• خانه
  • وبلاگ
  • چگونه قبل از بارگیری فایل از سالم بودن آن مطمئن شویم

چگونه قبل از بارگیری فایل از سالم بودن آن مطمئن شویم

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه قبل از بارگیری فایل از سالم بودن آن مطمئن شویم

هیچ کمبودی در سایت های بارگیری نرم افزار / فایل در اینترنت وجود ندارد. دکمه های بارگیری را در همه جای اینترنت پیدا خواهید کرد. با این حال ، آیا می دانید فایلی که قصد بارگیری آن را دارید بی خطر است یا خیر؟

یافتن فایل های مخرب در اینترنت بسیار دشوار است. برنامه های آنتی ویروس معمولاً همه بارگیری فایل های مخرب را در رایانه شما مسدود می کنند ، اما گاهی چندین فایل به رایانه شما می رسد.

بنابراین اگر می خواهید ایمن باشید ، همیشه بهتر است قبل از بارگیری فایل را دوباره بررسی کنید. حتی اگر فایل ها را از یک وب سایت معتبر بارگیری می کنید ، بهتر است فایل را دوباره بررسی کنید.

همچنین بخوانید: 10 بهترین وب سایت برای بارگیری رایگان موسیقی

قبل از بارگیری از ایمن بودن فایل اطمینان حاصل کنید

بنابراین ، در این مقاله ما چند روش را به اشتراک می گذاریم تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا فایل برای بارگیری ایمن است یا خیر. بنابراین ، بیایید نحوه اطمینان از ایمن بودن فایل را قبل از بارگیری بررسی کنیم.

1. بدانید چه چیزی را بارگیری می کنید

بدانید چه چیزی را بارگیری می کنید

اجازه دهید این را به طور مختصر توضیح دهم. اگر از وب سایتی دیدن می کنید که ادعا می کند نسخه کامل هر برنامه برتر را به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهد ، به احتمال زیاد یک فایل آلوده را بارگیری می کنید.

این چیز رایگان می تواند دیرتر برای شما هزینه داشته باشد. چندین سایت با ادعای ارائه نسخه رایگان یک برنامه برتر ، کاربران را گمراه می کنند.

معمولاً این برنامه ها مملو از ویروس ها هستند ، بدافزارهایی که می توانند آسیب جدی به رایانه شما وارد کنند. بنابراین ، مطمئن شوید که چه چیزی را بارگیری می کنید.

2. بررسی کنید که آیا سایت امن است یا خیر

قبل از بارگیری از ایمن بودن فایل اطمینان حاصل کنید

بیایید قبول کنیم ، همه ما عاشق چیزهای رایگان هستیم. بارگیری نرم افزار از پرتال های آنلاین یک فرایند آسان به نظر می رسد ، اما احتمال ابتلا به ویروس زیاد است.

بنابراین ، قبل از بارگیری فایل ، حتماً سایت را دوباره بررسی کنید. همیشه فایلی را از وب سایتی که از طریق HTTPS امن و قابل اعتماد است بارگیری کنید.

3. قسمت نظرات را بررسی کنید

قسمت نظرات را بررسی کنید

خوب ، منظور ما از بخش نظرات بررسی برنامه یا نظرات کاربران است. بازخورد کاربران همیشه بهترین گزینه برای اطلاع از فایلی است که می خواهید بارگیری کنید. فقط نظرات را بخوانید و ما مطمئن هستیم که ایده ای خواهید گرفت.

اگر بسیاری از کاربران ادعا می کنند که فایل مجاز است ، می توانید آن را بارگیری کنید. با این حال ، اگر بازخورد منفی زیادی پیدا کردید ، بهتر است از آن اجتناب کنید.

همچنین بسیاری از نظرات و نظرات جعلی را خواهید دید که معمولاً توسط صاحبان وب سایت ارسال می شود ، اما می توانید به سرعت نظرات جعلی را دریابید.

4. پیوست ها را بررسی کنید

قبل از بارگیری از ایمن بودن فایل اطمینان حاصل کنید

قبل از بارگیری هر فایلی از وب سایت ، حتماً ابزارهای بسته بندی شده را بررسی کنید. اینها ابزارهایی هستند که بدون اطلاع شما همراه نرم افزار هستند.

توسعه دهندگان یک سرگرمی وحشتناک از فشار دادن ابزارهای دسته ای با فایل اصلی دارند. بنابراین ، قبل از بارگیری ، حتماً فایل های بسته بندی شده را بررسی کنید.

5. بررسی کنید که آیا فایل امضا شده است یا خیر

چگونه قبل از بارگیری فایل از سالم بودن آن مطمئن شویم

پس از بارگیری فایل هنگام اجرای فایل .exe ، سیستم عامل ویندوز ما به طور خودکار کادر محاوره ای User Account Control را باز می کند. کاربران معمولاً خود را به زحمت نمی اندازند تا به محاوره نگاه کرده و روی “بله” کلیک کنند.

با این حال ، ما یک سرنخ حیاتی را در آنجا از دست می دهیم. کادر محاوره ای User Control Control اطلاعاتی را نشان می دهد که فایلی را که قصد نصب آن را دارید به صورت دیجیتالی امضا شده است یا خیر. بنابراین ، هرگز سعی نکنید ابزاری را که امضا نشده است نصب کنید.

6. ابتدا ویروس را اسکن کنید

Malwarebytes

این ساده ترین و مطمئن ترین راه برای اطمینان از امنیت فایل های بارگیری شده است. بنابراین قبل از نصب فایل ها ، حتماً آنها را با یک راه حل ضد ویروس درجه یک اسکن کنید.

برای اسکن فایل های بارگیری شده می توانید از هر نرم افزار آنتی ویروس روی رایانه خود استفاده کنید. اگر آنتی ویروس سیگنال سبز می دهد ، می توانید نصب را ادامه دهید.

7. در مرورگر خود از VirusTotal استفاده کنید

چگونه قبل از بارگیری فایل از سالم بودن آن مطمئن شویم

خوب ، Virustotal واقعاً یک وب سایت عالی برای اسکن فایل های مخرب قبل از بارگیری است. خوب ، خوبی این است که می توانید به سرعت VirusTotal را در مرورگر خود پیاده سازی کنید.

برنامه های افزودنی Virustotal در Mozilla Firefox ، Google Chrome و Internet Explorer موجود است و می تواند نتایج یک اسکن با یک کلیک را به شما نشان دهد.

با افزونه VirusTotal ، کاربران باید روی پیوند راست کلیک کرده و برنامه افزودنی نتایج اسکن را به شما نشان می دهد. این افزونه یک لایه امنیتی اضافی اضافه می کند.

8. همیشه از منابع مورد اعتماد بارگیری کنید

همیشه از منابع معتبر بارگیری کنید

اندروید دارای فروشگاه Google Play ، iOS دارای iOS App Store و Windows دارای Windows Store است که می تواند همه نرم افزارها و بازی ها را جمع آوری کند. با این حال ، چندین فایل به دلایلی در فروشگاه های رسمی برنامه موجود نیست و کاربران به دنبال منابع دیگری هستند.

اینجاست که همه مشکلات شروع می شود. ما گاهی اوقات فایل هایی را از منابع خارجی بارگیری می کنیم که دارای بدافزار هستند و می توانند مشکلات امنیتی جدی ایجاد کنند.

بنابراین ، توصیه می شود که فقط از منابع معتبر بارگیری کنید. همچنین قبل از بارگیری برنامه یا بازی ، نظرات را بررسی کنید.

بنابراین ، به این ترتیب می توانید قبل از بارگیری فایل ، از سالم بودن آن مطمئن شوید. امیدوارم این مقاله به شما کمک کرده باشد! لطفا آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. اگر در این مورد شک دارید ، در کادر نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

نحوه اطمینان از انتشار ایمن فایل قبل از اینکه در TechViral ظاهر شود.