نحوه فعال کردن Sandbox ویندوز در ویندوز 11

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه فعال کردن Sandbox ویندوز در ویندوز 11

اگر از ویندوز 11 استفاده می کنید، ممکن است در مورد Hyper-V بدانید. Hyper-V یک جزء رایگان از ویندوز است که برای ایجاد یک ماشین مجازی در سیستم عامل استفاده می شود. با استفاده از این ویژگی، کاربران می توانند یک ماشین مجازی ایجاد کنند که بر روی ویندوز 11 اجرا می شود.

اگرچه Hyper-V یک ویژگی عالی است، اما تنظیم آن آسان نیست. کاربران برای پیکربندی و استفاده از Hyper-V در ویندوز 11 باید یک فرآیند طولانی را طی کنند. بنابراین، اگر به دنبال راهی آسان برای آزمایش برنامه ها و فایل ها در محیط مجازی هستید، باید از Sandbox ویندوز استفاده کنید.

به جای پیکربندی یک ماشین مجازی در Hyper-V، کاربران ویندوز 11 می توانند برای آزمایش فایل های خود به ویژگی Windows Sandbox اعتماد کنند. بنابراین، اگر علاقه مند به راه اندازی محیط شنی ویندوز در ویندوز 11 هستید، راهنمای صحیح را مطالعه کنید.

مراحل فعال کردن Sandbox ویندوز در ویندوز 11

در این مقاله، راهنمای گام به گام راه اندازی و استفاده را به اشتراک می گذاریم Windows Sandbox در ویندوز 11. بیایید بررسی کنیم.

مهم: Windows Sandbox فقط برای نسخه‌های Windows 11 Pro، Education و Enterprise در دسترس است. همچنین برای استفاده از این ویژگی باید مجازی سازی را فعال کنید.

1. ابتدا جستجوی ویندوز 11 را باز کرده و در Control Panel تایپ کنید. سپس باز کنید صفحه کنترل برنامه از لیست

برنامه کنترل پنل را باز کنید

2. در کنترل پنل، کلیک کنید برنامه ها گزینه مطابق شکل زیر

روی گزینه Programs کلیک کنید

3. در برنامه ها، کلیک کنید برنامه ها و توابع گزینه.

روی برنامه ها و ویژگی ها کلیک کنید

4. در قسمت سمت چپ، کلیک کنید ویژگی های ویندوز را روشن یا خاموش کنید ارتباط.

روی پیوند Turn Windows features on or off کلیک کنید

5. در پنجره پاپ آپ بعدی، به پایین بروید و فعال سازی بر Sandbox ویندوز گزینه. وقتی کارتان تمام شد، کلیک کنید خیلی خوب دکمه.

روی دکمه OK کلیک کنید

6. ویندوز 11 اکنون این ویژگی را فعال می کند. فرآیند نیاز به راه اندازی مجدد دارد. کلیک اکنون دوباره راه اندازی کنید را فشار دهید تا مراحل نصب کامل شود.

روی دکمه Restart Now کلیک کنید

7. پس از راه اندازی مجدد، یک جستجو در ویندوز 11 باز کنید و تایپ کنید Sandbox ویندوز. روی برنامه Windows Sandbox در لیست کلیک کنید.

Sandbox ویندوز

8. اکنون یک نسخه سبک وزن و امن از ویندوز 11 را مشاهده خواهید کرد. این نسخه شبیه یک ماشین مجازی با ویندوز 11 خواهد بود. اکنون می توانید برنامه ها و فایل های خود را تست کنید.

نحوه فعال کردن Sandbox ویندوز در ویندوز 11

نحوه بستن سندباکس ویندوز

پس از بررسی و تست برنامه های خود، باید محیط Sandbox ویندوز را ببندید. برای این کار باید پنجره Sandbox را ببندید.

اگر پنجره Sandbox را ببندید، تمام محتوای شما حذف می شود و برای همیشه از بین می رود. در اعلان تایید، روی “کلیک کنید”خیلی خوب‘دکمه.

بر روی دکمه 'OK' کلیک کنید

نحوه غیرفعال کردن Sandbox ویندوز

غیرفعال کردن Sandbox ویندوز یک فرآیند آسان است. برای این کار باید برخی از مراحل ساده ای که در زیر به اشتراک گذاشته شده است را دنبال کنید.

1. ابتدا فشار دهید کلید ویندوز + R را فشار دهید تا کادر محاوره ای RUN باز شود. درج کردن optionalfeatures.exe و Enter را فشار دهید.

2. در پنجره پاپ آپ Windows Function، تیک Windows Sandbox را بردارید گزینه و روی دکمه OK کلیک کنید.

تیک Windows Sandbox را بردارید

3. در پنجره پاپ آپ بعدی، کلیک کنید اکنون دوباره راه اندازی کنید دکمه.

این است! شما آماده ای. در اینجا نحوه غیرفعال کردن Windows Sandbox در ویندوز 11 آورده شده است.

راه اندازی Windows Sandbox در ویندوز 11 در مقایسه با Hyper-V آسان است. امیدوارم این مقاله به شما کمک کرده باشد! لطفا آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. اگر در این مورد شک دارید، در کادر نظرات زیر با ما در میان بگذارید.

نشریه How to activate Windows Sandbox on Windows 11 برای اولین بار در Tech Viral ظاهر شد.