• خانه
  • وبلاگ
  • واتس اپ نسخه پشتیبان تهیه رمزگذاری شده اندروید و iOS را معرفی می کند

واتس اپ نسخه پشتیبان تهیه رمزگذاری شده اندروید و iOS را معرفی می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
واتس اپ نسخه پشتیبان تهیه رمزگذاری شده اندروید و iOS را معرفی می کند

Whatsapp ، برنامه پیام رسانی فوری ، شروع به گسترش کرده است پشتیبان گیری از چت رمزگذاری سرتاسر برای Android و iOS در سراسر جهان. در حال حاضر همه این ویژگی را دریافت نمی کنند ، اما به آرامی در دسترس همه کاربران قرار می گیرد.

ماه گذشته ، این شرکت که متعلق به فیس بوک است ، اعلام کرد که بایگانی ابری رمزگذاری شده را برای کاربران Android و iOS راه اندازی می کند. این ویژگی جدید از بایگانی کاربر شخص ثالث محافظت می کند.

از بایگانی رمزگذاری شده سر به سر خود در واتساپ محافظت کنید

واتس اپ نسخه پشتیبان تهیه رمزگذاری شده اندروید و iOS را معرفی می کند

این این ویژگی به تدریج برای همه ظاهر می شود. اگر نمی توانید به روز رسانی را مشاهده کنید ، می توانید این کار را به صورت دستی با رفتن به تنظیمات انجام دهید. برای بایگانی رمزگذاری شده باید رمز یا کلیدی را ذخیره کنید.

به یاد داشته باشید که اگر رمز عبور یا کلید خود را فراموش کنید ، نمی توانید بایگانی رمزگذاری شده خود را از انتها به انتها بازیابی کنید. بنابراین فراموش نکنید که این نوع رمز عبور را که می توانید به راحتی به خاطر بسپارید یا در جایی علامت گذاری کنید ، نگه دارید.

مدیر عامل فیس بوک ، مارک زاکربرگ با انتشار پستی در صفحه خود از راه اندازی این ویژگی خبر داد. این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد

اکنون می توانید از بایگانی رمزگذاری شده سر به سر خود با گذرواژه دلخواه یا با کلید رمزگذاری 64 رقمی که فقط شما می شناسید محافظت کنید. نه WhatsApp و نه ارائه دهنده خدمات پشتیبان شما نمی توانند بایگانی شما را بخوانند یا به کلید مورد نیاز برای باز کردن قفل آن دسترسی پیدا کنند.

چگونه می توان رمزگذاری سرتاسری را برای پشتیبان گیری واتساپ فعال کرد؟

رمزگذاری سرتاسری برای پشتیبان گیری ابری برای کاربران Android و iOS در سراسر جهان اجرا می شود. برای دریافت این ویژگی ، مطمئن شوید که آخرین نسخه Whatsapp را در دستگاه خود دارید.

اگر ویژگی به طور خودکار به روز نمی شود ، می توانید آن را به صورت دستی با رفتن به تنظیمات >> گپ ها >> گپ آرشیو >> بایگانی های رمزگذاری شده از انتها به انتهابه سپس دستورالعمل های داده شده روی صفحه را دنبال کنید. در نهایت ، روی Finish کلیک کنید و چند ثانیه صبر کنید.

بایگانی کاربران Whatsapp در Google Drive یا iCloud ذخیره می شود ، بنابراین Apple یا Google در صورت نیاز می توانند آن را در اختیار دولت ها قرار دهند. اما با آخرین به روزرسانی موجود ، بایگانی های شما در ابر Whatsapp محافظت شده با رمز عبور یا یک کلید رمزگذاری 64 رقمی هستند. فقط شما این رمز را می دانید ، بنابراین هیچ کس دیگری به بایگانی ها دسترسی نخواهد داشت.

نشریه WhatsApp پشتیبان گیری رمزگذاری شده از اندروید را معرفی می کند و iOS اولین بار در TechViral ظاهر شد.