• خانه
  • وبلاگ
  • چگونه می توان WiFi Deadspots را با این مراحل ساده حذف کرد

چگونه می توان WiFi Deadspots را با این مراحل ساده حذف کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه می توان WiFi Deadspots را با این مراحل ساده حذف کرد

اگر بر روی تلفن های هوشمند یا لپ تاپ به اینترنت WiFi متکی هستید ، شاید از نقاط خالی مطلع هستید؟ بنابراین نقاط مرده WiFi چیست؟ اینها چیزی نیست جز مناطق مرده بی سیم که سیگنال WiFi به صفر می رسد.

نقاط مرده WiFi می تواند در هر کجا باشد. اگر سیگنال wifi ضعیفی دارید ، آن را “منطقه مرده” نمی نامند. مناطق مرده وای فای مناطقی هستند که سیگنال های وای فای شما باید تحت پوشش وای فای قرار گیرند ، اما نمی توانند.

مناطق مرده بی سیم شایع هستند ، به خصوص اگر شما در یک منطقه پرجمعیت زندگی می کنید. بنابراین ، به هر دلیلی ، ما تصمیم گرفتیم برخی از بهترین روش ها برای از بین بردن نقاط مرده WiFi را در این مقاله به اشتراک بگذاریم.

همچنین بخوانید: نحوه ایجاد نقطه اتصال WiFi در Windows 10/11

10 روش برای حذف Deadspots WiFi با این مراحل ساده

نه تنها نقاط مرده WiFi ، بلکه این روش ها همچنین به شما کمک می کند تا از مشکلات مختلف مربوط به اتصال WiFi مانند سیگنال کم ، سرعت اینترنت پایین و غیره خلاص شوید. بنابراین ، بیایید نحوه حذف نقاط مرده WiFi را بررسی کنیم.

1. مناطق مشکل دار را پیدا کنید

مناطق مشکل دار را پیدا کنید

خوب ، قبل از اینکه سعی کنید WiFi Deadspots را حذف کنید ، مهم است که مناطق مشکل دار را بشناسید. شما نیازی به نرم افزار تشخیص نقاط کور ندارید. فقط تلفن هوشمند خود را بردارید ، به شبکه بی سیم متصل شوید و در خانه قدم بزنید.

شما باید به نشانگر سیگنال WiFi در تلفن هوشمند خود توجه زیادی داشته باشید. اگر قدرت سیگنال WiFi به صفر برسد ، شما به تازگی یک منطقه مرده پیدا کرده اید.

روش دیگر ، می توانید از برنامه WiFi Analyzer در تلفن هوشمند اندرویدی خود برای آگاهی از اطلاعات دقیق در مورد قدرت سیگنال WiFi استفاده کنید. WiFi Analyzer for Android همچنین فرکانس سایر شبکه های اطراف را نشان می دهد.

2. روتر را به مرکز منتقل کنید

روتر را به مرکز منتقل کنید

اگر روتر شما در گوشه ای از دفتر یا خانه شما قرار دارد و تلفن شما سیگنال را در گوشه مقابل دریافت نمی کند ، این منطقه مرده نیست.

بنابراین در این مورد باید روتر خود را در یک مکان مرکزی قرار دهید. همیشه سعی کنید روتر را در مرکز خانه ، آپارتمان یا دفتر خود قرار دهید. پس از اتمام کار ، بررسی کنید که آیا دستگاه شما هنوز سیگنال وای فای بدی دریافت می کند یا خیر.

3. از کم شلوغ ترین کانال بی سیم استفاده کنید

از کم شلوغ ترین کانال بی سیم استفاده کنید

خوب ، اگر در یک منطقه پرجمعیت زندگی می کنید ، شبکه های بی سیم می توانند بر سرعت تأثیر بگذارند. اکثر روترهای WiFi جدید به طور خودکار به کم شلوغ ترین کانال تغییر می کنند ، اما روترهای بسیار ارزان قیمت از کانال از پیش تعیین شده استفاده می کنند ، حتی اگر صحیح نباشد.

برای شناسایی کم شلوغ ترین کانال بی سیم برای شبکه WiFi خود می توانید از برنامه های Android مانند WiFi Analyzer استفاده کنید. پس از اتمام کار ، می توانید تنظیمات روتر خود را برای حذف نقاط مرده تغییر دهید.

4. موقعیت روتر را بررسی کنید

موقعیت روتر را بررسی کنید

گاهی اوقات ، هنگامی که روتر بین هر دستگاه الکترونیکی قرار دارد ، به گونه ای رفتار می کند که سیگنال توسط قسمتی از ناحیه محدود می شود. در نتیجه ، مصرف کنندگان سیگنال بدی دریافت می کنند یا اصلاً سیگنالی ندارند.

بنابراین ، اگر شما نیز با بن بست روبرو هستید ، موقعیت روتر WiFi خود را تغییر دهید و آن را دور از هر وسیله الکترونیکی قرار دهید. روترهای WiFi باید عاری از تجهیزات الکترونیکی باشند ، به ویژه آنهایی که به سیگنال های رادیویی وابسته هستند.

5. سخت افزار و سیستم عامل را به روز کنید

سخت افزار و سیستم عامل را به روز کنید

تغییر روتر یا سخت افزار متصل به وای فای که بسیار قدیمی است می تواند کار بزرگی باشد که می توانید عملکرد بهتری را برای اتصال شبکه خود ارائه دهید. شما باید روتر و همچنین هر آداپتور بی سیم را به روز کنید.

این را می توان با بررسی سازندگان سخت افزار و سپس درخواست کمک از آنها انجام داد. برای به روز رسانی آداپتور بی سیم ، مقاله ما را دنبال کنید – نحوه عیب یابی مشکل آداپتور بی سیم یا خطای Windows Access Point

6. از Wifi Extender استفاده کنید

از Wifi Extender استفاده کنید

می توانید از سیم های فرمت WiFi استفاده کنید ، دستگاه هایی که می توانند به شما در گسترش سیگنال WiFi کمک کنند. سیم های فرمت WiFi به عنوان محیطی بین روتر WiFi و دستگاه شما عمل می کنند. ابتدا سیگنال را از روتر دریافت می کند و سپس آن را به دستگاه گسترش می دهد.

اگر نقطه ای بین منطقه مرزی اتصال WiFi خود پیدا کردید ، می توانید با استفاده از کابل های افزودنی WiFi آن را از بین ببرید.

7. آداپتور USB

آداپتور USB

برخی از رایانه های قدیمی یا روترها آنتن ندارند. به عنوان مثال ، کاربران لپ تاپ دارای WiFi داخلی روی مادربرد هستند ، اما WiFi آنتن ندارد.

بنابراین ، اگر سیگنال wifi ضعیفی روی لپ تاپ خود دریافت کردید ، می توانید یک آداپتور USB خریداری کنید. این دستگاه همان وظیفه PCI-E یا آداپتور داخلی را انجام می دهد ، با این تفاوت که آنها به درگاه USB متصل می شوند.

8. آنتن روتر را تغییر دهید

تعویض آنتن روتر

اگر روتر مورد استفاده شما دارای آنتن گسترده ای است که می تواند در هر دو جهت حرکت کند ، جهت آنتن را طوری تنظیم کنید که در هر زمان حداکثر قدرت سیگنال را دریافت کنید.

به عنوان مثال ، بهترین موقعیت برای آنتن می تواند راست باشد ، زیرا این امر آن را از امواج الکتریکی داخل روتر یا سایر دستگاه ها مسدود نمی کند.

9. از اتصال اترنت استفاده کنید

چگونه می توان WiFi Deadspots را با این مراحل ساده حذف کرد

خوب ، اگر رایانه / لپ تاپ و روتر شما به اندازه کافی نزدیک هستند ، می توانید برای اتصال به اینترنت به اترنت اعتماد کنید. به این ترتیب هرگز نگران افت مجدد سیگنال WiFi نخواهید بود.

در مقایسه با اتصال WiFi ، اتصال اینترنت اترنت (سیمی) سرعت و ثبات بهتری را ارائه می دهد. بنابراین می توانید این دو را از طریق اترنت متصل کنید و هرگز نگران نقاط مرده WiFi نباشید.

بنابراین ، اینها برخی از بهترین روش ها برای حذف نقاط مرده WiFi هستند. امیدوارم این مقاله به شما کمک کرده باشد! لطفا آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. اگر در این مورد شک دارید ، در کادر نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

پست چگونه می توان نقاط قفل WiFi را با این مراحل ساده حذف کرد ، اولین بار در TechViral ظاهر شد.