• خانه
  • وبلاگ
  • چگونه حالت Do Not Disturb را در ویندوز 11 فعال کنیم

چگونه حالت Do Not Disturb را در ویندوز 11 فعال کنیم

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

اگر از نسخه‌های قدیمی‌تر ویندوز 11 استفاده کرده‌اید، ممکن است در مورد Focus Assist بدانید، قابلیتی که اعلان‌های حواس‌پرتی را مسدود می‌کند. کمک فوکوس در نسخه های قدیمی ویندوز نیز دیده می شود، اما ویندوز 11 گزینه های جدیدی را به این ویژگی اضافه کرده است.

ما در مورد Focus Assist صحبت می کنیم، زیرا با ویندوز 11 22H2 مایکروسافت نام عملکرد Focus Assist را تغییر داد. کمک فوکوس اکنون مزاحم نشوید نامیده می شود و مزایای مشابهی را ارائه می دهد.

در کنار تغییر نام، مایکروسافت رابط کاربری Do Not Disturb را نیز تغییر داد و چندین گزینه جدید اضافه کرد. با فعال کردن حالت مزاحم نشوید در ویندوز 11، همه اعلان‌ها مستقیماً به مرکز اعلان‌ها ارسال می‌شوند.

مراحل فعال کردن حالت Do Not Disturb در ویندوز 11

در زیر راهنمای گام به گام نحوه فعال کردن حالت Do Not Disturb در ویندوز 11 برای جلوگیری از حواس پرتی اعلان ها را به اشتراک گذاشته ایم. بنابراین، اگر علاقه مند به فعال کردن حالت Do Not Disturb در ویندوز 11 هستید، راهنمای صحیح را مطالعه کنید. بیا شروع کنیم.

1. ابتدا روی Windows 11 Search کلیک کرده و انتخاب کنید تنظیمات ap.

تنظیمات

2. در برنامه تنظیمات، به سیستم بخش همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است.

به تب System بروید

3. اکنون در قسمت سمت راست، کلیک کنید اطلاعیه ها.

اطلاعیه ها

4. سپس در صفحه اعلان، سوئیچ را فعال کنید برای Do Not Disturb.

سوئیچ را فعال کنید

5. پس از فعال سازی، قسمت Do Not Disturb را گسترش دهید. تنظیمات زیادی پیدا خواهید کرد. باید مشخص کنید که می خواهید رایانه شما به طور خودکار حالت Do Not Disturb را روشن کند.

این است! در اینجا نحوه فعال کردن حالت مزاحم نشوید در ویندوز 11 آورده شده است. اگر می خواهید این ویژگی را غیرفعال کنید، سوئیچ Do Not Disturb را در مرحله 4 خاموش کنید.

اعلان ها را در ویندوز 11 به طور کامل غیرفعال کنید

اگر می خواهید، می توانید اعلان ها را در ویندوز 11 به طور کامل غیرفعال کنید. باید برخی از مراحل ساده ای را که در زیر به اشتراک گذاشته ایم، دنبال کنید.

1. ابتدا روی دکمه Start ویندوز 11 کلیک کرده و انتخاب کنید تنظیمات.

تنظیمات

2. در برنامه تنظیمات، کلیک کنید سیستم بخش.

به تب System بروید

3. کلیک راست کنید اطلاعیه ها.

اطلاعیه ها

4. چرخش خاموش سوئیچ اعلان ها در صفحه بعدی.

سوئیچ Notifications را خاموش کنید

این است! با این کار اعلان‌های برنامه‌ها و سایر فرستنده‌ها خاموش می‌شود و تنظیمات مزاحم نشوید که انجام داده‌اید لغو می‌شود.

بنابراین، اینها برخی از مراحل ساده برای فعال یا غیرفعال کردن حالت مزاحم نشوید در ویندوز 11 هستند. همچنین می‌توانید اعلان‌های وب ارسال شده توسط مرورگرهای وب در رایانه ویندوز 11 خود را غیر از اعلان‌های سیستم خاموش کنید.

انتشار نحوه فعال کردن حالت مزاحم نشوید در ویندوز 11 اولین بار در ویندوز کار ظاهر شد.