• خانه
  • وبلاگ
  • نحوه یافتن و ویرایش فایل Hosts در ویندوز 11 (مسدود شدن وب سایت)

نحوه یافتن و ویرایش فایل Hosts در ویندوز 11 (مسدود شدن وب سایت)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

در ویندوز 11 راه های مختلفی برای مسدود کردن وب سایت های وقت گیر یا حواس پرتی دارید. به عنوان مثال، اگر از Google Chrome استفاده می کنید، می توانید افزونه هایی را برای مسدود کردن وب سایت ها نصب کنید. در غیر این صورت، می‌توانید از نرم‌افزار شخص ثالث استفاده کنید یا خط‌مشی‌های فایروال ایجاد کنید تا از باز شدن برخی سایت‌ها در دستگاه خود جلوگیری کنید.

اگرچه ما روش های مختلفی برای مسدود کردن وب سایت ها داریم، اما محبوب ترین و بهترین گزینه ویرایش فایل Hosts است. با این حال، مشکل محدود کردن وب‌سایت‌ها از طریق فایل Hosts این است که فایل در عمق پوشه نصب سیستم پنهان است و ویرایش نیاز به دسترسی سرپرست دارد.

مراحل پیدا کردن و ویرایش فایل Hosts در ویندوز 11 (مسدود کردن وب سایت ها)

با این حال، هنگامی که فرآیند را بدانید، همه چیز بسیار آسان تر خواهد شد. بنابراین، اگر علاقه مند به یافتن و ویرایش فایل های میزبان در ویندوز 11 برای مسدود کردن وب سایت های خاص هستید، به صفحه درستی آمده اید. در زیر راهنمای گام به گام یافتن و ویرایش فایل میزبان در ویندوز 11 را به اشتراک گذاشته ایم. بیایید شروع کنیم.

چگونه فایل هاست را در ویندوز 11 پیدا کنیم

همانطور که در بالا ذکر شد، فایل میزبان در ویندوز 11 در اعماق پوشه System 32 قرار دارد. یافتن فایل میزبان در ویندوز 11 می تواند دشوار باشد، اما می توانید با دانستن مسیر دقیق کار را آسان تر کنید.

1. ابتدا File Explorer را در رایانه خود باز کنید و روی دستگاه نصب سیستم خود دوبار کلیک کنید.

2. روی دستگاه نصب سیستم (معمولا یک دیسک محلی (C :))، دوبار کلیک کنید پنجره ها.

پنجره ها

3. در پوشه Windows، مکان را پیدا کرده و دوبار کلیک کنید سیستم 32 پوشه

سیستم 32

4. در پوشه system32، مکان را پیدا کنید رانندگان پوشه اگر نمی توانید پوشه درایور را پیدا کنید، از گزینه جستجو برای پیدا کردن آن استفاده کنید.

رانندگان

5. در پوشه درایورها، دوبار کلیک کنید و غیره پوشه

روی پوشه و غیره دوبار کلیک کنید

6. در پوشه etc، روی دکمه پیش نمایش در نوار بالا کلیک کنید و انتخاب کنید نمایش> موارد پنهان. اکنون فایلی به نام ‘میزبان ها

فایل با نام

این است! این فایل میزبانی است که برای مسدود کردن وب سایت ها باید ویرایش کنید.

چگونه با استفاده از فایل هاست وب سایت ها را مسدود کنیم؟

اگر می‌خواهید وب‌سایت‌ها را با استفاده از فایل میزبان مسدود کنید، ابتدا باید وارد حساب کاربری سرپرست ویندوز 11 خود شوید. اگر نمی‌خواهید از حساب کاربری مدیر استفاده کنید، می‌توانید به مدیر حساب کاربری که استفاده می‌کنید مجوز دهید.

قبل از ویرایش فایل Hosts، فایل اصلی را در مکانی امن کپی کنید. سپس روی فایل Hosts دوبار کلیک کرده و انتخاب کنید دفترچه یادداشت برای باز کردن فایل

Notepad را انتخاب کنید

اگر می خواهید هر وب سایتی را مسدود کنید، باید یک خط در پایین فایل میزبان اضافه کنید. ترتیبی که باید اضافه کنید این است:

0.0.0.0 facebook.com

0.0.0.0 facebook.com

خط بالا وب سایت فیس بوک را در دستگاه شما مسدود می کند. تو می توانی هر تعداد وب سایت را که می خواهید به فایل هاست اضافه کنید. آدرس وب باید بعد از 0.0.0.0 ظاهر شود

وقتی کارتان تمام شد، کلیک کنید فایل را فشار دهید و ‘ را انتخاب کنیدصرفه جویی‘گزینه. این است! با این کار وب سایت در رایانه ویندوز 11 شما مسدود می شود.

روی دکمه File کلیک کنید و گزینه

اگر می خواهید وب سایت را رفع انسداد کنید، باید این کار را انجام دهید ردیفی را که اضافه کردید حذف کنید در فایل میزبان یا می توانید اضافه کنید # در ابتدای خط برای تبدیل نحو به نظر.

ردیفی را که اضافه کردید حذف کنید

این است! در اینجا نحوه ویرایش فایل هاست در ویندوز 11 برای مسدود کردن وب سایت ها آمده است. اکنون وقتی می خواهید به سایت مراجعه کنید، صفحه ای مانند تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد.

نحوه یافتن و ویرایش فایل Hosts در ویندوز 11 (مسدود شدن وب سایت)

بنابراین، این همه در مورد نحوه یافتن و ویرایش فایل میزبان در ویندوز 11 است. اگر مشکلی پیش آمد، باید فایل هاست ویرایش شده را با فایل اصلی که قبلا کپی کرده اید جایگزین کنید. اگر در این مورد شک دارید، در نظرات زیر با ما در میان بگذارید.

انتشارات نحوه یافتن و ویرایش فایل Hosts در ویندوز 11 (مسدود کردن وب سایت) برای اولین بار در ویندوز کار ظاهر شد.