• خانه
  • وبلاگ
  • نحوه محدود کردن پهنای باند به برنامه های خاص در ویندوز 10

نحوه محدود کردن پهنای باند به برنامه های خاص در ویندوز 10

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه محدود کردن پهنای باند به برنامه های خاص در ویندوز 10

به طور متوسط، یک کاربر تقریباً 30-40 نرم افزار را روی رایانه خود نصب می کند. اگر پهنای باند اینترنت محدودی دارید، مدیریت همه این برنامه ها در سیستم ویندوز شما می تواند دردسر واقعی باشد.

مانند سیستم عامل، برنامه ها نیز نیاز به به روز رسانی دارند و می توانند پهنای باند اینترنت زیادی را مصرف کنند. مگر اینکه در شهری با تکنولوژی بالا زندگی کنید، اکثر اتصالات اینترنت پهنای باند پایینی دارند.

مراحل محدود کردن پهنای باند به برنامه های خاص در ویندوز 10

بنابراین، اگر پهنای باند شما را از لذت کامل از اینترنت محدود می کند، مقاله درستی را می خوانید. این مقاله برخی از بهترین روش‌ها را برای کمک به محدود کردن پهنای باند به برنامه‌های خاص در ویندوز 10 به اشتراک می‌گذارد.

با استفاده از NetBalancer

در اینجا از NetBalancer برای مدیریت پهنای باند بین یک برنامه نصب شده در ویندوز خود استفاده خواهید کرد. با استفاده از این، شما به راحتی می توانید آنها را به هر یک از برنامه ها محدود کنید تا پهنای باند خود را ذخیره کنید.

1. اول از همه در ویندوز 10 خود باید اپلیکیشن عالی که NetBalancer است را دانلود و نصب کنید.

2. پس از نصب، کامپیوتر را ریستارت کنید. پس از راه اندازی مجدد، NetBalancer را باز کرده و کلیک کنید برنامه فیلتر کردن. با این کار تمام برنامه هایی که از اینترنت استفاده می کنند لیست می شود.

لیستی از تمام برنامه های نصب شده بر روی دستگاه شما

3. روی هر برنامه کلیک راست کرده و اولویت آنها را از کم، متوسط ​​یا زیاد انتخاب کنید.

اولویت را انتخاب کنید

4. شما همچنین می توانید قوانین سفارشی برای برنامه های کاربردی ایجاد کنید. فقط “ایجاد قانون” را انتخاب کنید و قوانین جدید را تنظیم کنید.

قوانین سفارشی

اکنون استفاده از داده را در KB برای برنامه هایی که می خواهید استفاده از داده را محدود کنید، محدود کنید.

این است؛ شما آماده ای اکنون محدودیت داده برای این برنامه تنظیم می شود.

با استفاده از NetLimiter

خوب، NetLimiter یکی از پیشرفته ترین ابزارهای مدیریت شبکه است که می توانید در رایانه ویندوز 10 خود از آن استفاده کنید. بهترین چیز در مورد NetLimiter این است که به کاربران اجازه می دهد محدودیت پهنای باند خاصی را برای برنامه ها تعیین کنند. در اینجا نحوه استفاده از NetLimiter آورده شده است.

1. ابتدا برای دانلود و نصب NetLimiter بر روی کامپیوتر ویندوز 10 خود به این لینک مراجعه کنید.پس از نصب، ابزار را باز کنید.

2. اکنون برنامه را باز کنید و اکنون رابط اصلی برنامه را مشاهده خواهید کرد. برای بررسی دقیق سرعت دانلود و آپلود کلیک کنید برنامه های نصب شده.

روی برنامه های نصب شده کلیک کنید

3. برای نظارت بر ترافیک اینترنت، می توانید روی برنامه دوبار کلیک کنید تا آمار ترافیک را مشاهده کنید.

برای مشاهده میزان مصرف اینترنت روی برنامه دوبار کلیک کنید

4. برای تنظیم قوانین NetLimiter، باید برنامه را انتخاب کنید و سپس به آن بروید گزینه‌ها > افزودن قوانین.

قوانین را تنظیم کنید

5. حالا اگر می خواهید سهمیه ترافیک اپلیکیشن خاصی را تعیین کنید، اپلیکیشن را انتخاب کنید، کلیک کنید “فیلتر”، و سپس سهمیه پهنای باند را تعیین کنید.

تعیین سهمیه ترافیک

این است؛ شما آماده ای در اینجا نحوه استفاده از NetLimiter برای محدود کردن پهنای باند به برنامه های خاص در ویندوز 10 آمده است.

جایگزین، گزینه ها

خوب، درست مانند ابزارهای بالا، بسیاری از محدود کننده های پهنای باند دیگر برای رایانه های ویندوز 10 در دسترس هستند. تقریباً هر ابزار دیگری زمانی که نیاز به انتخاب نرم افزار و تعیین محدودیت دارید، به روشی مشابه کار می کند. بهترین برنامه های رایگان نظارت بر پهنای باند را ببینید.

1. سیم شیشه ای

سیم شیشه ای

این یکی از ابزارهای پیشرو و دارای امتیاز بالای مانیتور شبکه است که برای سیستم عامل ویندوز موجود است. نکته مهم در مورد GlassWire این است که به کاربران اجازه می دهد مصرف پهنای باند و فعالیت شبکه را بر اساس مکان، برنامه نظارت کنند.

نه تنها این، بلکه GlassWire همچنین به کاربران اجازه می دهد تا سرورها و آدرس های IP را از راه دور کنترل و مسدود کنند.

2. cFosSpeed

cFosSpeed

این یکی دیگر از بهترین ابزار محدودیت پهنای باند موجود برای رایانه های ویندوز 10 است. بهترین چیز در مورد cFosSpeed ​​این است که بسیار سبک است و ویژگی های مفید زیادی دارد.

اگرچه برنامه بر روی نمایش سرعت اینترنت در زمان واقعی تمرکز دارد، اما به کاربران اجازه می دهد تا ترافیک شبکه خود را پیکربندی کنند. ابزار کوچک به کاربران اجازه می دهد تا مصرف پهنای باند را بر اساس برنامه محدود کنند.

3. مدیریت پهنای باند SoftPerfect

مدیر پهنای باند SoftPerfect

SoftPerfect Bandwidth Manager یکی دیگر از نرم افزارهای محدود کننده پهنای باند ویندوز 10 در لیست است که به کاربران اجازه می دهد استفاده از پهنای باند را برای هر برنامه ای محدود کنند. این برنامه دارای ویژگی های بسیاری است که این ابزار را کمی پیچیده می کند.

این شامل تمام ویژگی های لازمی است که از یک ابزار نظارت و مدیریت شبکه انتظار دارید. SoftPerfect Width Manager به کاربران اجازه می دهد تا قوانین سفارشی خود را برای محدود کردن استفاده از پهنای باند ایجاد کنند.

4. مانیتور شبکه PRTG

مانیتور شبکه PRTG

خوب، PRTG Network Monitor یک ابزار پیشرفته نظارت بر شبکه است که برای سیستم عامل ویندوز موجود است. با مانیتور شبکه PRTG، می توانید به سرعت تعیین کنید که دستگاه ها و برنامه های شما چقدر از پهنای باند استفاده می کنند و منبع را در تنگناها شناسایی کنید.

همچنین می توانید مانیتور شبکه PRTG را برای نظارت بر مجموعه داده های خاص از پایگاه داده خود تنظیم کنید.

5. NetCrunch

نت کرانچ

خوب، NetCrunch یکی دیگر از ابزارهای پیشرفته نظارت بر شبکه است که می توانید از آن استفاده کنید. با این حال، NetCrunch برای مبتدیان مناسب نیست. با NetCrunch می توانید پهنای باند خود را با تجزیه و تحلیل ترافیک کنترل کنید.

نه تنها این، بلکه NetCrunch همچنین به شما اجازه می دهد تا پهنای باند شبکه سرورها را نظارت کنید، ترافیک را با RMON و SNMP نظارت کنید.

بنابراین همه چیز در مورد نحوه محدود کردن پهنای باند به برنامه های خاص در ویندوز 10 است. امیدوارم این مقاله به شما کمک کرده باشد! لطفا آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. اگر در این مورد شک دارید، در کادر نظرات زیر با ما در میان بگذارید.

انتشارات نحوه محدود کردن پهنای باند به برنامه های خاص در ویندوز 10 برای اولین بار در TechViral ظاهر شد.