• خانه
  • وبلاگ
  • نحوه مدیریت مجوزهای برنامه در ویندوز 11 در سال 2022

نحوه مدیریت مجوزهای برنامه در ویندوز 11 در سال 2022

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

مانند اندروید، برنامه های ویندوز 11 برای دسترسی به ویژگی های سخت افزاری و نرم افزاری رایانه شما به مجوز نیاز دارند. به عنوان مثال، اگر یک برنامه ضبط صدا را نصب کنید، برنامه برای عملکرد به مجوز میکروفون شما نیاز دارد. مشکل این است که گاهی اوقات ما برنامه ها را نصب می کنیم و همه درخواست های مجوز را بدون بررسی آنها می پذیریم.

اگر برنامه‌ها را از فروشگاه مایکروسافت دانلود می‌کنید، می‌توانید بدون نگرانی در مورد مسائل حریم خصوصی و امنیتی، مجوزهای مورد نیاز را به برنامه‌ها بدهید. با این حال، اگر برنامه ها را از منابع شخص ثالث دانلود می کنید، همیشه باید قبل از اجازه دادن به آنها، مجوزها را دوباره بررسی کنید.

مراحل مدیریت مجوزهای برنامه در ویندوز 11

گاهی اوقات برنامه های مخرب ممکن است سعی کنند مجوزهایی را جستجو کنند که به آنها نیازی ندارد و ارائه مجوزها ممکن است حریم خصوصی و امنیت دستگاه شما را به خطر بیندازد.

بنابراین، توصیه می‌شود مجوزهای برنامه‌ها را در ویندوز 11 کنترل کنید، مخصوصاً اگر اغلب برنامه‌ها را از منابع شخص ثالث دانلود و نصب می‌کنید. در اینجا نحوه فعال کردن، غیرفعال کردن و مدیریت مجوزهای برنامه در ویندوز 11 آورده شده است.

1) مجوزها را از تنظیمات فعال / غیرفعال کنید

این روش از برنامه تنظیمات ویندوز 11 برای فعال یا غیرفعال کردن مجوزها برای برنامه های جداگانه استفاده می کند. در اینجا چند مرحله ساده وجود دارد که می توانید برای شروع فرآیند آماده سازی برای میانجیگری انجام دهید.

1. ابتدا روی منوی استارت ویندوز 11 کلیک کرده و انتخاب کنید تنظیمات.

تنظیمات

2. در برنامه تنظیمات، به برنامه های کاربردی بخش زیر

به بخش برنامه ها بروید

3. در قسمت سمت راست، کلیک کنید برنامه های نصب شده بخش.

برنامه های نصب شده

4. باید اپلیکیشنی را که می خواهید مجوزهای آن را تغییر دهید، پیدا کنید. وقتی کارتان تمام شد، کلیک کنید سه امتیاز در کنار نام برنامه

سه امتیاز

5. از لیست گزینه های ظاهر شده، کلیک کنید گزینه های پیشرفته.

گزینه های پیشرفته

6. در صفحه بعدی، به Application Permissions بروید. شما قادر خواهید بود تمام مجوزهایی را که برنامه به آنها دسترسی دارد مشاهده کنید. تو می توانی فعال/غیرفعال کردن مجوزها با آرزوی شما

فعال/غیرفعال کردن مجوزها

این است! در اینجا نحوه فعال یا غیرفعال کردن مجوزها برای برنامه های جداگانه در ویندوز 11 آورده شده است.

2) نحوه مدیریت مجوزهای برنامه برای چندین برنامه

اگر می خواهید مجوزهای چند برنامه را همزمان مدیریت کنید، باید این روش را دنبال کنید. در اینجا نحوه مدیریت مجوزهای برنامه برای چندین برنامه در ویندوز 11 آورده شده است.

1. ابتدا روی دکمه Start ویندوز 11 کلیک کرده و انتخاب کنید تنظیمات.

تنظیمات

2. کلیک کنید حریم خصوصی و امنیت گزینه در برنامه تنظیمات

حریم خصوصی و امنیت

3. به سمت راست حرکت کنید مجوزهای برنامه بخش. اکنون باید مجوزهایی را که می خواهید پیکربندی کنید انتخاب کنید.

مجوزهای برنامه

 

4. برای نمایش ما اصلاح خواهیم کرد مجوزهای مکان برای برنامه های کاربردی با کلیک بر روی Location Permissions نمایش همه برنامه هایی که به موقعیت مکانی شما دسترسی دارند.

نمایش همه برنامه هایی که به موقعیت مکانی شما دسترسی دارند

5. می توانید به صورت دستی مجوز مکان را برای هر برنامه نصب شده در ویندوز 11 خود فعال یا غیرفعال کنید.

مجوز مکان را فعال یا غیرفعال کنید

این است! در اینجا نحوه مدیریت مجوزهای برنامه برای چندین برنامه در ویندوز 11 آمده است. برای مدیریت سایر دسته‌های مجوزها، مانند میکروفون، دوربین، اعلان‌ها و موارد دیگر، باید همین مراحل را تکرار کنید. صفحه حریم خصوصی و امنیت ویندوز 11 نیز تنظیمات مختلفی را ارائه می دهد که باید آنها را بررسی کنید.

همچنین بخوانید: چگونه به‌روزرسانی‌های ویندوز 11 را به صورت دستی حذف کنیم

بنابراین، این راهنما برای فعال یا غیرفعال کردن مجوزها برای برنامه های کاربردی در ویندوز 11 است. شما باید به طور دوره ای مجوزهای برنامه را از طریق صفحه حریم خصوصی و امنیت ویندوز 11 بررسی کنید. اگر در این مورد شک دارید، در نظرات با ما در میان بگذارید.

انتشارات نحوه مدیریت مجوزهای برنامه در ویندوز 11 در سال 2022 برای اولین بار در ویندوز کار ظاهر شد.