسافت اج

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

اگرچه گوگل کروم محبوب‌ترین مرورگر وب است، اما مایکروسافت اج از آن عقب نیست. مرورگر Edge اخیراً به دومین مرورگر وب محبوب در جهان تبدیل شده است و همچنان ویژگی های جدیدی را به کاربران خود معرفی می کند.

Microsoft Edge اخیراً یک ویژگی VPN را معرفی کرده است که رمزگذاری داده ها را فراهم می کند و از ردیابی آنلاین جلوگیری می کند. علاوه بر این، مایکروسافت اج چندین ویژگی مفید دیگر مانند نوار کناری آفیس، تغییر خودکار پروفایل ها، حالت تاریک و غیره را ارائه می دهد.

مرورگر مایکروسافت اج دارای تم تیره است و اگر از حالت تاریک در ویندوز 11 خود استفاده می کنید، مرورگر اج به طور خودکار به تم تیره تبدیل می شود. حالت تاریک یا تم تیره مرورگر Edge می تواند تجربه خواندن شما را به خصوص در شب بهبود بخشد و مصرف انرژی را کاهش دهد.

مراحل فعال کردن حالت تاریک در مرورگر مایکروسافت اج

در زیر راهنمای گام به گام فعال یا غیرفعال کردن حالت تاریک در مرورگر مایکروسافت اج را به اشتراک گذاشته‌ایم. بیایید بررسی کنیم.

1. ابتدا باز کنید مرورگر مایکروسافت اج در کامپیوتر شما.

2. سپس کلیک کنید سه امتیاز در گوشه سمت راست بالای صفحه نمایش.

سه امتیاز

3. از لیست گزینه ها، کلیک کنید تنظیمات.

تنظیمات

4. در صفحه تنظیمات، کلیک کنید ظاهر بخش در پنل سمت چپ

روی تب Appearance کلیک کنید

5. سمت راست را انتخاب کنید تاریک گزینه. با این کار حالت تاریک در مرورگر Edge فعال می شود.

گزینه Dark را انتخاب کنید

6. برای غیرفعال کردن حالت تاریک، را انتخاب کنید سبک موضوع.

سبک

7. شما همچنین خواهید یافت “سیستم پیش فرض” گزینه ای که مرورگر را مجبور می کند از تنظیمات ظاهری (حالت رنگ) ویندوز 11 شما استفاده کند.

نحوه فعال کردن حالت تاریک در مرورگر مایکروسافت اج

این است! در اینجا نحوه فعال یا غیرفعال کردن حالت تاریک در مرورگر Microsoft Edge آورده شده است.

مرورگر مایکروسافت اج همچنین یک ویژگی امنیتی عالی به نام Microsoft Defender Application Guard را ارائه می دهد. این ویژگی یک ماشین مجازی ایجاد می کند و جلسه مرورگر Edge را از نصب اصلی جدا می کند. به این ترتیب، ویژگی امنیتی از دسترسی هکرها و فایل های مخرب به منابع قابل اعتماد رایانه شما جلوگیری می کند.

بنابراین، همه چیز در مورد فعال یا غیرفعال کردن حالت تاریک در مرورگر دسکتاپ Edge است. حالت تاریک مناسب به نظر می رسد و برای چشمان شما راحت تر از نور خواهد بود. اگر حالت تاریک را دوست ندارید، می توانید به گزینه سیستم پیش فرض یا حالت روشن برگردید.

انتشارات چگونه حالت تاریک را در مرورگر مایکروسافت اج فعال کنیم اولین بار در ویندوز کار ظاهر شد.