• خانه
  • وبلاگ
  • نحوه مخفی کردن و نمایش نوار وظیفه در ویندوز 11 (3 بهترین راه)

نحوه مخفی کردن و نمایش نوار وظیفه در ویندوز 11 (3 بهترین راه)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

نوار وظیفه ویندوز یک ویژگی مفید است زیرا به شما امکان دسترسی سریع به برنامه ها، فایل ها و پوشه های مورد علاقه خود را می دهد. با این حال، بسیاری از کاربران ترجیح می دهند نوار وظیفه را خاموش کنند، زیرا فضای کمی از صفحه را اشغال می کند.

در ویندوز 11، می توانید نوار وظیفه را مخفی کنید تا فضای بیشتری روی صفحه نمایش داشته باشید. حتی اگر نمی خواهید نوار وظیفه را به طور کامل خاموش کنید، می توانید ویژگی پنهان کردن خودکار را فعال کنید که تا زمانی که ماوس را روی آن نگه دارید، نوار وظیفه را مخفی نگه می دارد.

3 بهترین راه برای مخفی کردن و نمایش نوار وظیفه در ویندوز 11

راه‌های مختلفی برای مخفی کردن و نمایش نوار وظیفه در ویندوز 11 وجود دارد. و در این راهنما، ما برخی از بهترین راه‌ها را برای مخفی کردن و نمایش نوار وظیفه در ویندوز 11 فهرست می‌کنیم. شما می‌توانید هر روشی را که فکر می‌کنید آسان است دنبال کنید. بیا شروع کنیم.

1) نوار وظیفه را در ویندوز 11 از طریق تنظیمات مخفی و نمایش دهید

در این روش از اپلیکیشن تنظیمات ویندوز 11 برای مخفی کردن یا نمایش نوار وظیفه استفاده می کنیم. در اینجا چند مرحله ساده وجود دارد که می توانید برای شروع فرآیند آماده سازی برای میانجیگری انجام دهید.

1. ابتدا روی دکمه Start ویندوز 11 کلیک کرده و انتخاب کنید تنظیمات.

تنظیمات

2. در برنامه تنظیمات، کلیک کنید سفارشی سازی بخش در پنل سمت چپ

سفارشی سازی

3. در قسمت سمت راست، به پایین بروید و کلیک کنید نوار وظیفه.

نوار وظیفه

4. در نوار وظیفه، گسترش دهید رفتار نوار وظیفه بخش و بررسی کنید “پنهان کردن خودکار نوار وظیفه” گزینه.

نحوه مخفی کردن و نمایش نوار وظیفه در ویندوز 11 (3 بهترین راه)

این است! این کار به طور خودکار نوار وظیفه را در ویندوز 11 شما مخفی می کند. برای نمایش دوباره نوار وظیفه باید نشانگر ماوس را روی ناحیه نوار وظیفه نگه دارید.

2) نوار وظیفه را در ویندوز 11 از طریق رجیستری مخفی و نمایش دهید

اگر از نسخه غیرفعال ویندوز 11 استفاده می کنید، باید این روش را برای مخفی کردن یا نمایش نوار وظیفه در ویندوز 11 دنبال کنید. در اینجا کاری که باید انجام دهید آمده است.

1. ابتدا روی Windows 11 Search کلیک کرده و وارد رجیستری شوید. سپس باز کنید ویرایشگر رجیستری از لیست

ویرایشگر رجیستری

2. در ویرایشگر رجیستری به مسیر زیر بروید:

ComputerHKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerStuckRects3

کامپیوتر  HKEY_CURRENT_USER  نرم افزار  مایکروسافت  ویندوز  CurrentVersion  Explorer  StuckRects3

3. روی Settings در سمت راست کلیک راست کنید. که در ویرایش مقدار باینریروی اولین ورودی کناری دوبار کلیک کنید 00000008 داده های ارزشی

ابتدا تا 00000008 داده مقدار را ثبت کنید

4. ورودی را تغییر دهید 7A س 7B. وقتی کارتان تمام شد، کلیک کنید خیلی خوب دکمه.

رکورد 7A را با 7B جایگزین کنید

این است! شما آماده ای. اکنون کامپیوتر خود را ریستارت کنید تا تغییرات اعمال شود. پس از راه اندازی مجدد، دیگر نوار وظیفه را نخواهید دید. اگر می خواهید نوار وظیفه را دوباره نشان دهید، مراحل را تکرار کرده و جایگزین کنید 7B ورود با 7A در مرحله 4

رکورد 7B را با 7A جایگزین کنید

3. با استفاده از PowerShell به صورت خودکار نوار وظیفه را در ویندوز 11 مخفی کنید

حتی می توانید از ابزار PowerShell در ویندوز 11 خود برای فعال کردن پنهان کردن خودکار نوار وظیفه استفاده کنید. شما باید برخی از مراحل ساده ای را که در زیر به اشتراک گذاشته ایم را دنبال کنید.

1. ابتدا روی Windows 11 Search کلیک کرده و تایپ کنید پاورشل. روی PowerShell کلیک راست کرده و انتخاب کنید به عنوان مدیر اجرا شود.

به عنوان مدیر اجرا شود.

2. در ابزار PowerShell، دستور را اجرا کنید:

&{$p='HKCU:SOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerStuckRects3';$v=(Get-ItemProperty -Path $p).Settings;$v[8]=3;&Set-ItemProperty -Path $p -Name Settings -Value $v;&Stop-Process -f -ProcessName explorer}

دستور را اجرا کنید

3. دستور بالا مخفی کردن خودکار نوار وظیفه ویندوز 11 شما را فعال می کند.

4. اگر می خواهید ویژگی پنهان کردن خودکار نوار وظیفه را غیرفعال کنید، این دستور را اجرا کنید:

&{$p='HKCU:SOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerStuckRects3';$v=(Get-ItemProperty -Path $p).Settings;$v[8]=2;&Set-ItemProperty -Path $p -Name Settings -Value $v;&Stop-Process -f -ProcessName explorer}

دستور را اجرا کنید

این است! در اینجا نحوه فعال و غیرفعال کردن پنهان کردن خودکار برای نوار وظیفه ویندوز 11 با استفاده از PowerShell آورده شده است.

بنابراین، اینها سه راه برای مخفی کردن و نمایش نوار وظیفه در ویندوز 11 هستند. این روش ها حتی در ویندوز 10 نیز کار می کنند. همچنین می توانید از ابزارهای شخصی سازی نوار وظیفه شخص ثالث برای فعال یا غیرفعال کردن نوار وظیفه در ویندوز 11 استفاده کنید.

نشریه How to hide and show taskbar in Windows 11 (3 بهترین روش) برای اولین بار در ویندوز کار ظاهر شد.