• خانه
  • وبلاگ
  • نحوه نصب مجدد ویندوز بدون از دست دادن اطلاعات

نحوه نصب مجدد ویندوز بدون از دست دادن اطلاعات

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه نصب مجدد ویندوز بدون از دست دادن اطلاعات

در مقایسه با هر سیستم عامل دسکتاپ دیگری، استفاده از ویندوز مایکروسافت آسان است و ویژگی های بی پایانی را ارائه می دهد. با این حال، از سوی دیگر، باگ ها در پلتفرم بسیار زیاد هستند.

این خطاها معمولاً باعث بروز خطاهای مختلفی در سیستم عامل ویندوز می شود و کاربران را مجبور به نصب مجدد سیستم عامل می کند. نصب مجدد ویندوز کار پیچیده ای نیست، اما اگر داده های زیادی در آن ذخیره شده است، باید قبل از فرمت کردن سیستم عامل به چیزهای زیادی فکر کنید.

برای نصب مجدد ویندوز 10، باید قبل از فرمت کردن، یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. پس از فرمت کردن سیستم عامل، هیچ گزینه ای برای بازیابی این داده ها نخواهید داشت. به همین دلیل است که کاربران اغلب عباراتی مانند «نصب مجدد ویندوز بدون از دست دادن اطلاعات» یا «نصب مجدد ویندوز بدون قالب بندی» و غیره را جستجو می کنند.

همچنین بخوانید: ویندوز 11 دانلود رایگان نسخه کامل فایل ISO نسخه 64 بیتی و بتا

مراحل نصب مجدد ویندوز بدون از دست دادن اطلاعات

بنابراین، اگر به دنبال همان چیزی هستید، خوبی این است که ما روشی داریم که به شما کمک می کند بدون از دست دادن اطلاعات ذخیره شده در دستگاه، ویندوز را دوباره نصب کنید. بنابراین در این مقاله روشی را به اشتراک می گذاریم که به شما کمک می کند ویندوز را بدون از دست دادن داده ها دوباره نصب کنید.

از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

ممکن است همه چیز به طرز وحشتناکی اشتباه پیش برود، بنابراین باید از کل دستگاه خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. به این ترتیب می توانید به جایی که قبل از نصب مجدد بودید برگردید. همچنین باید از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید زیرا نصب مجدد می تواند همه چیز را در هارد دیسک شما از بین ببرد.

بهترین راه این است که سیستم را شبیه سازی کنید، بنابراین من این ابزار را توصیه می کنم.EaseUS همه پشتیبان گیریکه هم آرشیو و هم شبیه سازی تصاویر را انجام می دهد.

برای این کار، من کلون کردن را توصیه می کنم زیرا بازیابی فایل های داده را بعدا آسان تر می کند. از سوی دیگر، آرشیو تصاویر به تنهایی نیازی به دستگاه خارجی ندارد. هر گزینه کار خواهد کرد.

ویندوز را مجدداً بدون از دست دادن اطلاعات نصب کنید

به غیر از پشتیبان گیری از EaseUS Todo، می توانید از هر برنامه پشتیبان دیگری برای این منظور استفاده کنید. ما فهرستی از بهترین خدمات ذخیره سازی فایل های ابری و پشتیبان گیری را که می توانید مرور کنید به اشتراک گذاشته ایم.

اگر از هر سرویس پشتیبان برای بازیابی فایل‌ها و پوشه‌ها استفاده می‌کنید، فقط از فایل‌ها نسخه پشتیبان تهیه کنید. همچنین فایل های نصب ویندوز را حتما خاموش کنید.

همچنین باید از درایورهای ویندوز خود یک نسخه پشتیبان درست تهیه کنید و دستورالعمل ها را دنبال کنید نحوه پشتیبان گیری و بازیابی درایورهای ویندوز 7، 8 و 10.

ویندوز را دوباره نصب کنید

نحوه جایگزینی نصب ویندوز قدیمی با نصب جدید به ابزار بازیابی و ارائه دهنده رایانه شما بستگی دارد. اگر رایانه شما دارای پارتیشن بازیابی هارد دیسک است، دستورالعمل های بوت را در محیط تعمیر پیدا کنید یا می توانید کلید پیش فرض رایانه خود را نیز در اینترنت جستجو کنید.

هنگام روشن کردن رایانه، صفحه نمایش را تماشا کنید. ممکن است پیامی مانند “برای تعمیر F10 را فشار دهید“. اگر ابزار بازیابی شما یک دیسک واقعی مایکروسافت ویندوز است، ابزار از شما می پرسد که چه نوع نصبی را انجام دهد.

شما از نوعی می خواهید که نسخه جدیدی از ویندوز را به شما ارائه دهد. برای ویندوز 7،8،8 / 8.1،10 یا ویستا، هنگامی که جادوگر نوع نصب را می‌پرسد، انتخاب کنید شخصی شده گزینه.

ویندوز را مجدداً بدون از دست دادن اطلاعات نصب کنید

توجه داشته باشید: همانطور که به تنظیمات سفارشی می روید، فقط باید پارتیشنی را که ویندوز قبلاً در آن نصب شده بود فرمت کنید. شما نباید پارتیشن های دیگر را لمس کنید.

-> راه اندازی ویندوز

تبریک می گویم. !! شما نصب جدیدی از ویندوز دارید. حالا کار سخت از اینجا شروع می شود. به یاد داشته باشید که ویندوز به آپدیت نیاز دارد. تعمیر به صورت خودکار انجام می شود، اما اگر می خواهید آن را حذف کنید، Windows Update را اجرا کنید و از آن مراقبت کنید.

ویندوز را مجدداً بدون از دست دادن اطلاعات نصب کنید

پس از پاک کردن ویندوز از برنامه‌های ناخواسته، باید تمام برنامه‌ها و درایورهایی را که می‌خواهید روی رایانه خود داشته باشید، دوباره نصب کنید. با ابزارهای امنیتی خود مانند برنامه های آنتی ویروس شروع کنید و ادامه دهید.

سعی نکنید دو برنامه را همزمان نصب کنید و اگر نصب نیاز به راه اندازی مجدد داشت حتما ریبوت کنید. پس از نصب همه چیز، تصویر زمینه را تنظیم کنید، تنظیمات پاور و محافظ صفحه را تغییر دهید و غیره.

بازیابی فایل

پس از نصب مجدد ویندوز، باید فایل هایی که در مرحله اول از آنها بک آپ گرفته اید را بازیابی کنید. ابتدا فایل پشتیبان ایجاد شده برای بازیابی اطلاعات را بازیابی کنید.

از گزینه ریست در ویندوز 10 استفاده کنید

ویندوز 10 را ریست کنید

خب، ویندوز 10 به شما این امکان را می دهد که دستگاه خود را در مراحل آسان ریست کنید. اگر بازنشانی سیستم را انجام می دهید، باید انتخاب کنید که آیا می خواهید فایل های خود را ذخیره کنید یا کل دیسک نصب سیستم را حذف کنید.

ما یک راهنمای دقیق برای بازنشانی رایانه ویندوز 10 به اشتراک گذاشته‌ایم. برای بازنشانی رایانه خود بدون از دست دادن اطلاعات، باید برخی از مراحل ساده به اشتراک گذاشته شده در این مقاله را دنبال کنید.

گزینه Reset در این رایانه فایل های سیستم را حذف می کند و سپس به طور خودکار ویندوز را دوباره نصب می کند.

بنابراین، اینها بهترین روش ها برای نصب مجدد ویندوز بدون از دست دادن اطلاعات هستند. امیدوارم این مقاله به شما کمک کرده باشد! لطفا آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. اگر در این مورد شک دارید، در کادر نظرات زیر با ما در میان بگذارید.

نشریه نحوه نصب مجدد ویندوز بدون از دست دادن اطلاعات برای اولین بار در TechViral ظاهر شد.