• خانه
  • وبلاگ
  • نحوه پیدا کردن شماره سریال لپ تاپ برای بارگیری سرویس و درایور

نحوه پیدا کردن شماره سریال لپ تاپ برای بارگیری سرویس و درایور

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه شماره سریال لپ تاپ خود را برای بارگیری سرویس و درایور پیدا کنید

بیا با آن روبرو شویم؛ مواقعی وجود دارد که همه ما می خواهیم شماره سریال لپ تاپ خود را بدانیم. دلایل مختلفی وجود دارد که می خواهید شماره سریال لپ تاپ خود را پیدا کنید. به عنوان مثال ، ممکن است بخواهید از خدمات فنی استفاده کنید یا درایورها را بارگیری کنید.

به هر دلیلی که باشد ، می توانید به راحتی شماره سریال لپ تاپ خود را در رایانه ویندوز 10 پیدا کنید. روشهای مختلفی برای یافتن شماره سریال لپ تاپ در ویندوز 10 وجود دارد.

بهترین روش ها برای یافتن شماره سریال لپ تاپ شما

بنابراین ، اگر به دنبال راه هایی برای پیدا کردن شماره سریال لپ تاپ خود هستید ، مقاله مناسب را بخوانید. در این مقاله ، ما یک راهنمای گام به گام در مورد نحوه پیدا کردن شماره سریال لپ تاپ خود در رایانه Windows 10 به اشتراک می گذاریم. بیایید بررسی کنیم.

شماره سریال سخت افزار ، جعبه لپ تاپ و غیره را پیدا کنید.

شماره سریال سخت افزار ، جعبه لپ تاپ و غیره را پیدا کنید.

خوب ، قبل از جستجوی جای دیگر ، باید سخت افزار لپ تاپ را بررسی کنید. معمولاً شماره سریال لپ تاپ در پایین لپ تاپ که در آن باتری را وارد می کنید ذکر شده است. بنابراین ، لپ تاپ را برگردانید و شماره سریال را بررسی کنید.

شماره سریال معمولاً مستقیماً روی پلاستیک یا فلزی که لپ تاپ از آن ساخته شده است چاپ می شود. اگر شماره سریال را پیدا نکردید ، باتری را بردارید و داخل محفظه باتری را بررسی کنید. همچنین می توانید صورتحساب لپ تاپ را مشاهده کنید.

با استفاده از خط فرمان

در این روش ، از خط فرمان ویندوز 10 برای یافتن شماره سریال استفاده می کنیم. در اینجا کاری است که باید انجام دهید.

مرحله ی 1. ابتدا ، Windows 10 را برای جستجو باز کرده و “CMD” را وارد کنید. سپس بر روی CMD راست کلیک کرده و را انتخاب کنید “به عنوان سرپرست اجرا شود.”

نحوه پیدا کردن شماره سریال لپ تاپ برای بارگیری سرویس و درایور

گام 2. درج کردن ‘wmic bios get serialnumber‘و کلید Enter را در پنجره خط فرمان فشار دهید.

نحوه پیدا کردن شماره سریال لپ تاپ برای بارگیری سرویس و درایور

مرحله 3 اکنون شماره سریال کامپیوتر را مشاهده خواهید کرد. اگر چیزی شبیه به “Fill in by OEM” مشاهده کردید ، به این معنی است که سازنده رایانه شماره را به درستی پر نکرده است.

این است! شما آماده ای. در اینجا چگونه می توانید شماره سریال لپ تاپ خود را در Windows 10 از طریق CMD پیدا کنید.

استفاده از Powershell

در این روش ، از Windows Powershell برای یافتن شماره سریال لپ تاپ استفاده می کنیم. در اینجا کاری است که باید انجام دهید.

مرحله ی 1. شما باید به رایانه ویندوز خود به Powershell دسترسی داشته باشید. برای انجام این کار ، روی دکمه Windows کلیک کنید و سپس “Powershell” را وارد کنید. سپس بر روی Powershell راست کلیک کرده و “Run as administrator” را انتخاب کنید.

برای دانلود خدمات و درایورها ، شماره سریال لپ تاپ خود را پیدا کنید

گام 2. اکنون در PowerShell باید دستور زیر را وارد کنید و این دستور به گونه ای ساخته شده است که به شماره سریال شما دسترسی داشته باشد و بتواند آن را روی صفحه نمایش دهد:

gwmi win32_bios | fl SerialNumber

مرحله 3 اکنون شماره سریال خود را روی صفحه نمایش داده می شود و به آن دسترسی خواهید داشت تا هر کاری که می خواهید انجام دهید.

شماره سریال لپ تاپ خود را برای بارگیری سرویس و درایور پیدا کنید

روش دیگر ، می توانید باتری لپ تاپ خود را برداشته و شماره سریال زیر را در آنجا پیدا کنید. به احتمال زیاد می توانید آن را پیدا کنید.

از طریق BIOS

از طریق BIOS

خوب ، یک روش آسان دیگر برای پیدا کردن شماره سریال لپ تاپ ، تنظیمات سیستم عامل BIOS یا UEFI است.

با این حال ، بازی با تنظیمات BIOS یک روش توصیه شده نیست. با این حال ، اگر ترفند خط فرمان بالا نتوانست شماره سریال را ذکر کند ، اگر گزینه دیگری ندارید ، می توانید روش BIOS یا UEFI را امتحان کنید.

برای انجام این کار ، به صفحه تنظیمات BIOS بروید و نگاهی گذرا به صفحه اصلی بیندازید. ابتدا باید شماره ای را که در پشت “شماره سریال” نوشته شده است یادداشت کنید. اگر شماره سریال را در صفحه اصلی پیدا نکردید ، آن را در System Configuration جستجو کنید.

نشریه نحوه پیدا کردن شماره سریال لپ تاپ برای بارگیری خدمات و درایورها برای اولین بار در TechViral ظاهر شد.