• خانه
  • وبلاگ
  • گوگل سه بدافزار اندرویدی را از فروشگاه Play ممنوع کرد

گوگل سه بدافزار اندرویدی را از فروشگاه Play ممنوع کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سه برنامه ویرایش عکس از فروشگاه Google Play حذف شده است

گوگل سه برنامه مخرب را از فروشگاه Google Play ممنوع کرده است به منظور محافظت از کاربرانی که چنین برنامه هایی را بارگیری می کنند. این برنامه ها برنامه های ویرایش عکس هستند و امروزه اکثر آنها از چنین برنامه هایی برای زیبا کردن عکس های خود استفاده می کنند.

این برنامه های مخرب بودند استفاده از ترفندهایی برای فریب مصرف کنندگان با درخواست اطلاعات شخصی آنها و سرقت پول. این به کاربران نیاز دارد تا از طریق فیس بوک وارد شده و داده ها را وارد کنند.

سه برنامه ویرایش عکس از فروشگاه Google Play حذف شده است

سه برنامه ویرایش عکس از فروشگاه Google Play حذف شده است

شرکت تحقیقاتی امنیتی Kaspersky سه برنامه را مشاهده کرده است که اکنون توسط Google Play Store ممنوع شده است.

بسیاری از خدمات وب و برنامه های کاربردی وجود دارد که آنها از آنها استفاده می کنند “برای ورود با فیس بوک” برای احراز هویت کاربران و اجازه دسترسی به خدمات بدون ایجاد نام کاربری و رمز عبور. اکثر سرویس های محبوب مانند Spotify و Tinder نیز از یک چیز استفاده می کنند.

از آنجا که برنامه های اصلی از دکمه “ورود به سیستم با فیس بوک” استفاده می کنند ، اکثر برنامه های مخرب کاربران را فریب داده و فریب داده و اطلاعات شخصی را سرقت می کنند.

لیست برنامه هایی که توسط فروشگاه Google Play ممنوع شده است

گوگل در حال حاضر سه برنامه ویرایش عکس را حذف کرده است:

  • Magic Photo Lab – Photo Editor ”
  • “Blender Photo Editor – ویرایشگر عکس آسان در پس زمینه”
  • “Pix Photo Motion Edit 2021

به گفته کارشناس امنیتی شرکت امنیت سایبری ، هر سه برنامه قبل از حذف بیش از 500،000 بارگیری داشته اند.

Bleeping Computer اولین کسی بود که این حادثه را گزارش کرد و به کاربران توصیه کرد هنگام بارگیری همه برنامه های ویرایشگر عکس که اخیراً به فروشگاه اضافه شده اند ، مراقب باشند.

اگر قبلاً هر یک از برنامه های فوق را بارگیری کرده اید ، فوراً آنها را حذف کنید تا اعتبارنامه خود را ایمن نگه دارید.

این چیزی است که تیم مک کی ، استراتژیست اصلی امنیت گفت

“کاربران باید اطمینان حاصل کنند که دامنه هر علامتی که هنگام ثبت نام برای یک برنامه ارائه می شود ، با استفاده از سرویس متمرکز ورود به سیستم برای اطمینان از عدم دسترسی غیر ضروری ، بررسی می شود.

در اوایل ماه جاری ، غول جستجو 150 برنامه را از فروشگاه Play ممنوع کرد. همچنین برنامه های دیگری را که از ترفندهایی برای دستیابی به داده های شخصی و شخصی کاربر استفاده کرده اند ، مسدود می کند.

مراقب چنین برنامه هایی باشید ؛ قبل از بارگیری چنین برنامه هایی ، حتماً نظرات و رتبه ها را بررسی کنید. حتی پس از بارگیری احساس می کنید چیزی ماهیگیر است ، به جلو حرکت نکنید. بلافاصله برنامه را حذف کنید

این پست ، که توسط Google از سه برنامه مخرب Android از Play Store منع شده بود ، ابتدا در TechViral ظاهر شد.