• خانه
  • وبلاگ
  • واتس اپ ، فیس بوک ، اینستاگرام دوباره برای چند کاربر سقوط کردند

واتس اپ ، فیس بوک ، اینستاگرام دوباره برای چند کاربر سقوط کردند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
واتس اپ ، فیس بوک ، اینستاگرام دوباره برای چند کاربر سقوط کردند

محبوب ترین برنامه ها بعد از ظهر جمعه واتساپ ، فیس بوک و اینستاگرام بارها سقوط کردند. تنها در چند روز ، یک وقفه بزرگ باعث چنین چیزی شد.

اکثر کاربران از توییتر برای تأیید اختلال دیگری در این سه سرویس که بیشتر در سراسر جهان استفاده می شوند ، استفاده کردند. با این حال ، مشکل برای چند ساعت و فقط برای چند کاربر بود.

سه برنامه رسانه های اجتماعی روز جمعه بار دیگر از کار افتاد

واتس اپ ، فیس بوک ، اینستاگرام دوباره برای چند کاربر سقوط کردند

وب سایت DownDetector.com گزارش های کاربر را نمایش می دهد تا بررسی کند که آیا وب سایت دارای مشکل است یا خیر. این سایت نشان داد که فیس بوک ، اینستاگرام ، واتساپ ، مسنجر حدود ساعت 15:00 به وقت شرق سقوط کرد.

سخنگوی فیس بوک به خبرگزاری فرانسه گفت

“من صمیمانه از هر کسی که در چند ساعت گذشته به محصولات ما دسترسی نداشته است عذرخواهی می کنم. ما مشکل را برطرف کردیم و اکنون همه چیز باید به حالت عادی برگردد. “

از بین این سه برنامه ، اینستاگرام به شدت تحت تأثیر قرار گرفت ، زیرا بیشتر شکایات مربوط به اینستاگرام بود. سایت پیگیری مشکلات نشان داد که وقفه ای در اطراف وجود دارد دو ساعت در اینستاگرام با تقریبا 33000 کاربر آسیب دیده.

روز دوشنبه ، میلیون ها نفر بیش از شش ساعت از اینستاگرام ، فیس بوک یا واتاپ استفاده نکردند. این وقفه نشان می دهد که جهان چقدر به این برنامه ها متکی است. بیش از 3.5 میلیارد نفر به طور مرتب از این برنامه ها استفاده می کنند.

سانتوس جاناردان ، معاون رئیس فیس بوک ، یک پست وبلاگی با عذرخواهی به اشتراک گذاشت و گفت:

وقفه این روز به دلیل “تغییر پیکربندی” روترهایی است که ترافیک شبکه را بین مراکز داده هماهنگ می کنند.

با این حال ، دومین استراحت روز جمعه مربوط به وقفه قبلی نبود. این کارشناس می گوید زیرساخت فنی فیس بوک به سیستم های خود بستگی ندارد.

وقفه در شبکه های اجتماعی شایع است. اینستاگرام طی یک سال گذشته بیش از 80 بار در ایالات متحده با مشکل مواجه شده است.

در کشورهایی مانند هند ، برزیل ، فیلیپین و سایر کشورها ، مردم بیشتر برای ارتباط با دوستان ، خانواده ، مشتریان یا همکاران از Whatsapp استفاده می کنند. بیش از یک میلیارد نفر در سراسر جهان از Whatsapp استفاده می کنند.

به دلیل وقفه در روز دوشنبه ، مدیرعامل مارک زاکربرگ در مجموع 6 میلیارد دلار ضرر کرده است.

پست واتس اپ ، فیس بوک ، اینستاگرام دوباره برای چند کاربر پایین آمد برای اولین بار در TechViral ظاهر شد.