• خانه
  • وبلاگ
  • چگونه نوار جستجوی جدید دسکتاپ را در ویندوز 11 فعال کنیم

چگونه نوار جستجوی جدید دسکتاپ را در ویندوز 11 فعال کنیم

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

ویندوز 11 نسخه داخلی 25120 هم اکنون در کانال توسعه دهندگان موجود است و هر کاربری که به این کانال بپیوندد می تواند همین الان آپدیت جدید را نصب کند. اگرچه مجموعه های منتشر شده از ویندوز 11 در کانال Dev باید ویژگی های جدیدی را به همراه داشته باشند، اما این بار این بیلد هیچ ویژگی قابل ذکری ندارد.

با این حال، نسخه جدید ویندوز 11 بیلد 25120 از نوار جستجوی آزمایشی جدیدی پشتیبانی می کند که روی دسکتاپ ظاهر می شود. بنابراین، اگر قبلاً از بیلد 25120 ویندوز 11 استفاده می کنید، می توانید به راحتی نوار جستجوی دسکتاپ جدید را در ویندوز 11 فعال کنید.

نوار جستجوی دسکتاپ جدید در ویندوز 11

نوار جستجوی جدید روی دسکتاپ قرار دارد و Bing آن را تغذیه می کند. این بدان معناست که ویندوز 11 هر کلمه جستجوی وارد شده در کادر جستجو را از موتور جستجوی Bing خود بازیابی می کند. اگرچه این ویژگی مفید است زیرا به شما امکان می دهد بدون باز کردن مرورگر وب در وب جستجو کنید، این می تواند یک عامل بازدارنده بزرگ برای کسانی باشد که طرفدار جستجوی بینگ نیستند.

علاوه بر این، این ویژگی برای همه کاربرانی که از ویندوز 11 بیلد 25120 استفاده می‌کنند در دسترس نیست. این به این دلیل است که مایکروسافت در حال آزمایش این ویژگی با اجرای آن بر روی تعداد محدودی از کاربران است. بنابراین، شانس دریافت ویژگی جدید، حتی اگر از بیلد 25120 استفاده کنید، همچنان بسیار کم است.

مراحل فعال کردن نوار جستجوی دسکتاپ جدید در ویندوز 11

با این حال، یک راه حل به نوار جستجوی آزمایشی جدید در بیلد 25120 ویندوز 11 شما اجازه می دهد. بنابراین، اگر می خواهید نوار جستجوی دسکتاپ جدید را امتحان کنید، باید ViveTool را نصب کنید. در اینجا نحوه فعال کردن نوار جستجوی دسکتاپ در ویندوز 11 آورده شده است.

1. ابتدا مرورگر وب مورد علاقه خود را باز کنید و از صفحه ViveTool Github دیدن کنید. سپس دانلود کنید فایل فشرده ViVeTool در کامپیوتر شما.

فایل فشرده ViVeTool

2. پس از دانلود، روی فایل ZIP ViveTool کلیک راست کرده و انتخاب کنید همه رو بیرون کن گزینه.

همه رو بیرون کن

3. پس از استخراج، بر روی پوشه استخراج شده راست کلیک کرده و انتخاب کنید به عنوان مسیر کپی کنید گزینه.

به عنوان مسیر کپی کنید

4. اکنون جستجوی ویندوز 11 را باز کرده و در خط فرمان تایپ کنید. روی خط فرمان کلیک راست کرده و انتخاب کنید به عنوان مدیر اجرا شود.

به عنوان مدیر اجرا شود

5. در پنجره Command Prompt، cd را تایپ کرده و مسیری را که در مرحله 3 کپی کرده اید، قرار دهید. دستور کامل به شکل زیر خواهد بود:چگونه نوار جستجوی جدید دسکتاپ را در ویندوز 11 فعال کنیم

cd "C:UsersAmarnathDesktopTechviralViVeTool-v0.2.1"

6. پس از اتمام، دستور را اجرا کنید:

vivetool addconfig 37969115 2

دستور را اجرا کنید

7. خط فرمان را ببندید و کامپیوتر ویندوز 11 خود را مجددا راه اندازی کنید پس از اجرای دستور

چگونه نوار جستجوی جدید دسکتاپ را در ویندوز 11 فعال کنیم

8. پس از راه اندازی مجدد، کلیک راست روی دسکتاپ و انتخاب کنید نمایش گزینه های بیشتر. در منوی زمینه کامل، بررسی کنید نمایش جستجو گزینه.

نوار جستجوی دسکتاپ

این است! با این کار نوار جستجوی آزمایشی دسکتاپ در ویندوز 11 شما فعال می‌شود. اگر می‌خواهید نوار جستجو را غیرفعال کنید، روی دسک‌تاپ کلیک راست کنید > Show more options و تیک گزینه Show search را بردارید.

بنابراین، همه چیز درباره نحوه فعال کردن نوار جستجوی آزمایشی دسکتاپ در ویندوز 11 است. دقیقاً مانند نوار جستجوی جدید، ویندوز 11 نیز دارای یک مدیر وظیفه جدید است که می توانید با ViveTool آن را فعال کنید. اگر به کمک بیشتری نیاز دارید، در نظرات با ما در میان بگذارید.

نشریه چگونه نوار جستجوی جدید دسکتاپ را در ویندوز 11 فعال کنیم اولین بار در ویندوز کار ظاهر شد.