• خانه
  • وبلاگ
  • چگونه از Microsoft Edge Drop برای اشتراک گذاری فایل ها بین دستگاه ها استفاده کنیم

چگونه از Microsoft Edge Drop برای اشتراک گذاری فایل ها بین دستگاه ها استفاده کنیم

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

در چند سال گذشته، مایکروسافت تلاش های مستمری برای بهبود مرورگر وب Edge خود انجام داده است. امروزه Edge به دومین مرورگر وب محبوب تبدیل شده است و ویژگی های بهتری نسبت به Google Chrome ارائه می دهد. مایکروسافت اخیراً یک ویژگی جدید – Drop در مرورگر Edge خود را آزمایش کرده است.

Microsoft Edge Drop چیست؟

Drop یک ویژگی به اشتراک گذاری فایل است که به شما امکان می دهد فایل ها را از دسکتاپ خود به تلفن همراه خود به اشتراک بگذارید. می‌توانید از این ویژگی برای اشتراک‌گذاری فایل‌های Edge در همه دستگاه‌های متصل استفاده کنید.

فایل هایی که از طریق Edge drop به اشتراک می گذارید در حساب OneDrive شما آپلود شده اند. بنابراین، مرورگر Edge شما در دستگاه های تلفن همراه باید با همان حساب مایکروسافت برای دریافت فایل ها مرتبط باشد.

Drop فقط در کانال های Microsoft Edge Canary و Dev موجود است و هنوز در حال آزمایش است. بنابراین این ویژگی برای آپلود و دانلود فایل‌ها بین دستگاه‌ها به فضای ذخیره‌سازی ابری OneDrive متکی است. بنابراین ممکن است هنگام آپلود یا دانلود فایل ها با استفاده از این ویژگی با خطاهای متعددی مواجه شوید.

مراحل استفاده از Microsoft Edge Drop برای اشتراک گذاری فایل ها بین دستگاه ها

پس از نصب Microsoft Edge Canary یا Dev، باید چند مرحله ساده را برای فعال کردن ویژگی Drop دنبال کنید. در اینجا چیزی است که شما باید انجام دهید.

1. باز کنید مایکروسافت اج قناری مرورگر وب روی دسکتاپ شما سپس کلیک کنید سه امتیاز در گوشه سمت راست بالا

سه امتیاز

2. از لیست گزینه ها، کلیک کنید تنظیمات.

تنظیمات

3. در صفحه تنظیمات، کلیک کنید ظاهر بخش در پنل سمت چپ

ظاهر

4. در قسمت سمت راست، به پایین اسکرول کنید و کلید جابجایی را فعال کنید رها کردن.

'از دست دادن'

5. پس از فعال شدن، یک نماد Drop جدید در نوار ابزار پیدا خواهید کرد. برای استفاده از این ویژگی می توانید روی آن کلیک کنید.

چگونه با Edge Drop فایل ارسال کنم؟

خوب، هنگامی که Drop را در مرورگر مایکروسافت اج فعال کردید، می توانید از آن برای ارسال فایل استفاده کنید. در اینجا نحوه ارسال فایل ها به دستگاه های تلفن همراه با Microsoft Edge Drop آورده شده است.

1. ابتدا کلیک کنید نماد پخش در نوار ابزار

نماد پخش

2. برای ارسال یادداشت برای خود، متن را وارد کنید و اعتصاب می کند ارسال دکمه.

متن را وارد کنید

3. اگر می خواهید فایل ارسال کنید، کلیک کنید (+) دکمه رها کردن پنل سپس تصویر، ویدیو یا سندی را که می‌خواهید با دستگاه‌های متصل خود به اشتراک بگذارید، انتخاب کنید.

روی دکمه (+) در پنل Drop کلیک کنید

4. پس از انتخاب، کلیک کنید ارسال دکمه.

5. چون Edge Drop از فضای ذخیره سازی حساب OneDrive شما استفاده می کند، نمایش داده می شود فضای ذخیره سازی موجود در OneDrive.

فضای ذخیره سازی موجود در OneDrive

چگونه فایل ها را در دستگاه های متصل دریافت کنم؟

پس از ارسال یادداشت ها یا فایل ها با استفاده از Edge drop، باید مرورگر Edge (Canary یا Dev) را روی دستگاه متصل دیگر خود باز کنید تا آنها را دریافت کنید. در اینجا چیزی است که شما باید انجام دهید.

1. ابتدا مرورگر Edge را روی تلفن همراه خود باز کنید. سپس روی سه نقطه پایین صفحه ضربه بزنید.

2. از منوی ظاهر شده، روی Drop ضربه بزنید.

3. اگر شما از همان حساب مایکروسافت در مرورگر موبایل Edge خود استفاده کنیدتمام فایل‌ها و یادداشت‌هایی را که از رایانه خود به اشتراک گذاشته‌اید، پیدا خواهید کرد.

مهم: اگر نمی توانید دکمه Drop را در مرورگر Edge اندروید پیدا کنید، باید چند روز یا چند هفته دیگر صبر کنید. این ویژگی به کندی گسترش می یابد و چندین بار دیگر طول می کشد تا به هر کاربر برسد.

این است! در اینجا نحوه استفاده از ویژگی Edge Drop مایکروسافت برای به اشتراک گذاری فایل های دسکتاپ در تلفن خود آورده شده است.

همچنین بخوانید: چگونه هشدارهای رمز عبور را در مرورگر مایکروسافت اج فعال کنیم

Drop یک افزونه عالی برای مرورگر مایکروسافت اج است، اما چند باگ وجود دارد. گاهی اوقات فایل با سایر دستگاه های متصل همگام سازی نمی شود. ویژگی مشابهی در حال حاضر در مرورگرهای وب مختلف مانند فایرفاکس و اپرا دیده می شود. بنابراین، نگرش شما نسبت به ویژگی جدید Drop مایکروسافت اج چیست؟ در نظرات به ما اطلاع دهید.

انتشارات نحوه استفاده از Microsoft Edge Drop برای به اشتراک گذاری فایل ها بین دستگاه ها برای اولین بار در ویندوز کار ظاهر شد.