منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • گواهینامه PG در مقابل گواهینامه PG – تفاوت در چیست

گواهینامه PG در مقابل گواهینامه PG – تفاوت در چیست

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ


وقتی نوبت به گرفتن مدرک کارشناسی ارشد می رسد، بسیاری از ما مطمئن نیستیم که آیا باید مدرک PG در مقابل گواهینامه PG دریافت کنیم. بر اساس گزارش فوربس، تعداد افراد دارای مدرک تحصیلات تکمیلی یا گواهینامه از سال 2005 بیش از 50 درصد افزایش یافته است و انتظار می رود این روند ادامه یابد. داوطلبان دارای مدرک فوق لیسانس حقوق بیشتری دریافت می کنند و فرصت های شغلی بیشتری دارند. تحلیلگر کسب و کار، آمارشناس، آمار زیستی، تحلیلگر تحقیقاتی و فرصت های بیشتری در دسترس هستند. از سوی دیگر، داوطلبان دریافت گواهینامه تحصیلات تکمیلی در گسترش مجموعه مهارت های خود برای بهبود نقش خود کمک شدند.

خوب! اگر شما از آن دسته افرادی هستید که نمی توانید بین برنامه ها تصمیم بگیرید، پس به جای درستی آمده اید. در اینجا، ما این دو برنامه را به شیوه ای مختصر اما جامع مقایسه و مقایسه می کنیم که امیدواریم به شما در انتخاب بهترین گزینه های ممکن کمک کند. موضوعاتی که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت:

گواهینامه تحصیلات تکمیلی چیست؟

گواهینامه PG چیست - PG Diploma vs PG Certification - Edurekaگواهی، بر خلاف مدرک، نیازی به گذراندن دوره های معمولی ندارد. در عوض، پس از اتمام دوره ها و آموزش در یک زمینه یا مهارت خاص به دست می آید. گواهینامه های تحصیلات تکمیلی دوره های کوتاهی هستند که بین چهار ماه تا یک سال طول می کشند و برای کسانی طراحی شده اند که می خواهند فرصت های شغلی خود را دنبال کنند یا مهارت های موجود خود را در تلاش برای تقویت مهارت های موجود خود از طریق یک مجموعه مهارت یا موضوع خاص ارتقا دهند. دانش موجود این به یک صنعت خاص محدود نمی شود. بلکه قابل انطباق است، زیرا می توانید هر گونه گواهینامه PG را صرف نظر از رشته خود دریافت کنید. علاوه بر این، در این وبلاگ PG Diploma vs PG Certification، اجازه دهید به جلو برویم و بفهمیم که مدرک تحصیلات تکمیلی چیست.

مدرک فوق لیسانس چیست؟

دیپلم PG چیست - PG Diploma vs PG Certification - Edureka

یک دیپلم از گواهینامه فشرده تر است و ممکن است کمی بیشتر طول بکشد، اگرچه معمولا کمتر از یک سال طول می کشد. دیپلم پس از فارغ التحصیلی تحت مدرک معتبر پس از فارغ التحصیلی در نظر گرفته می شود. و معادل مدرک کارشناسی ارشد. این روزها حتی اگر مدرک مضاعف، یعنی BTech و MTech دارید، هنوز باید تخصص خود را در حوزه داده ایجاد کنید. دیپلم PG پس از تکمیل مدرک دانشگاهی به دست می آید که بسته به تعهدات زمانی شما ممکن است یک یا دو سال طول بکشد. درست است.

  • هزینه دیپلم کمتر از کارشناسی ارشد است.
  • به شما امکان می دهد سطل درآمد بالقوه خود را افزایش دهید.
  • دیپلم فوق لیسانس نیاز به سرمایه گذاری زمان بیشتری نسبت به مدرک فوق لیسانس دارد.

شما همچنین می توانید درک عمیقی از موضوع تحصیلی خود با PG Diploma بدست آورید. معمولاً بیشتر جنبه فنی یا تجاری دارد. بیشتر در این وبلاگ PG Diploma vs PG Certification، به ما اجازه دهید بفهمیم که چگونه می توانید بین این دو انتخاب کنید.

چرا دیپلم PG در مقابل گواهینامه PG را انتخاب کنید؟

دیپلم PGگواهینامه PG
در دیپلم، یک دید کلی به دست خواهید آورد و تجربه عملی در موضوع مورد علاقه خود کسب خواهید کرد.صدور گواهینامه مربوط به یک حوزه خاص یا افزایش مهارت است. برخلاف یک برنامه دیپلم، یک نمای کلی از رشته تحصیلی ارائه نمی دهد.
این به بهبود شغل و پتانسیل درآمد شما کمک می کند.بیشتر مهارت محور است تا شغل محور.
از نظر زمان بندی و زمان بندی انعطاف پذیر است، که به ویژه برای افراد حرفه ای مفید است.همچنین از نظر زمان بندی و برنامه مشابه دیپلم انعطاف پذیر است.
نسبت به استادان معمولی هزینه کمتری دارد هزینه آن کمتر از یک برنامه دیپلم یا مدرک است
مدرک تحصیلات تکمیلی را می توان با دروس اضافی به مدرک کارشناسی ارشد کامل تبدیل کرد.گواهینامه های PG معادل مدرک کارشناسی ارشد معمولی نیست
این است روی مهارت های دقیقی که در این زمینه به آن نیاز دارید تمرکز کنیداین یک مطالعه یا آموزش مبتنی بر مهارت است، مهم نیست به چه رشته ای تعلق دارید
امتیاز اعتبار بیشتری نسبت به گواهینامه PG کسب می کنید.این نمره اعتبار کمتری نسبت به PG Diploma دارد

مزایای شغلی از طریق PG Diploma در مقابل گواهی PG

دیپلم PG:

دیپلم تحصیلات تکمیلی یک دوره فوق العاده مورد تقاضا برای دانش آموزانی است که می خواهند حرفه ای را در یک زمینه خاص دنبال کنند. شرکت ها به طور مداوم در حال گسترش هستند و تعداد زیادی فرصت را ارائه می دهند که نیاز به دانش عمیق در این زمینه دارد. این به شما فرصتی می‌دهد تا حرفه‌ای را در یک زمینه رو به رشد شروع کنید یا به طور کامل ادامه دهید. متوسط ​​دستمزدها 58 درصد افزایش یافت و به 60 درصد رسید.
در نتیجه، دیپلم تحصیلات تکمیلی برای کسانی که به دنبال مدرکی هستند که به آنها در پیشرفت شغلی خود با مؤلفه های عملی و نظری کمک می کند ایده آل است – یا برای کسانی که می خواهند دانش خود را بدون تعهد مدرک کارشناسی ارشد گسترش دهند.

گواهینامه PG:

گواهینامه های تحصیلات تکمیلی مفید هستند زیرا به شما امکان می دهند مجموعه مهارت های کارشناسی ارشد را بدون نیاز مالی یا زمانی به دست آورید. بسیار مبتنی بر مهارت است. شرکت ها همچنین به دنبال مهارت ها در کنار مدرک هستند. اگر مجموعه ای از مهارت های قوی دارید، می تواند به پیشرفت در کارتان کمک کند. شما مهارت هایی را به دست خواهید آورد که به شما کمک می کند تا در کار خود پیشرفت کنید.

نتیجه:

در نتیجه، می‌توان نتیجه گرفت که هر دو برنامه از دیدگاه خود به یک اندازه اهمیت دارند. این به توانایی و توانایی فرد بستگی دارد تا برنامه ای را انتخاب کند که به او کمک کند تا مهارت ها و تجربه خود را بهبود بخشد و همچنین به آنها در رسیدن به اهداف خود در مسیر درست کمک کند. اگر می خواهید حرفه خود را دنبال کنید، PG Diploma یک گزینه عالی است. اگر فقط می خواهید مهارت های خود را بهبود ببخشید، گواهینامه PG بهترین راه است.

امیدوارم اکنون درک خوبی از برنامه ها و ارزش های مربوط به آنها به دست آورده باشید. قبل از تصمیم گیری در مورد بهترین مسیر برای خود، توانایی ها و زمینه های مورد علاقه خود را بشناسید.