• خانه
  • وبلاگ
  • نحوه فعال یا غیرفعال کردن Aero Shake در ویندوز 11

نحوه فعال یا غیرفعال کردن Aero Shake در ویندوز 11

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

اگر از نسخه های قدیمی ویندوز استفاده کرده اید، ممکن است از ویژگی Aero Shake اطلاع داشته باشید. Aero Shake یک ویژگی است که توسط مایکروسافت در ویندوز 7 معرفی شده است. از آنجایی که این ویژگی بازخورد بسیار خوبی از کاربران دریافت کرد، حتی در آخرین سیستم عامل ویندوز 11 نیز در دسترس بود.

Aero Shake در ویندوز 11 نیز موجود است، اما به طور پیش فرض غیرفعال است. با این حال، می توانید تنظیمات را طی کرده و عملکرد ویندوز 11 خود را با مراحل آسان فعال کنید. اگر درباره Aero Shake اطلاعاتی ندارید، این یک ویژگی چندوظیفه ای است که منحصراً برای ویندوز در دسترس است.

Aero Shake، پس از فعال شدن، به شما امکان می دهد با گرفتن و تکان دادن یک پنجره، صفحه دسکتاپ را پاک کنید. این ویژگی تمام پنجره های باز برنامه را روی دسکتاپ شما کوچک می کند، به جز پنجره ای که با ماوس نگه می دارید. این یک ویژگی جالب است و می تواند به شما کمک کند دسکتاپ خود را در کمترین زمان پاک کنید.

مراحل فعال یا غیرفعال کردن Aero Shake در ویندوز 11

بنابراین، اگر علاقه مند به فعال یا غیرفعال کردن ویژگی Aero Shake در ویندوز 11 خود هستید، راهنمای صحیح را مطالعه می کنید. در اینجا نحوه فعال یا غیرفعال کردن این ویژگی در ویندوز 11 آورده شده است.

Aero Shake را در ویندوز 11 فعال کنید

اگر می‌خواهید تمام پنجره‌های باز برنامه روی دسک‌تاپ را به جز پنجره‌ای که با ماوس نگه می‌دارید کوچک کنید، باید ویژگی Aero Shake را فعال کنید. در اینجا نحوه فعال کردن آن آمده است.

1. ابتدا روی دکمه Start ویندوز 11 کلیک کرده و انتخاب کنید تنظیمات.

تنظیمات

2. در برنامه تنظیمات، کلیک کنید سیستم بخش در پنل سمت چپ

سیستم

3. در قسمت سمت راست کلیک کنید چند وظیفه ای گزینه.

چند وظیفه ای

4. سپس در صفحه Multitasking، به پایین اسکرول کنید و فعال سازی گزینه “تکان دادن نوار عنوان پنجره”

نحوه فعال یا غیرفعال کردن Aero Shake در ویندوز 11

این است! این ویژگی Aero Shake را در رایانه ویندوز 11 شما فعال می کند. فقط کافی است نوار عنوان پنجره را بردارید و آن را تکان دهید. با این کار تمام پنجره های دیگر در پس زمینه به حداقل می رسد.

Aero Shake را در ویندوز 11 غیرفعال کنید

اگر نمی‌خواهید ویندوز باز را با ویژگی Aero Shake کوچک کنید، باید آن را از برنامه تنظیمات غیرفعال کنید. در اینجا نحوه غیرفعال کردن Aero Shake در ویندوز 11 آورده شده است.

1. ابتدا روی دکمه Start ویندوز 11 کلیک کرده و انتخاب کنید تنظیمات.

تنظیمات

2. در برنامه تنظیمات، کلیک کنید System> Multitasking.

چند وظیفه ای

3. به پایین اسکرول کنید و از کار انداختن بر پنجره نوار عنوان را تکان دهید گزینه صفحه نمایش چند وظیفه ای

گزینه تکان دادن پنجره نوار عنوان را غیرفعال کنید

این است! با این کار ویژگی Aero Shake در رایانه ویندوز 11 شما خاموش می شود.

بنابراین فعال یا غیرفعال کردن Aero Shake در رایانه‌ای که ویندوز 11 دارد بسیار آسان است. علاوه بر Aero Shake، ویندوز 11 گزینه‌های چندوظیفه‌ای بیشتری را ارائه می‌کند که می‌توانید از برنامه تنظیمات مشاهده کنید. اگر برای فعال/غیرفعال کردن Aero Shake در ویندوز 11 به کمک بیشتری نیاز دارید، به ما اطلاع دهید.

نشریه How to enable or disable Aero Shake در ویندوز 11 برای اولین بار در ویندوز کار ظاهر شد.