• خانه
  • وبلاگ
  • نحوه فعال کردن حالت تاریک در مرورگر موزیلا فایرفاکس

نحوه فعال کردن حالت تاریک در مرورگر موزیلا فایرفاکس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

اگرچه فایرفاکس به اندازه گوگل کروم و مایکروسافت اج محبوب نیست، اما هنوز هم تمام ویژگی هایی که برای وبگردی بی نقص نیاز دارید را دارد. فایرفاکس یک برنامه مرورگر وب است که برای ویندوز، مک، iOS و اندروید در دسترس است و به دلیل سرعت و سادگی خود شناخته شده است.

مانند هر مرورگر وب مدرن دیگری، موزیلا فایرفاکس نیز حالت تاریک را به شما ارائه می دهد. با این حال، حالت تاریک در فایرفاکس کمی با سایر مرورگرهای وب متفاوت است. حالت تاریک فایرفاکس کاملاً با آخرین ویندوز 11 سازگار است و بسیار سازگار است.

حالت تاریک در فایرفاکس فشار چشم را کاهش می دهد و تجربه خواندن شما را در شرایط کم نور، به خصوص در شب بهبود می بخشد. علاوه بر این، اگر فایرفاکس مرورگر وب پیش فرض دسکتاپ شما در ویندوز 11 باشد، روشن کردن تم تیره نیز مصرف انرژی را کاهش می دهد و عمر باتری را افزایش می دهد.

مراحل فعال کردن حالت تاریک در موزیلا فایرفاکس

در فایرفاکس شما تم های زیادی در مورد حالت تاریک دریافت می کنید. اما فقط یکی از آنها رسمی است. در زیر راهنمای گام به گام فعال سازی حالت تاریک در مرورگر فایرفاکس روی دسکتاپ را به اشتراک گذاشته ایم. بیایید بررسی کنیم.

1. ابتدا جستجوی خود را در ویندوز 11 باز کرده و وارد فایرفاکس شوید. بعدی، مرورگر فایرفاکس را باز کنید از لیست

مرورگر فایرفاکس را باز کنید

2. در مرورگر فایرفاکس، کلیک کنید همبرگر منو (سه ردیف) در گوشه سمت راست بالا.

منوی همبرگر

3. از لیست گزینه ها، کلیک کنید افزونه ها و موضوعات.

افزونه ها و موضوعات

4. در صفحه بعد کلیک کنید موضوعات بخش در پنجره سمت راست

روی بخش Themes کلیک کنید

5. تم تیره را در سمت چپ پیدا کنید. برای اعمال تم تیره، کلیک کنید مجوز دکمه.

روی دکمه Activate کلیک کنید

6. با این کار تم تیره در مرورگر فایرفاکس شما فعال می شود. اگر نمی خواهید از تم تیره استفاده کنید، کلیک کنید مجوز را فشار دهید سبک موضوع.

روی دکمه Activate کلیک کنید

7. فایرفاکس بسیاری از تم های تاریک دیگر را در اختیار شما قرار می دهد. برای این کار به پایین اسکرول کرده و کلیک کنید موضوعات بیشتری را پیدا کنید دکمه.

موضوعات بیشتری را پیدا کنید

8. به صفحه تم های فایرفاکس هدایت می شوید. شما خواهد شد موضوعات بسیار تاریک را پیدا کنید که می توانید در مرورگر فایرفاکس خود اعمال کنید.

موضوعات بسیار تاریک را پیدا کنید

این است! در اینجا نحوه فعال یا غیرفعال کردن حالت تاریک در مرورگر وب فایرفاکس آورده شده است. تم های بیشتری را در صفحه تم مرورگر وب فایرفاکس خواهید دید.

همچنین بخوانید: نحوه فعال کردن حالت تاریک در مرورگر مایکروسافت اج

تم های شخص ثالث برای فایرفاکس بسیار قابل تنظیم هستند. بنابراین، این راهنما برای فعال یا غیرفعال کردن حالت تاریک در فایرفاکس است. اگر برای فعال یا غیرفعال کردن حالت تاریک در فایرفاکس به کمک بیشتری نیاز دارید، در نظرات به ما اطلاع دهید.

نشریه چگونه حالت تاریک را در مرورگر موزیلا فایرفاکس فعال کنیم اولین بار در ویندوز کار ظاهر شد.