منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • نکاتی برای برآورد شکاف مهارت ها و عملکرد در نیروی کار

نکاتی برای برآورد شکاف مهارت ها و عملکرد در نیروی کار

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ


گرفتار شدن در شلوغی و شلوغی زندگی روزمره آسان است، اما اگر به عملکرد نیروی کار و شکاف مهارتی توجه نکنید، می توانید خود را در یک کتری ماهی قرار دهید. هیچ کس نمی تواند در همه چیز متخصص باشد، اما چه در محل کار و چه در زندگی شخصی، شناسایی زمینه هایی که کارکنان شما در آنها برتری می یابند و فرصت هایی که در آن می توانند پیشرفت کنند، می تواند کمک زیادی به افزایش موفقیت شرکت شما کند. برای افزایش مهارت های حرفه ای، آموزش شرکتی برای موفقیت هر کسب و کاری حیاتی است. در اینجا هفت نکته برای ارزیابی عملکرد و شکاف مهارت وجود دارد.

 • نشانه هایی که کارکنان شما توانایی های خود را برآورده نمی کنند

مشخص کردن اینکه چرا تیم شما توانایی های خود را برآورده نمی کند می تواند دشوار باشد. آنها ممکن است از شکاف های مهارتی رنج ببرند، یا به سادگی زمان کافی برای کار خود قرار ندهند. خبر خوب این است که برخی از علائم وجود دارد که به شما کمک می کند تفاوت را تشخیص دهید.

 1. کارمندان به جای تصحیح اشتباهات دیگران، در حال کار بر روی اشتباهات دیگران هستند.
 2. کارمندان مسئولیت اعمال خود را بر عهده نمی گیرند، بلکه دیگران را به خاطر ایجاد مشکل سرزنش می کنند.
 3. کارمندان در اعتراف به اشتباه در مورد چیزی مشکل دارند، حتی زمانی که برای همه آشکار است.
 4. کارمندان احساس می کنند بیش از حد کار می کنند، زیرا آنها با وظایف بیش از حد سنگین هستند، اما همچنان انتظار دارند که همه چیز به موقع انجام شود. با این حال، به نظر می رسد که آنها قادر به انجام تمام وظایف در بشقاب خود در یک حرکت نیستند.

طبق گفته McKinsey & Company، تعداد زیادی از شرکت‌ها (87%) در سراسر جهان می‌دانند که یا در حال حاضر شکاف مهارتی دارند یا ظرف چند سال آینده خواهند داشت.، سشکاف کشتار تفاوت بین عملکرد یک کارمند ایده آل و عملکرد واقعی آنها است. از منظر تجاری، استراتژی سازمان ایجاد و رسیدگی به این تفاوت ها در بلندمدت و کوتاه مدت از طریق ابزارهای مختلف مانند آموزش، راهنمایی یا تجدید ساختار سازمانی است.

ارزیابی کارکنان یک راه عالی برای شناسایی شکاف های مهارتی است. راه های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد، از جمله آزمون، آزمون و ارزیابی عملی. نکته کلیدی در اینجا این است که ارزیابی را بر اساس زمینه های کاری واقعی انجام دهید تا بتوانید شکاف های واقعی مهارت و نیازهای آموزشی را شناسایی کنید. چگونه می توان آن را به سرعت و به طور موثر اجرا کرد؟ حتی LMS شما می تواند کمک کند: یک راه حل تجزیه و تحلیل شکاف مهارت ها می تواند به شناسایی شکاف های مهارت و دانش در محل کار کمک کند.

طبق آخرین گزارش یادگیری در محل کار لینکدین: 64 درصد از متخصصان آموزش و توسعه می گویند که آموزش مجدد نیروی کار امروزی برای پر کردن شکاف مهارتی اولویت دارد.و پس از ارزیابی هایی مانند این، درک اینکه چه کسی، چه چیزی و چگونه باید آموزش داد آسان تر می شود.

 • نکته 2 – از کارگر اطراف بپرسید

راهبرد دیگر برای شناسایی شکاف های مهارتی از طریق بازخورد است. یک رویکرد، بررسی 360 درجه است. یک روش مهم برای بررسی عملکرد کارکنان شامل درخواست بازخورد از همکاران، مدیران و گزارش‌های مستقیم است. غیر معمول نیست که نظرات بازخورد شامل مشتریان، مشتریان و فروشندگان نیز می شود. این رویکرد ارزیابی همچنین می تواند به عنوان روشی برای جمع آوری داده ها استفاده شود. به جای دریافت بازخورد در مورد یک کارمند خاص، می توانید در مورد مسائل کلی عملکرد بازخورد دریافت کنید و می توانید از داده ها برای تجزیه و تحلیل تمرینات تیمی یا فردی خود استفاده کنید.

 • نکته 3 – پرسیدن سوالات سخت

همه می دانند که اعداد کل داستان را بیان نمی کنند. بهترین راه برای ارزیابی تفاوت بین مهارت و عملکرد، پرسیدن سوالات سخت است. آیا آنها ایده ای دارند که چرا عملکرد ضعیفی دارند یا کارهایی را انجام می دهند که منجر به شکست در محل کار می شود؟ آیا آنها متوجه شده اند که چگونه از تأثیر این رفتارها بر موفقیت آینده جلوگیری کنند؟ حقیقت این است که پاسخ به این سوالات برای همه آسان نیست. اما اگر بتوانیم آنچه را که در گذشته ما را به بیراهه کشانده است شناسایی کنیم، می توانیم مسیر جدیدی را برای آینده خود انتخاب کنیم.

 • نکته 4 – یک مربی باشید

در اینجا چند راه وجود دارد که می توانید به توسعه مهارت های کارمند خود کمک کنید:

 1. از آنها بخواهید یک همکار کوچکتر را در تیم راهنمایی کنند.
 2. از آنها بخواهید که مسئولیت خاصی را برای تیم مانند بهبود مدیریت زمان یا کارایی هزینه بر عهده بگیرند.
 3. به آنها پروژه ای خارج از کار روزانه اختصاص دهید که می تواند به افزایش مهارت آنها در منطقه ای که می خواهند کاوش کنند کمک کند.

 • نکته 5 – تناسب رفتاری در کارکنان را بررسی کنید

به همان اندازه مهم، اگر نه بیشتر، بررسی تناسب رفتاری کارکنانتان است. برای مشاهده نحوه تعامل کارکنان با مشتریان، رسیدگی به مسائل در محل کار و کار با همتایان و مدیران خود وقت بگذارید. اگر متوجه شدید که آیا او دوست داشت این کار را به این روش انجام می داد، در نظر بگیرید که آیا آن شخص ممکن است در جای دیگری در سازمان شما مناسب تر باشد یا خیر. به خاطر داشته باشید که وقتی افراد نزدیک همکاران یا اعضای تیم هستند، همیشه مقابله با چنین مسائلی آسان نیست.

 • نکته 6 – حسابرسی نیروی کار

دو روش برای انجام ممیزی ارزیابی وجود دارد: اولی توسط حسابرسی داخلی انجام می شود که توسط سازمان انجام می شود. در این مورد، هر یک از کارکنان شرکت باید یک ارزیابی خود را انجام دهند تا مشخص شود که باید روی چه چیزی کار کنند. این را می توان با انجام تجزیه و تحلیل شکاف عملکرد خود انجام داد، جایی که خود را بر اساس لیست مهارت ها و شایستگی های حرفه ای خود ارزیابی می کنید.

گزینه دیگر انجام یک ارزیابی خارجی از فردی است که قبلاً با سازمان ارتباط نداشته است. این کارشناسان معمولاً برای ارزیابی های خاص وارد می شوند، اما در صورت نیاز می توانند بینش ارزشمندی را ارائه دهند. آنها در مورد نحوه عملکرد هر بخش و همچنین نحوه عملکرد کارکنان در مورد اهداف و اهداف فردی خود بازخورد ارائه می دهند.

 • نکته 7 – روی شاخص های کلیدی عملکرد تمرکز کنید

نگاهی به شاخص های کلیدی عملکرد (KPI) برای ارزیابی موقعیت شرکت می تواند مفید باشد. برای مثال، اگر در صنعت B2B هستید، ارزش دارد که KPIهای جذب مشتری و حفظ آن را بررسی کنید تا ببینید کسب و کار شما چقدر خوب عمل می کند. این به شما کمک می کند تا بفهمید چه جنبه هایی از کسب و کار شما به خوبی کار می کند و چه مواردی نیاز به بهبود دارد. شاخص‌های کلیدی عملکرد همچنین می‌توانند بینشی در مورد جایی که شکاف‌های مهارتی ممکن است وجود داشته باشد را ارائه دهند. به عنوان مثال، اگر در طول زمان متوجه کاهش تعداد درآمد یا نرخ حفظ شده‌اید، اما نمی‌توانید دلیل این تغییر را شناسایی کنید، ممکن است به این معنی باشد که مهارت‌های شما برای داشتن یک کسب‌وکار موفق در اقتصاد امروز بسیار پایین است. با تقاضای بازار مطابقت ندارد. ،

به طور کلی، مهم‌ترین کاری که می‌توانید برای رفع شکاف‌های عملکردی انجام دهید این است که با رئیس خود گفتگوی باز داشته باشید. از آنها بخواهید به شما کمک کنند تا نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنید و همچنین از آنها برای ایجاد نقاط قوت خود کمک بخواهید. این روند باید ادامه یابد تا اطمینان حاصل شود که مهارت های همه در طول روز کاری بهبود می یابد. برای ماندن در اوج عملکرد چه اقداماتی انجام می دهید؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید!