• خانه
  • وبلاگ
  • چگونه فایل های مایکروسافت آفیس را به فایل های گوگل تبدیل کنیم

چگونه فایل های مایکروسافت آفیس را به فایل های گوگل تبدیل کنیم

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه فایل های مایکروسافت آفیس را به فایل های گوگل تبدیل کنیم

در حال حاضر نرم افزارهای مجموعه آفیس زیادی برای سیستم عامل ویندوز 10 در دسترس هستند، با این حال، در بین همه اینها، مایکروسافت آفیس به نظر بهترین است.

فایل‌های Microsoft Office کاملاً با مجموعه‌های آفیس شخص ثالث از جمله Google Workspace سازگار هستند. با این حال، از آنجایی که اکثر کاربران اکنون از Google Chrome استفاده می کنند، Google Workspace گزینه معمولی برای کار با فایل های آفیس است.

بیایید با آن روبرو شویم، مواقعی وجود دارد که ما اسنادی را با برنامه های MS Office ایجاد می کنیم، اما همکاران ما مانند Google Document یا بالعکس به آنها نیاز دارند. گوگل این را می‌داند و این شرکت تضمین می‌کند که می‌توانید بدون در نظر گرفتن منشأ فایل‌های خود، با آنها کار کنید.

همچنین بخوانید: دانلود رایگان Microsoft Office 2019 Professional (نسخه کامل)

مراحل تبدیل فایل های مایکروسافت آفیس به فایل های گوگل

بنابراین در این مقاله، راهنمای دقیقی در مورد نحوه تبدیل فایل آفیس به فایل گوگل با استفاده از گوگل درایو به اشتراک می گذاریم. فرآیند بسیار آسان خواهد بود. فقط برخی از مراحل ساده به اشتراک گذاشته شده در زیر را دنبال کنید.

1. ابتدا Google Drive را در رایانه خود باز کنید. اکنون فایلی را که می خواهید به Google Files تبدیل کنید باز کنید. به عنوان مثال، در اینجا یک سند Word را به Google Docs تبدیل می کنیم.

2. روی نماد New plus کلیک کنید و کلیک کنید آپلود فایل. حالا فایلی را که می خواهید تبدیل کنید بررسی کنید و روی Open کلیک کنید.

آپلود فایل

3. حالا صبر کنید تا فایل در گوگل درایو آپلود شود. پس از آپلود، فایل شما به عنوان فایل آفیس اصلی نمایش داده می شود.

چگونه فایل های مایکروسافت آفیس را به فایل های گوگل تبدیل کنیم

4. حال روی دکمه File در منو کلیک کرده و انتخاب کنید ذخیره به عنوان گزینه. بسته به نوع فایلی که باز کرده اید، گزینه های ذخیره سازی مختلفی مانند Save as Google Docs، Save as Google Spreadsheets و غیره را خواهید یافت.

ذخیره به عنوان یک گزینه

نحوه تبدیل خودکار فایل های آفیس به فایل های گوگل

خوب، شما همچنین می توانید فرآیند تبدیل فایل های آفیس به فایل های گوگل را در گوگل درایو خودکار کنید. در اینجا چیزی است که شما باید انجام دهید.

1. ابتدا Google Drive را باز کرده و کلیک کنید دنده نماد همانطور که در تصویر نشان داده شده است.

روی نماد چرخ دنده کلیک کنید

2. سپس کلیک کنید تنظیمات.

روی تنظیمات کلیک کنید

3. در صفحه بعد روی گزینه General کلیک کنید.

4. در قسمت سمت راست کادر را انتخاب کنید فایل های آپلود شده را به فرمت Google Docs Editor تبدیل کنید. سپس روی دکمه Finish کلیک کنید.

فایل های آپلود شده را به فرمت Google Docs Editor تبدیل کنید

این است! شما آماده ای. در اینجا نحوه تبدیل فایل های Microsoft Office به فایل های Google آورده شده است.

بنابراین، این راهنما در مورد چگونگی تبدیل فایل های مایکروسافت آفیس به فایل های گوگل است. امیدوارم این مقاله به شما کمک کرده باشد! لطفا آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. اگر در این مورد شک دارید، در کادر نظرات زیر با ما در میان بگذارید.

نشریه نحوه تبدیل فایل‌های مایکروسافت آفیس به فایل‌های گوگل برای اولین بار در TechViral ظاهر شد.